Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 07-01-10, 15:05   #1
ioannam24

ioannam24 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ

ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ !!!! ΑΛΛΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.... ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ?
Ο χρήστης ioannam24 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-10, 15:14   #2
olympics

olympics ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη.
Ναι, είναι φυσιολογικό κι εμένα στο γιό μου με πόναγε. Είναι σαν τους πόνους της περιόδου. Σε λίγο θα σταματήσουν οι πόνοι αυτοί και λίγο αργότερα θα παθαίνεις κάτι σαν κράμπες στην κοιλιά σου!
Ο χρήστης olympics δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-10, 15:15   #3
Nikolekaki

Το avatar του χρήστη Nikolekaki

Περιοχή: Εκεί που φύτρωνε φλισκούνι κ' άγρια μέντα...
Nikolekaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ιωάννα μου κατ' αρχάς συγχαρητήρια και να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Ο πόνος στην κοιλιά είναι φυσιολογικός νομίζω, εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες μου είχα στην αρχή πόνους. Ξέρεις, τις μέρες που ήταν να αδιαθετήσω (αλλά δεν...). Και πονούσα κάθε μήνα τις μέρες αυτές. Εννοείς αυτόν τον πόνο φαντάζομαι (περιόδου). Βέβαια καλό είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο και το γιατρό σου για σιγουριά (δεν είμαι και γιατρός, μπορεί να λέω βλακείες) αλλά εγώ τουλάχιστον τους είχα τους πόνους και μου είχε πει ο γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικοί...

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.
Ο χρήστης Nikolekaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-10, 15:21   #4
happymammy

Το avatar του χρήστη happymammy

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
happymammy χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

σε συγγενικό μου πρόσωπο ο γιατρός της είπε ότι είναι φυσιολογικό και μπορεί να παίρνει ένα depon αν την ενοχλεί πολύ..σε 10 μέρες δεν είχε καμμία ενόχληση και όλα πάνε τέλεια!μίλησε με τον γιατρό σου όμως αυτός ξέρει καλύτερα!

Ο χρήστης happymammy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-10, 17:23   #5
zaki

zaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλη χρονια σε όλες! Να σας ρωτήσω κι εγω μιας και ειστε πιο εμπειρες...Είμαι στην 19η μέρα του κύκλου. Από χτες έχω λίγο πονάκια χαμηλά στην κοιλιά σαν να περιμένω περίοδο είναι όμως πολύ νωρίς ακόμα μιας και ο κύκλος μου είναι πάνω- κάτω 30 ημέρες. Επίσης τις τελευταίες 4 μέρες έχω διαφανη υγρά. Θα μπορούσαν να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης? Τους τελευταίους μήνες κάνουμε προσπάθειες αν και ειδικά τον τελευταίο μηνα οι προσπάθειες ήταν απειροελάχιστες.
Ο χρήστης zaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-10, 17:33   #6
LUVELINA

Το avatar του χρήστη LUVELINA

Περιοχή: ιωάννινα
LUVELINA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μήπως είναι ενοχλήσεις οωρηξίας?
Ο χρήστης LUVELINA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-10, 17:44   #7
zaki

zaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

τα υγρα ομως ειναι 4 μερες..αρχικα αυτό σκεφτηκα...και μαλλον αυτό θα είναι, απλα όταν το έχεις στο μυαλό σου...
Ο χρήστης zaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-01-10, 16:10   #8
anna24

Το avatar του χρήστη anna24

anna24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ioannam24 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ !!!! ΑΛΛΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.... ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ?
μπραβο κοριτσακι μου !συγχαρητηρια!!και εμενα πονουσε η κοιλια μου στις 8-9 μερες στην αρχη της εγκυμοσυνης και η μεση μου και βεβαια νομιζα οτι θα αδιαθετησω αλλα τελικα ημουν εγκυος
Ο χρήστης anna24 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-10, 00:06   #9
annete

Το avatar του χρήστη annete

Περιοχή: ευτυχιας & αγαπης γωνια!
annete χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καλησπερα και καλη και γονιμη χρονια σε ολες μας!
ιωαννα μου ξανα μανα συγχαρητηρια κοπελαρα μου για την εγκυμοσυνη σου!

οσο για μενα ανησυχω κοριτσια, προσπαθω εδω και 7 μηνες για μωρακι, εχω μικροκυστικες ωοθηκες, εναν κυκλο μπαχαλο και ο γιατρος μου μου εδωσε duphaston για να τον σταθεροποιησουμε, επισης μου προτεινε και τα serpafar για να βοηθησουμε λιγο την ωορηξια ωστε να γινω κι εγω μανουλα.
αδιαθετησα 18/12 και στις 21/12 ξεκινησα τα serpafar για 5 ημερες (τα οποια εχω ακουσει οτι μπορει να προκαλεσουν διεγερση ωοθηκων).
εδω και 8 ημερες περιπου νοιωθω να ποναει η μητρα μου (και εχω ενα απιστευτο πρηξιμο)και τις 3 τελευταιες ημερες η δεξια μου ωοθηκη.
δωστε μου τα φωτα σας, να ελπιζω σε πιθανη εγκυμοσυνη η να φοβαμαι για κυστεις εξαιτιας των serpafar?
συγνωμη αν σας κουρασα και σας ευχαριστω προκαταβολικα.

ηρθες θησαυρε μου κι αλλαξες τη ζωη μας!!!
Ο χρήστης annete δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-10, 00:14   #10
mwrakia

mwrakia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα λιγο αργα αλλα τωρα καταφερα να κανω εγγραφη με το καλο να ερθει το μωρακι σου εγω εχω 2 στο πρωτο δεν ενοιθα τιποτα στο δευτερο ομως πονουσα σαν να εχω περιοδο τοσο δυνατα που ελεγα τωρα μου ηρθε κρατησε ομως μεχρι 4 μηνων ολα ειναι καλα μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικο και ολα θα πανε καλα
Ο χρήστης mwrakia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-10, 00:30   #11
Μηλίτσα

Το avatar του χρήστη Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Smile

ιωαννα συγχαρητηρια κι απο μενα! Κι εμενα πονουσε η κοιλια οταν ημουν εγκυος τη μερα που θα αδιαθετουσα. Μωρακια,καλωςορισες στο παρεντς,να χαιρεσαι τα μωρακια σου! Αννετακι μου,καλο ειναι αν πονα πολυ η κοιλιτσα,να πας αυριο το πρωι για υπερηχογραφημα διακολπικο να δεις τι γινεται. Χωρις ραντεβου,σαν εκτακτη περιπτωση.θα σε βαλουν αναμεσα στα ραντεβου.Ταυτοχρονα με τα σεραπραμ κανεις και παρακολουθηση κυκλου με υπερηχο. Ετσι νομιζω. Παρε τηλ και τον γιατρο. Μπορεις να πιεις παυσιπονα που επιτρεπονται στις εγκυες αν πονας πολυ,πχ ντεπον η μπουσκοπαν μικρο. Γιατι,που ξερεις,μπορει και νασαι εγκυουλα! Στο ευχομαι ολοψυχα! Φιλακια και περαστικουλια!
Παλιά 11-01-10, 00:35   #12
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Smile

ουπς,κατα λαθος μπηκε δυο φορες η απαντηση μου. Μονο εγω τα καταφερνω αυτα!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 11-01-10, 00:42   #13
annete

annete χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μηλίτσα Εμφάνιση μηνυμάτων
ιωαννα συγχαρητηρια κι απο μενα! Κι εμενα πονουσε η κοιλια οταν ημουν εγκυος τη μερα που θα αδιαθετουσα. Μωρακια,καλωςορισες στο παρεντς,να χαιρεσαι τα μωρακια σου! Αννετακι μου,καλο ειναι αν πονα πολυ η κοιλιτσα,να πας αυριο το πρωι για υπερηχογραφημα διακολπικο να δεις τι γινεται. Χωρις ραντεβου,σαν εκτακτη περιπτωση.θα σε βαλουν αναμεσα στα ραντεβου.Ταυτοχρονα με τα σεραπραμ κανεις και παρακολουθηση κυκλου με υπερηχο. Ετσι νομιζω. Παρε τηλ και τον γιατρο. Μπορεις να πιεις παυσιπονα που επιτρεπονται στις εγκυες αν πονας πολυ,πχ ντεπον η μπουσκοπαν μικρο. Γιατι,που ξερεις,μπορει και νασαι εγκυουλα! Στο ευχομαι ολοψυχα! Φιλακια και περαστικουλια!
ευχαριστω μηλιτσα μου, θα παρω τον γιατρο το απογευμα γιατι δεν με περνει αλλη απουσια απτη δουλεια. ομως δεν μου ανεφερε οτι πρεπει να παρακολουθουμε τις ωοθηκες, μηπως πρεπει να κανω καμια ερευνα για νεο γιατρο? εχει αρχισει να με απογοητευει ο δικος μου.
εσυ πως πας?η οικογενεια?το κουταβακι εγκληματιστηκε στο νεο περιβαλλον?
δεν αντεχω να σκεφτομαι πως αν εχω καμια κυστη θα πρεπει να ξεκινησω αντισυλληπτικα (ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω).
η ελπιδα ομως πεθαινει τελευταια ετσι δεν ειναι?

Παλιά 11-01-10, 00:52   #14
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Smile

αννετακι μου,εγω επαιρνα κλομιφεν που ειναι για ηπια διεγερση των ωοθηκων και η γιατρος με εβαζε κι εκανα υπερηχα 3- 4 απ την 10η ημ και μετα. Τωρα,καθε γιατρος, αλλη νοοτροπια. Το κουταβακι ειναι μες την τρελλη χαρα, δοξα τω Θεω. Θα περιμενω νεα σου. Φιλακια και καληνυχτουδια...
Παλιά 11-01-10, 01:14   #15
annete

annete χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλη σου νυχτα μηλιτσα μου,
τα νεα μου θα τα μαθεις σιγουρα, ελπιζω μονο να ειναι ευχαριστα!
φιλακια πολλα και καλη εβδομαδα!

Παλιά 11-01-10, 10:49   #16
πεόνια

πεόνια χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καλημέρα!! και εγω ήθελα να ρωτήσω το ίδιο πράγμα σε κάποιες που έχουν εμπειρία.Πόσεσ μέρες πριν ξεκινάνε οι πόνοι αν είσαι έγκυος?Εγω έχω μεγάλο κύκλο 40 ημερών και παίρνω και εγω κλομιφαίνη και με παρακολουθεί η γυναικολογος μου.Είχαμε καλές επαφές αυτον τον μήνα αλλά περιμένω περίοδο σε 11 μέρες..τι λέτε??
Παλιά 11-01-10, 11:02   #17
Clelia

Το avatar του χρήστη Clelia

Περιοχή: Perissos, Athens
Clelia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσάκι μου είναι πολύ νωρίς για οποιαδήποτε συμπτώματα. Άντε το πολύ-πολύ να έχεις κάτι σαν ένστικτο ή αν έχεις σκυλάκι μπορεί να το καταλάβει (η δικιά μου σκυλλίτσα το κατάλαβε από την 3η-5η μέρα σύλληψης και μου έκανε "λατρείες"). Υπομονή και καλή επιτυχία!!

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!
Ο χρήστης Clelia είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-10, 11:31   #18
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Smile

καλη μου πεονια,δεν ειναι υποχρεωτικο ντε και καλα να πονεσει η κοιλιτσα! Εμενα ετυχε και πονουσα την ημερα που θα αδιαθετουσα. Συμπτωματα περιοδου,δηλαδη,οχι εγκυμοσυνης. Σε αλλες πονουσε νωριτερα και σε αλλες καθολου. Η παρε ενα σκυλακι,οπως η κλελια. Που ειναι η καλυτερη συντροφια και κατα του αγχους. Κλελια,τι υπεροχο φατσουλινι! Να το χαιρεσαι! Μοιαζει με το δικο μας. Ειναι μαλτεζακι;
Παλιά 11-01-10, 11:39   #19
Clelia

Το avatar του χρήστη Clelia

Περιοχή: Perissos, Athens
Clelia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
καλη μου πεονια,δεν ειναι υποχρεωτικο ντε και καλα να πονεσει η κοιλιτσα! Εμενα ετυχε και πονουσα την ημερα που θα αδιαθετουσα. Συμπτωματα περιοδου,δηλαδη,οχι εγκυμοσυνης. Σε αλλες πονουσε νωριτερα και σε αλλες καθολου. Η παρε ενα σκυλακι,οπως η κλελια. Που ειναι η καλυτερη συντροφια και κατα του αγχους. Κλελια,τι υπεροχο φατσουλινι! Να το χαιρεσαι! Μοιαζει με το δικο μας. Ειναι μαλτεζακι;
Σ' ευχαριστώ πολύ, και εσείς το δικό σας .
Είναι ένα μπασταρδάκι shih-tzu (σι-τζου), αυτή η ράτσα είναι απόγονος των πεκινουά. Στον δρόμο την βρήκαμε (μάλλον μας βρήκε) και την αγαπήσαμε...

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!
Ο χρήστης Clelia είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-10, 12:51   #20
πεόνια

πεόνια χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ευχαριστω κοριτσια,απλά είναι εδω και λίγες μέρες που μονίμως έχω πόνους κατω χαμηλά στην κοιλιά και μοιάζουν με πόνους περιοδου κάπως αλλά είναι όλη την ημέρα...
Παλιά 11-01-10, 17:16   #21
rinaki1977

Περιοχή: Μοσχατο
rinaki1977 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσια καλή χρονια σε όλες!!! Είμαι στην 12η εβδομάδα της κύησης και έχω πονάκια χαμηλα στην κοιλια..ιδιαιτερα τις βραδινές ώρες..ο γιατρος μου, μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο αλλα εγώ έχω ανησυχήσει καθότι κατα την διάρκεια της περιόδου μου δεν είχα ποτε πονάκια ή ενοχλήσεις στην κοιλιά...οι γνώμες σας θα με καθυσηχάσουν..παρακαλω μοιραστειτε τις μαζί μου.
Ο χρήστης rinaki1977 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-10, 17:50   #22
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ειρηνάκι,

Είναι πολύ φυσιολογικά αυτά τα πονάκια. Είναι η μήτρα που μεγαλώνει διότι μέσα της μεγαλώνει το ζουζούνι σου!

Μην ανησυχείς καθόλου!
Ο χρήστης domnina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-10, 13:35   #23
ioannam24

ioannam24 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αύριο θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο. έχω τόση αγωνία. ελπίζουμε να φανεί κάτι......
Ο χρήστης ioannam24 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-10, 15:03   #24
nenaki

Το avatar του χρήστη nenaki

Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
nenaki ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nenaki Send a message via Skype™ to nenaki
Προεπιλογή

καλη επιτυχια ιωαννα και ελπιζω κατι να δειτε!!!και εγω αυριο εχω τον πρωτο υπερηχο!!!!!

ειρηνη και εγω εχω πονακια.ειναι φυσιολογικο..
Ο χρήστης nenaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 15-01-10, 17:17   #25
rinaki1977

Περιοχή: Μοσχατο
rinaki1977 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσια, σας ευχαριστω πολύ για τα καθησυχαστικα λόγια σας...ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και ότιδηποτε καινουργιο μου συμβαινει με βαζει σε σκεψεις και με κανει να ανησυχω....παρεπιπτοντως το "rinaki" ειναι απο το Κατε-ρινακι και όχι απο το Ειρηνακι...αν και μαλλον ειρηνακι θα βγαλω την μπουμπου μου, αν ειναι κοριτσακι!!!!αχ δεν βλεπω την ώρα!!!
Ο χρήστης rinaki1977 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-01-10, 20:46   #26
argyro30

Το avatar του χρήστη argyro30

Περιοχή: αθηνα
argyro30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσακια,τις τελευταιες μερες μου συμβαινει το εξης περιεργο...μην γελασετε...ποναω χαμηλα οταν καθομαι,σιγουρα γελασατε...αλλα οποτε καθομαι νιωθω σουβλιες χαμηλα στην κοιλια και ιδιαιτερα απο την αριστερη μερια απο οπου εγινε η ωορρηξια!!!...και κατι αλλο,γενικα ειμαι ενα δυσκοιλιο ατομο(το χειροτερο μου ειναι οταν φευγω για διακοπες),και αυτη την εβδομαδα παω σχεδον καθε μερα τουαλετα!!!...πολυ περιεργο δεν ειναι αυτο??...συνηθως οταν υπαρχει εγκυμοσυνη συμβαινει το αντιθετο,ετσι δεν ειναι???...δεν ξερω αν θα βρεθει καποια να μου λυσει αυτες τις ανοητες ισως αποριες,αλλα σιγουρα σας εκανα και γελασατε...φιλακια πολλα!!!!!
Ο χρήστης argyro30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-01-10, 19:43   #27
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Smile

αργυρω μου,υποψιαζομαι πως ο πονος οταν καθεσαι οφειλεται σε αερια,που ειναι συγκεντρωμενα,γιαυτο σε πιεζουν οταν καθεσαι.τωρα,για το αλλο,καμμια φορα οφειλεται σε κατι που ενοχλησε το εντερο. Συνηθως οταν παθαινω κατι τετοιο,για λιγες μερες πινω μονο εμφιαλωμενο νερο και αποφευγω τροφιμα που ενοχλουν το εντερο πχ ντοματες,πατατες τηγανητες λαχανο κλπ. και περναει. Οταν παω ταξιδι,τις πρωτες μερες πινω μονο εμφιαλωμενο. Μετα,σιγα σιγα προσθετω απ το ντοπιο προοδευτικα. Ωσπου πινω μονο ντοπιο. Οταν γυρισω,κανω την ιδια δουλεια.Ετσι δεν εχω προβλημα,ενω παλια ειχα πολλα. Απ εξω δεν παιρνω ποτε μαρουλοσαλατα,αν και τη λατρευω,γιατι φοβαμαι. Αν γελασες με την απαντηση μου,θα θυμωσω... Καλα,μια κουβεντα ειπα... Ελπιζω να εισαι εγκυουλα! Φιλακια!
Παλιά 17-01-10, 20:13   #28
argyro30

Προεπιλογή

Παράθεση:
αργυρω μου,υποψιαζομαι πως ο πονος οταν καθεσαι οφειλεται σε αερια,που ειναι συγκεντρωμενα,γιαυτο σε πιεζουν οταν καθεσαι.τωρα,για το αλλο,καμμια φορα οφειλεται σε κατι που ενοχλησε το εντερο. Συνηθως οταν παθαινω κατι τετοιο,για λιγες μερες πινω μονο εμφιαλωμενο νερο και αποφευγω τροφιμα που ενοχλουν το εντερο πχ ντοματες,πατατες τηγανητες λαχανο κλπ. και περναει. Οταν παω ταξιδι,τις πρωτες μερες πινω μονο εμφιαλωμενο. Μετα,σιγα σιγα προσθετω απ το ντοπιο προοδευτικα. Ωσπου πινω μονο ντοπιο. Οταν γυρισω,κανω την ιδια δουλεια.Ετσι δεν εχω προβλημα,ενω παλια ειχα πολλα. Απ εξω δεν παιρνω ποτε μαρουλοσαλατα,αν και τη λατρευω,γιατι φοβαμαι. Αν γελασες με την απαντηση μου,θα θυμωσω... Καλα,μια κουβεντα ειπα... Ελπιζω να εισαι εγκυουλα! Φιλακια!
Τι λες τωρα...ετσι και φαω μαρουλοσαλατα μετα ειμαι ισα και 3 κιλα παραπανω,ποναω τοσο με το φουσκωμα που ουτε να γελασω δεν μπορω!!!!...αλλα αυτο που περιεγραψα παραπανω δεν νομιζω πως εχει σχεση με αερια αλλα ο πονος ειναι διαφορετικος,σαν σουβλιες...γιατι ολα τα περιεργα σε μενα????...κοριτσακι σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου ωστοσο,θα τις εφαρμοσω με το πρωτο ταξιδι!!!
Παλιά 18-01-10, 15:19   #29
Μηλίτσα

Μηλίτσα χωρίς αξιολόγηση
Smile

αργυρω μου,εννοουσα για τη μαρουλοσαλατα οχι αυτο που καταλαβες εσυ,αλλα επειδη δεν ξερω αν την πλενουν καλα. Το μαρουλι και τα κρεμμυδακια θελουν πολυ σχολαστικο πλυσιμο. Γιαυτο τα αποφευγω εξω. Καλο ειναι να τα αποφευγουν κυριως οι εγκυες και οσες θελουν να μεινουν.ενω η χωριατικη,λαχανο και η βραστη σαλατα ειναι πιο καθαρες. Αυτο με το νερο που σου ειπα κρατα το και θα με θυμηθεις. Πολλα φιλακια!
Παλιά 22-01-10, 20:40   #30
ameliec

ameliec χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ki ego ponao stin koilitsa edo kai meres,afou perimena periodo,alla simera ekana test logo 5 imeron kathusterisis,kai vgike thetiko!
Ο χρήστης ameliec δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-01-10, 22:25   #31
argyro30

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ameliec Εμφάνιση μηνυμάτων
Ki ego ponao stin koilitsa edo kai meres,afou perimena periodo,alla simera ekana test logo 5 imeron kathusterisis,kai vgike thetiko!
Κοριτσακι,συγχαρητηρια!!!!!!!...σου ευχομαι μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη μεσα απο την καρδια μου!!!!!!!!!!!
Παλιά 22-01-10, 22:55   #32
βασω79

Περιοχή: πετρουπολη
βασω79 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

συγχαρητηρια κουκλα μου!
να σου πανε ολα τελεια...με το καλο!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές