Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 12-01-10, 13:50   #1
zaki

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
zaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΗΣ?

Καλημερα! Ειμαι σχετικα καινουργια κι εγω και παρακολουθω με ενδιαφερον διαφορα σχετικα θεματα..Η δική μου περίπτωση είναι η εξης. Περίδος μου ηρθε 20/12. Ο κύκλος μου είναι 28-30 μερες περιπου. Επαφή είχα στις 31/12. Εδω και λίγες μερες εχω πονακια στην κοιλια σαν περιόδου αλλα πολύ πιο ήπια, είχα λίγα υγρά και απο χτες με εχει πιασει και η μεση μου αρκετα. Προσπαθουμε για παιδάκι εδω και λίγους μήνες, και ο τελευταίος μήνας είναι ο μόνος που δεν το πολυπροσπαθήσαμε και είχαμε επαφη μόνο εκείνη τη μέρα από τις επίμαχες που δεν είναι κι ακριβως στο μεσον της περιοδου. Πιστεύετε πως είναι πιθανα τα συμπτώματα για εγκυμοσύνη? Όσες είχατε πόνο στη μέση κ υπήρξε εγκυμοσύνη ήταν έντονος?
Ο χρήστης zaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-10, 20:50   #2
VICKY81

Το avatar του χρήστη VICKY81

Περιοχή: ΝΟΜΑΣ
VICKY81 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα, θα σου πω πως ήμουν εγώ και ελπίζω να σε βοηθήσει.

Από την μέρα της εμφύτευσης ( αν υπολογίζω καλά) ή περίπου μια εβδομάδα πριν αδιαθετήσω άρχισα να έχω πονάκια - κράμπες στην κοιλιά 1-2 την ημέρα και μία μόνο φορά είχα υγρά ( σαν αυτά της ωορηξίας, αλλά σε μεγαλύτερη ποσότητα).

Η μέση μου με ενόχλησε και μένα μια μέρα που βγήκα για ψώνια και περπάτησα πολύ αλλά έχω ούτως ή άλλως πρόβλημα οπότε θεώρησα οτι ήταν από εκεί.

Καλά αποτελέσματα να έχεις.
Παλιά 12-01-10, 22:15   #3
πεόνια

πεόνια χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

zaki γειά σου και εγω τα ίδια συμπτωματα έχω και είχα περίοδο 15/12 αλλά εχω κύκλο 40 μέρες,μακάρι να είναι θετικό και στις δυο μας!! σνίφ...
Παλιά 12-01-10, 22:29   #4
matoula

matoula ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και εγω ειχα κυκλο 28 μερες και ειχα πονους στην κοιλια και μαλιστα επερνα depon και τελικα ημουνα εγγυος.ευχομαι και στις δυο σας συντομα να εχετε καλα νεα
Ο χρήστης matoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-01-10, 22:53   #5
zaki

zaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντήσεις.. και τις ευχες..πεονια σε ειχα πετυχει κ σε αλλο 8εμα αυτες τις μερες κ ειχα προσεξει οτι ειμαστε πανω- κατω στην ιδια φαση... ελπιζω να εχουμε κ το ιδιο καλα νεα κ οι δυο μας. εχεις κι εσυ πονο στη μεση? εμενα η μεση εχει χειροτερευσει, ειναι σαν να εχει πιαστει νευρο κ σε μερικες κινησεις υποφερω..ελπίζω να μην μείνω μονο με το προβλημα της μέσης στο τέλος..
Παλιά 12-01-10, 23:38   #6
πεόνια

πεόνια χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο zaki Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια ευχαριστω για τις απαντήσεις.. και τις ευχες..πεονια σε ειχα πετυχει κ σε αλλο 8εμα αυτες τις μερες κ ειχα προσεξει οτι ειμαστε πανω- κατω στην ιδια φαση... ελπιζω να εχουμε κ το ιδιο καλα νεα κ οι δυο μας. εχεις κι εσυ πονο στη μεση? εμενα η μεση εχει χειροτερευσει, ειναι σαν να εχει πιαστει νευρο κ σε μερικες κινησεις υποφερω..ελπίζω να μην μείνω μονο με το προβλημα της μέσης στο τέλος..
Σήμερα που προέκυψε και μένα πονος στην μεση αλλά έχω και εγω προβληματα και δεν τα δινω σημασια..!!
Παλιά 13-01-10, 00:44   #7
ritos

ritos χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας και απο μενα!
εχω ακριβω τα ιδια συμπτωματα με την zaki! σαν να ημασταν συννενοημενες ενα πραγμα! ειχα περιοδο στις 21 δεκεμβριου και 31 βρεθηκα με το φιλο μου ... μονο ομως εκεινη τη μερα! αλλα ειχαμε ελευθερη επαφη, χωρις προφυλαξη... τραβηχτηκε βεβαια... αλλα δεν λεει κατι...
λιγες μερες μετα -στις γονιμες μερες μου πανω κατω- ειχα πονους χαμηλα στην κοιλια για 2-3 μερες.. υποχωρησαν και μου ξαναρθαν σημερα μαζι με πονους στη μεση. Το στηθος εχει μεγαλωσει πολυ αλλα δεν εχει πριστει!
και δεν εχω πολλα υγρα..Βασικα ειμαι σχετικα μικρη και αν και με τον καλο μου ειμαστε 4 χρονια, δεν ειμαι ετοιμη για μια εγκυμοσυνη.... τι λετε? να κανω αυριο clear blue ή ειναι νωρις?
Ο χρήστης ritos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-10, 15:18   #8
zaki

zaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

νομιζω πως ειναι ακομα νωρις για το τεστ, κανε λιγο υπομονη..!
Παλιά 13-01-10, 17:34   #9
domnina

domnina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Είναι πολύ νωρίς ακόμη για να κάνεις τεστ.

Γύρω στις 18/1 νομίζω ότι θα είναι καλύτερα!
Ο χρήστης domnina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-10, 12:28   #10
RHNIO

RHNIO ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλες σας,
Και εγώ είχα τελευταία περίοδο στις 28/12 ηρθα σε επαφη γυρω στις 4-5/01 και μετα ξεκινησαν κατι ψιλοπονακια χαμηλα στην κοιλια σαν τσιμπιματα ήταν και το στηθος μου ποναει πολυ...
Δεν θελω να χαιρομαι γιατι μετα απογοητευομαι και πεφτω πολυ!!!
Καλή επιτυχια σε ολες μας!!!!
Ο χρήστης RHNIO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-01-10, 07:50   #11
ritos

ritos χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημερα σας κοριτσια!
Σας γραφω για να σας πω οτι εμενα μολις μου ηρθε περιοδος! ουφ!
Βασικα δεν το περιμενα γιατι ημουν απολυτα σιγουρη τι ειχα οοοολα τα συμπτωματα. Εκτος απο τα παραπανω τις τελευταιες 3-4 μερες πριν να μου ερθει, φαινοντουσαν πολυυυυ εντονα οι φλεβες μου στο στηθος! Τοσο εντονα που φοβηθηκα! επισης εδω και 2 εβδομαδες δεν μπορειτε να φανταστειτε τι καουρες ειχα στην κοιλιτσα μου. Καουρες και τεντωματα χαμηλα ολα την ωρα! Για του σφαχτες στη μεση μου)εφευγαν και ερχοντουσαν) σας μιλησα???! Ειλικρινα πιστεψτε με δεν ειναι της φαντασια μου!! Αν δεν ερχοταν σημερα, ημουν ετοιμη να το ανακοινωσω στους δικους μου πριν κανω το τεστ!! Αφου με τον φιλο μου μονο ονοματα δεν βγαζαμε στο bebe!!! Τελος παντων.. αυτο βασικα το γραφω για να πω οτι ειλικρινα ΔΕΝ υπάρχουν ουσιαστικα συμπτωματα εγκυμοσυνης. Ειμαι σιγουρη οτι το ενστικτο της μελλουσας μανουλας τις περισσοτερες φορες δεν κανει λαθος και προειδοποιει οτι εχουν μια καινουργια ζωουλα μεσα τους! Αλλα μετα τα τοσα που εχουν γραψει οι ηδη εγκυουλες και μανουλες, εχω καταληξει στο εξη συμπερασμα: Πρεπει να περιμενουμε το πρωτο και πιο ουσιαστικοο συμπτωμα:την καθυστερηση της περιοδου- και μετα να βλεπουμε σιγα σιγα τα υπολοιπα συμπτωματα! Ευχομαι ολοψυχα να εχετε ενα υπεροχο μωρακι μετα απο 9 μηνες στην αγκαλιτσα σας!!! Πιστευω οταν ερθει και εμενα η ωρα να κανω μωρακι και με λεει "μαμα" θα λιωνω και μονο με το ακουσμα..... Καλη επιτυχια κοριτσια!!!!
Ο χρήστης ritos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-01-10, 09:40   #12
argyro30

Το avatar του χρήστη argyro30

Περιοχή: αθηνα
argyro30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ritos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα σας κοριτσια!
Σας γραφω για να σας πω οτι εμενα μολις μου ηρθε περιοδος! ουφ!
Βασικα δεν το περιμενα γιατι ημουν απολυτα σιγουρη τι ειχα οοοολα τα συμπτωματα. Εκτος απο τα παραπανω τις τελευταιες 3-4 μερες πριν να μου ερθει, φαινοντουσαν πολυυυυ εντονα οι φλεβες μου στο στηθος! Τοσο εντονα που φοβηθηκα! επισης εδω και 2 εβδομαδες δεν μπορειτε να φανταστειτε τι καουρες ειχα στην κοιλιτσα μου. Καουρες και τεντωματα χαμηλα ολα την ωρα! Για του σφαχτες στη μεση μου)εφευγαν και ερχοντουσαν) σας μιλησα???! Ειλικρινα πιστεψτε με δεν ειναι της φαντασια μου!! Αν δεν ερχοταν σημερα, ημουν ετοιμη να το ανακοινωσω στους δικους μου πριν κανω το τεστ!! Αφου με τον φιλο μου μονο ονοματα δεν βγαζαμε στο bebe!!! Τελος παντων.. αυτο βασικα το γραφω για να πω οτι ειλικρινα ΔΕΝ υπάρχουν ουσιαστικα συμπτωματα εγκυμοσυνης. Ειμαι σιγουρη οτι το ενστικτο της μελλουσας μανουλας τις περισσοτερες φορες δεν κανει λαθος και προειδοποιει οτι εχουν μια καινουργια ζωουλα μεσα τους! Αλλα μετα τα τοσα που εχουν γραψει οι ηδη εγκυουλες και μανουλες, εχω καταληξει στο εξη συμπερασμα: Πρεπει να περιμενουμε το πρωτο και πιο ουσιαστικοο συμπτωμα:την καθυστερηση της περιοδου- και μετα να βλεπουμε σιγα σιγα τα υπολοιπα συμπτωματα! Ευχομαι ολοψυχα να εχετε ενα υπεροχο μωρακι μετα απο 9 μηνες στην αγκαλιτσα σας!!! Πιστευω οταν ερθει και εμενα η ωρα να κανω μωρακι και με λεει "μαμα" θα λιωνω και μονο με το ακουσμα..... Καλη επιτυχια κοριτσια!!!!
Kαλημερα και καλη επιτυχια και σε σενα!!!...συμφωνω μαζι σου σε ολα κι αν καταφερουμε να το κανουμε πραξη τοτε σιγουρα η αναμονη της καθυστερησης θα ηταν λιγοτερο επωδυνη!!!!
Ο χρήστης argyro30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-02-10, 19:28   #13
doli2610

doli2610 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο zaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα! Ειμαι σχετικα καινουργια κι εγω και παρακολουθω με ενδιαφερον διαφορα σχετικα θεματα..Η δική μου περίπτωση είναι η εξης. Περίδος μου ηρθε 20/12. Ο κύκλος μου είναι 28-30 μερες περιπου. Επαφή είχα στις 31/12. Εδω και λίγες μερες εχω πονακια στην κοιλια σαν περιόδου αλλα πολύ πιο ήπια, είχα λίγα υγρά και απο χτες με εχει πιασει και η μεση μου αρκετα. Προσπαθουμε για παιδάκι εδω και λίγους μήνες, και ο τελευταίος μήνας είναι ο μόνος που δεν το πολυπροσπαθήσαμε και είχαμε επαφη μόνο εκείνη τη μέρα από τις επίμαχες που δεν είναι κι ακριβως στο μεσον της περιοδου. Πιστεύετε πως είναι πιθανα τα συμπτώματα για εγκυμοσύνη? Όσες είχατε πόνο στη μέση κ υπήρξε εγκυμοσύνη ήταν έντονος?
Για σας και εγω καινουρια ειμαι και διαβαζω τα μνμ με μεγαλη προσοχη.εμεις προσπαθουμε για παιδακι τέσσερις μηνες.τελευταια περιοδος 31-1, κύκλος 31 μερες επαφές ειχαμε μερα παρα μέρα.εδω και λιγες μερες εχω πριξιμο στο στηθος και ελαχιστο πονο στην κοιλια και στην μεση.λετε να ειμαι εγκυος???δεν θελω να κανω τεστ γιατι θα απογοητευτω παλι. Μακαρι αυτη την φορα να τα εχουμε καταφέρει εχω τρελλαθει με αυτο το θέμα αλλα πάλι αυτοι οι πόνοι είναι περιοδου. δεν ξέρω τι να πω.
Ο χρήστης doli2610 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-10, 19:33   #14
magda TS

Το avatar του χρήστη magda TS

magda TS ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο doli2610 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σας και εγω καινουρια ειμαι και διαβαζω τα μνμ με μεγαλη προσοχη.εμεις προσπαθουμε για παιδακι τέσσερις μηνες.τελευταια περιοδος 31-1, κύκλος 31 μερες επαφές ειχαμε μερα παρα μέρα.εδω και λιγες μερες εχω πριξιμο στο στηθος και ελαχιστο πονο στην κοιλια και στην μεση.λετε να ειμαι εγκυος???δεν θελω να κανω τεστ γιατι θα απογοητευτω παλι. Μακαρι αυτη την φορα να τα εχουμε καταφέρει εχω τρελλαθει με αυτο το θέμα αλλα πάλι αυτοι οι πόνοι είναι περιοδου. δεν ξέρω τι να πω.
ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕΣ ΤΠ 31/1 ΜΕ ΚΥΚΛΟ 31 ΜΕΡΩΝ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 20 ΦΕΒ! ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΗΝ 16 ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΟΝΙΜΗ.?
Παλιά 09-02-10, 22:46   #15
zaki

zaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κι εγω δεν καταλαβα, ειχες περιοδο 31.1 ή περιμενες να σου ερθει?
Παλιά 09-02-10, 23:07   #16
kopelia73

kopelia73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια.
Είχα γράψει και παλιότερα σχετικά με λαπαροσκόπηση που είχα κάνει. Εδώ και 4-5 μήνες προσπαθούμε για παιδάκι με τον άντρα μου, αλλά βρέθηκε τελικά χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα του συζύγου μου. Τώρα ακολουθεί μια θεραπεία για προστατίτιδα και ελπίζουμε σε ένα θαύμα...
Τις τελευταίες 5 μέρες έχω ανακατοσούρες και τάσεις για εμετό. Ξυπνάω με πονοκέφαλο και κάνω ανήσυχο ύπνο.Περιμένω περίοδο απο μέρα σε μέρα και το αργότερο μέχρι 11/2 και έχω και τους πόνους περιόδου.Έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό, αλλά όπως διάβασα σε άλλες κοπέλες δεμ είναι αξιόπιστα πριν διαπιστωθεί η καθυστέρηση. Φοβάμαι ότι άδικα ελπίζω αυτη τη φορά, αλλά θα ήθελα και τη δική σας άποψη. Λέτε να τα έχουμε καταφέρει?Ο χρόνος θα δείξει
Ο χρήστης kopelia73 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-10, 23:30   #17
xrysa3w

Το avatar του χρήστη xrysa3w

Περιοχή: Νικαια
xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΛΗΛΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΑΝ Κ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Κ ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ. ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 12/2 ΑΛΛΑ ΕΔΩ Κ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΝΙΩΘΩ Κ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΕΛΑΦΡΥ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ Κ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΛΙΓΟ Κ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΤΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑΝ...ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ..ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Ο χρήστης xrysa3w δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-10, 23:53   #18
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?
Παλιά 11-02-10, 00:46   #19
NITSA30

Περιοχή: ANΩ ΚΥΨΕΛΗ ΣΥΝΟΡΑ ΓΑΛΑΤΣΙ
NITSA30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΧΡΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ !! ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ!!!
Ο χρήστης NITSA30 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-10, 00:54   #20
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΑ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΥΡΙΟ ΟΠΟΙΟ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ,ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΕΠΕΜΒΑΣΟΥΛΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΕΔΩ Κ 4 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 15 ΜΕΡΕΣ Κ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ..

Παλιά 11-02-10, 00:55   #21
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ 12/2.ΣΟΡΡΥ

Παλιά 11-02-10, 00:56   #22
NITSA30

NITSA30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xrysa3w Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΑ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΥΡΙΟ ΟΠΟΙΟ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ,ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΕΠΕΜΒΑΣΟΥΛΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΕΔΩ Κ 4 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 15 ΜΕΡΕΣ Κ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ..
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΥΠΟΜΟΝΗ.. ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ!!! ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ..... ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!!
Παλιά 12-02-10, 00:13   #23
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Β-ΧΟΡΙΑΚΗΣ....ΑΡΝΗΤΙΚΗ....!ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΛΙΓΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΡΙΞΕ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ....ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ...!

Παλιά 12-02-10, 00:17   #24
NITSA30

NITSA30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Β-ΧΟΡΙΑΚΗΣ....ΑΡΝΗΤΙΚΗ....!ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΛΙΓΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΡΙΞΕ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ....ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ...!
Καλησπερα!!! Ολα θα πανε καλα να εισαι σιγουρη και να το πιστευεις
Παλιά 12-02-10, 00:20   #25
xrysa3w

xrysa3w χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο NITSA30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα!!! Ολα θα πανε καλα να εισαι σιγουρη και να το πιστευεις
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?

Παλιά 12-02-10, 00:40   #26
NITSA30

NITSA30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?
To παλευω και δεν σου κρυβω οτι απο χθεσ που εχουν υποθει καποια πραγματα εδω μεσα αρχισα να πιστευω οτι δεν ειμαι μονη μου και πρεπει να συνελθω γρηγορα!! τον τροπο γαμωτο ψαχνω
Παλιά 13-02-10, 00:03   #27
joy35

joy35 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα κορίτσια είναι η πρωτη φορά που σας γράφω αλλά σας έχω διαβασει αρκετες φορες!!
θα ήθελα τα "φωτα" σας ........
προσπαθούμε πολύ καιρό για παιδάκι αλλά τίποτα.........( πριν 3χρόνια είχα μήνει εγκυος αλλά δεν είχε καλό τέλος)...
έχω κύκλο 28 ημέρς ......αδιαθετησα στις 14/01 στις 8/02 είχα κάτι καφέ και ελαχιστα αραιο κοκκινο......το ίδιο και στις 9/02 απο τότε τίποτα και τωρα πάω τουαλέτα συνέχεια αλλά δεν έχω τίποτα μονο έναν ελαφρή πόνο περιόδου λέτε να συμβαίνει κάτι καλό ή είναι κατα φαντασία έγκυος??
Ο χρήστης joy35 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-10, 00:15   #28
V.bar

V.bar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Λίγη υπομονη χρειάζεται και θα μάθεις. Τα συμπτώματα διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη. Δεν χρειάζεται άγχος, πάνω απ' όλα να μην το σκέφτεσαι συνέχεια. Με το καλό λοιπόν, κι αν δεν γίνει αυτό το μήνα θα γίνει τον επόμενο...
Ο χρήστης V.bar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-02-10, 02:17   #29
NITSA30

NITSA30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο joy35 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα κορίτσια είναι η πρωτη φορά που σας γράφω αλλά σας έχω διαβασει αρκετες φορες!!
θα ήθελα τα "φωτα" σας ........
προσπαθούμε πολύ καιρό για παιδάκι αλλά τίποτα.........( πριν 3χρόνια είχα μήνει εγκυος αλλά δεν είχε καλό τέλος)...
έχω κύκλο 28 ημέρς ......αδιαθετησα στις 14/01 στις 8/02 είχα κάτι καφέ και ελαχιστα αραιο κοκκινο......το ίδιο και στις 9/02 απο τότε τίποτα και τωρα πάω τουαλέτα συνέχεια αλλά δεν έχω τίποτα μονο έναν ελαφρή πόνο περιόδου λέτε να συμβαίνει κάτι καλό ή είναι κατα φαντασία έγκυος??
Kalhmera. Το ψυχολογικο ειναι το χειροτερο .Οσεσ φορεσ το σκεφτομουνα και με ειχε πιασει το ανχωσ οτι δεν μπορω, δεν γινοταν τιποτα!! Οταν χαλαρωσα και δεν το σκεφτομουνα ποια ηρθε απο μονο του.Υπομονη και θετικεσ σκεψεις.
Παλιά 13-02-10, 20:48   #30
elena26

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
elena26 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα σαςκαι εγώ πρην 9 μήνες είμουν στην ίδια ακριβώς φάση με εσάς προσπαθούσαμε για μωράκι (4 μήνες)και τίποτα στο τέλος του μήνα που κάναμε μόνο λίγεσ φορές έρωτα και όχι κάθε μέρα όπως όταν προσπαθουσαμε είχα τα πολιπόθητα συμπτώματα σε κύκλο 28 ημερών 1 εβδομάδα πρην την αναμενόμενη περίοδο ειχα έντονα πονάκια περιόδου και το στίθος μου δεν αγκιζόταν απο τον πόνο!!Τώρα είμαι 6 μήνων εγκυούλα ((ααα να σας πω και κάτι που μου ειχε πει ο γυναικολόγος μου λίγο πρην μήνω έγκυος σε κύκλο 28 ημερών που έχω μου είπε να κάνω
ερωτα την 13ημέρα μετα τα μεσανυχτα την 14 το πρωι και το βραδυ!)σε εμένα έπιασε κατευτίαν!
Εύχομαι σε όλες πολύ σύντομα να έχεται μία υγιή εγκυμοσύνη και να είμαστε εδώ να τα λέμε
Ο χρήστης elena26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-10, 20:18   #31
EVITA_10

EVITA_10 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ

Κορίτσια καλησπέρα! Τον τελευταίο καιρό σας διαβάζω συχνά...
Ο λόγος όχι μόνο διότι έχει χτυπήσει βιολογικό ρολόι αλλά και επιπλέον πληροφορίες σε μια κατάσταση που με έχει κάνει να μετράω τις μέρες.
Αποφασίσαμε με τον αντρούλη μου να μην χρησιμοποιήσουμε καμιά μέθοδο αντισύλληψης μια και επιθυμούμε παιδάκι.
Λοιπόν, περίοδος 26 δεκέμβρη κανονικότατη. Ελεύθερη επαφή 2 και 4 Γενάρη. Αυτές τις 2 φορές δεν είχαμε ελπίδες μια και οι πιθανότητες εγκυμοσύνης ειναι λιγότερες.
16-18-20 Γενάρη καμία προφύλαξη...με την ελπίδα...
24 Γενάρη είχα περίοδο αλλά διαφορετική από τις άλλες φορες. Ήταν εντονότερη και σκούρα... Κράτησε 3 μερες. Από τοτε έχω εντονους πόνους περιόδου. Ακριβώς περιόδου όμως... Οι μαμαδές μας λενε... μπορει να είναι κάποια λοίμωξη... δεν είναι τσουξιμο όμως... Μια με αφήνουν μια είναι πιο έντονοι. Περίοδο περιμένω 22 φλεβάρη... μια εβδομάδα ακόμα...
¶... το στήθος μου είναι 2 μέρες τώρα πρησμένο και πονάει όπως πριν από περίοδο... Κουράζομαι εύκολα ακόμα και ανεβαίνοντας στον 1ο όροφο.
Όλο το αναβάλω να πάω για μια εξέταση. Να περίμενα ως τις 22 μήπως?
ύπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης σύμφωνα με τις ημέρες επαφής που είχα?... Η περίοδος που είχα 24/01 με ανησυχει.
Περιμένω μια γνώμη...
Ο χρήστης EVITA_10 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-10, 17:48   #32
KATERINAMAR

KATERINAMAR χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Evita μου δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά! Πάντως από δικές μου περιπτώσεις, υπάρχουν φορές που η περίοδος μου είτε έχει λιγότερη ροή και πόνο, είτε περισσότερη ροή και λιγότερες μέρες. Καμιά φορά είναι και κρύωμα που δημιουργεί αυτές τις διαταραχές. Εσύ αν θεωρήσουμε ότι είχες κανονικά περίοδο τον ιανουάριο, τώρα τον Φεβρουάριο οι γόνιμες σου ήταν από 3 έως 9/2. Είχες επαφές αυτό διάστημα? Οι πόνοι περιόδου που αναφέρεις εξακολουθούν? Μήπως να έκανες ένα τεστάκι να φύγουν οι αμφιβολίες? Σου εύχομαι τα καλύτερα.
Ο χρήστης KATERINAMAR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-03-10, 21:50   #33
Toniak3

Το avatar του χρήστη Toniak3

Περιοχή: Κατερίνη
Toniak3 χωρίς αξιολόγηση
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Toniak3
Προεπιλογή

Καλησπερα κοπελιες....Παρακολουθω και εγω πολυ καιρο το φορουμ και εχω βρει απαντηση σε πολλα ερωτηματα μου αλλα πρωτη φορα γραφω....γιατι οπου κι αν εχω ψαξει για αυτο που με απασχολει τελευταια...δεν βρισκω κατι... Λοιπον τελευταια φορα καθυστερησα στις 16 Φεβρουαριου... Ο κυκλος μου ειναι ακανονιστος λογο του συδρομου πολυκιστικων που μου διεγνωσε ο γιατρος μου πριν 2 μηνες ,οποτε δεν εχει και πολυ σημασια ,που εχω σχεδον 1 εβδομαδα καθυστερηση... Απλα αυτη την φορα δεν εχω τους κλασικους πονους περιοδου...βεβαια εχει πριστει το στηθος μου και ποναει η μεση μου...αλλα νιωθω και κατι τσιμπιματακια βαθεια στον κολπο μου που πονανε ...ποτε εντονα ...ποτε πιο ηρεμα...Δεν ειναι οι πονοι που εχω χαμηλα στην κοιλια ,οπως συνηθως...Χτες βραδυ ειδικα επεσα στο κρεβατι....με παναντολ...το οποιο δεν μου εκανε τπτ απολυτως...Ειμαι σιγουρη πως δεν ειμαι εγκυος...καθως προσεχουμε πολυ με τον αντρα μου... Και επισης δεν ειναι ωορυξια...πρωτον επειδη ποναω πιο πολυ οταν εχω και δευτερον δεν μου κραταει 2 μερες....οπως εχω τωρα... Καθομαι στον καναπε και πεταγομαι καθε λιγο και λιγακι απο τον πονο.... Επισης δεν εχω κυστη....πριν 2 μηνες περιπου εκανα εξετασεις....και ημουν καθαρη...ο γυναικολογος μου βεβαια μου ειπε οτι εχω απο παντα το συνδρομο πολυκιστικων ωοθηκων και γι'αυτο θα εχω παντα περιεργη περιοδο.....λοιπον το ερωτημα μου ειναι...επειδη σας ζαλισα.... εχει καμια σας πολυκιστικες...κι αν ναι...εχει αυτα τα συπτωματα....επισης τι σας προτεινε ο γιατρος σας...? επειδη εμενα μου ειπε οτι προς το παρον δεν χρειαζεται να κανω τπτ απολυτως ..παρα μονο να προσεχω την διατροφη μου...και να ειμαι ηρεμη,να μην ανγχωνομαι...κτλ... πειτε μου σας παρακαλω...
Παλιά 24-03-10, 10:29   #34
yorkshire

Περιοχή: Thessaloniki
yorkshire χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας και απο εμενα, έχω και εγώ πονάκια περιόδου απο την 28 μέρα του κύκλου μου που κανονικά θα επρεπε να αδιαθετήσω αλλά η περίοδος άφαντη. έκανα τεστ και την 27 μερα και σήμερα την 31 αλλα αρνητικό. Τα τεστ είναι αυτές οι ταινιούλες απο το internet τα πήρα και δεν μου εμπνέουν ιδιαίτερη εμπιστοσυνη. Ενώ πονάω και λέω θα αδιαθετήσω μόλις ξαπλώσω λίγο φεύγει ο πόνος. Πόλλές φορές πονάω έντονα και λέω δεν μπορεί θα ερθεί αλλά τίποτα. Έχει όμως ξανακαθυστερήσει η περίοδος μου τόσες μέρα ξανά τον Ιανουάριο χωρίς όμως τα πονάκια αυτά που έχω. ΕΊμαι πολύ μπερδεμένη. Λέω αν δεν έρθει μέχρι την Παρασκευή ή την Δευτέρα να πάω για μια χωριακή.
Παλιά 26-06-10, 20:00   #35
linak

linak χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

koritsia egw stis 23 tou mina eixa tn prwti mou se3oualiki epafi stin opoia eixa parei profula3i omws twra exw elafrous ponous stn koilia kai ugra kai pio polu kokkino anoixto xrwmatos einai nwris omwc eimai polu mikri stin ilikeia 14 etwn k dn gnwri2w ti na kanw,,,,,,,
Ο χρήστης linak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-06-10, 12:36   #36
kxristina

Περιοχή: Ζυρίχη
kxristina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο linak Εμφάνιση μηνυμάτων
koritsia egw stis 23 tou mina eixa tn prwti mou se3oualiki epafi stin opoia eixa parei profula3i omws twra exw elafrous ponous stn koilia kai ugra kai pio polu kokkino anoixto xrwmatos einai nwris omwc eimai polu mikri stin ilikeia 14 etwn k dn gnwri2w ti na kanw,,,,,,,
καλησπέρα linak, καλύτερα να επισκεφτείς έναν γυναικολόγο. μην ανησυχείς ότι συμβάινει απαραίτητα κάτι κακο, αλλά εφόσον ξεκίνησες επαφες καλό είναι να πας να σε δει και να σου δώσει κάποιες συμβουλές
Ο χρήστης kxristina είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-06-10, 13:12   #37
*tingerbell*

Το avatar του χρήστη *tingerbell*

*tingerbell* χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο linak Εμφάνιση μηνυμάτων
geia sou i apo mena linak!8a symfwnhsw me thn kxrsitina pws to kalytero einai na pas se enan giatro.ta sumptwmata pou perigrafeis malon gia fysiologika mou akougontai kai einai polu pi8ano na xoun proklh8ei apo thn rhksh tou par8enikou ymena.apolyta katanohto an den 8es na to suzhthseis me kapoion kontino sou,gi'auto phgaine se enan giatro.8a se katatopisei plhrws kai 8a sou fugei kai to agxos.
Ο χρήστης *tingerbell* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-03-12, 08:32   #38
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλες. Πως θα καταφέρουμε να αποβάλουμε το άγχος μας όσον αφορά την πολυπόθητη εγκυμοσύνη;Προσωπικά μου έχει γίνει εμμονή.
Ο χρήστης ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-03-12, 11:34   #39
PRAYER

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
PRAYER ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλες. Πως θα καταφέρουμε να αποβάλουμε το άγχος μας όσον αφορά την πολυπόθητη εγκυμοσύνη;Προσωπικά μου έχει γίνει εμμονή.
Αν και εγώ αυτό αναρωτιέμαι κάθε μέρα.. Πως μπορώ να το βγάλω απ'το μυαλό μου?????
Ο χρήστης PRAYER δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-03-12, 12:29   #40
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Όταν θες να έρθει το μωρό δεν έρχεται. Όλες μου οι φίλες-γνωστές έχουν γίνει μανούλες σε ακατάλληλες στιγμές κι εμείς τίποτα. Πόσο καιρό προσπαθείτε;Σε γιατρό απευθυνθήκατε;
Ο χρήστης ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές