Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-10-11, 21:32   #161
Sunty

Sunty ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Faith32, o Λαινάς, παρόλο που και γω δεν έπιασα, καλός είναι αλλά το ίδιο πιστεύω και για τον Μαστρομηνά. Το αν θα πιάσεις ή όχι είναι και θέμα τύχης καθότι οι πιθανότητες να μην πιάσεις είναι περισσότερες από το να πιάσεις. Θα σου πω το γνωστό τετριμένο ότι "οι γιατροί δεν είναι Θεοί".

Τώρα αν θέλεις να αλλάξεις κέντρο γιατί θέλεις κάτι να αλλάξει, ίσως στη ψυχολογία σου, ναι καντο και μην το σκέφτεσαι καθόλου.
Καλή επιτυχία σε ο,τι κάνεις!
Ο χρήστης Sunty δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-11, 19:59   #162
faith32

faith32 ουδετερη μηδέν
Arrow

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Sunty Εμφάνιση μηνυμάτων
Faith32, o Λαινάς, παρόλο που και γω δεν έπιασα, καλός είναι αλλά το ίδιο πιστεύω και για τον Μαστρομηνά. Το αν θα πιάσεις ή όχι είναι και θέμα τύχης καθότι οι πιθανότητες να μην πιάσεις είναι περισσότερες από το να πιάσεις. Θα σου πω το γνωστό τετριμένο ότι "οι γιατροί δεν είναι Θεοί".
Παράθεση:
Τώρα αν θέλεις να αλλάξεις κέντρο γιατί θέλεις κάτι να αλλάξει, ίσως στη ψυχολογία σου, ναι καντο και μην το σκέφτεσαι καθόλου.
Καλή επιτυχία σε ο,τι κάνεις!

SUNTY,

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ, ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!! ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ??ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ???ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΤΟΥΔΗ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ,.ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ, ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ....ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ!!?
Ο χρήστης faith32 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-11, 20:12   #163
katerinakaterina

katerinakaterina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια εγω εχω ραντεβου 31 οκτωβριου με τον Μαντουδη οπου εχω ακουσει κ τα καλυτερα.εβαλα κ μια φιλη μου δημοσιογραφο να ρωτησει κ για το κεντρο κ για τον γιατρο κ μου ειπε να παω με κλειστα ματια!
εχω πολυ αγχος κ φοβαμαι οτι απο τη ψυχολογικη μου φορτιση οταν μπω στο κεντρο θα βαλω τα κλαματα κ θα γινω ρομπα!
Δε ξερω βρε κοριτσια αλλα ενστικτωδως επελεξα αυτον αναμεσα σε πολλα ονοματα που μου προτεινε η γιατρος μου ..
ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν να μεινουν εγκυες ειτε με εξωσωματικη ειτε φυσιολογικα να εχουν τη βοηθεια της Παναγιας κ να πανε ολα καλα .
Ο Θεος μαζι μας!!!!!!!
Ο χρήστης katerinakaterina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-10-11, 20:19   #164
Sunty

Sunty ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

To "ευγονία" έχει καλούς εμβρυολόγους, αν αυτό εννοείς. Τώρα για το αν τα μηχανήματα είναι νέας τεχνολογίας δεν το γνωρίζω. Πιστεύω πως ναι. Εγώ μόνο στο "ευγονία' έχω κάνει αλλά δεν έχω πετύχει. Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι. Εσύ μπορεί να πετύχεις.
Παλιά 30-10-11, 17:23   #165
τζωνα

τζωνα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια,θελω να μου πειτε αν γνωριζεται καποιο κεντρο στη θεσσαλονικη που να μεινατε ευχαριστημενοι απο το γιατρο.εχω κανει τεσσερις θεσσαλονικη και τρεις αθηνα αλλα δυστυχως τιποτα.....
Ο χρήστης τζωνα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-11-11, 00:20   #166
nelli-k

Περιοχή: thessaloniki
nelli-k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο τζωνα Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα κοριτσια,θελω να μου πειτε αν γνωριζεται καποιο κεντρο στη θεσσαλονικη που να μεινατε ευχαριστημενοι απο το γιατρο.εχω κανει τεσσερις θεσσαλονικη και τρεις αθηνα αλλα δυστυχως τιποτα.....
καλησπερα τζωνα. εγω εκανα 2 στο embryolab και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο ολη την ομαδα. 2 προσπαθειες=2 εγκυμοσυνες, η πρωτη παλινδρομησε και τωρα ειμαι στην 7η εβδομαδα απο τη δευτερη. εσυ που εκανες τις προηγουμενες?
Ο χρήστης nelli-k δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-11-11, 17:33   #167
vasiliki83

vasiliki83 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο τζωνα Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εκανα την πρωτη μου και πετυχημενη εξωσωματικη με τον φελεσακη και την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα την καναμε στο ********....αν θες μπορω να σου πω λεπτομερειες για τον γιατρο εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!!
Ο χρήστης vasiliki83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-11-11, 23:24   #168
ΕΥΗ!

Το avatar του χρήστη ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσια!Ειμαι καινουρια στην ομορφη παρεα σας!εγω ειμαι σε διαδικασια εναρξης της πρωτης μου εξωσωματικης.Εχω αποφασισει να την κανω στο embryolab Θεσ/νικη με γυναικολογο τον Κ.Βασιλειαδη..εξωτερικο συνεργατη τους.Εχω ραντεβου για ενημερωση της διαδικασιας το Σαββατο!εχει καμια κοπελα απο τον συγκεκριμενο γυναικολογο?
Ο χρήστης ΕΥΗ! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 16-11-11, 23:41   #169
mariata

Περιοχή: ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
mariata ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ "ΓΕΝΝΗΜΑ"

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο faith32 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας!!!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΓΙΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΒΟΗΘΑΤΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΗΘΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!
ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 2 IVF ΣΤΟ Μ. ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ''ΧΕΡΙ'' ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΗ ΤΥΧΗ ΜΟΥ.!!! ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΤΟΥΔΗ (ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΝΝΗΜΑ) Η ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΙΝΑ (ΕΥΓΟΝΙΑ) ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ??ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ, ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ (2) ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΩΟΘΗΚΩΝ, ΚΑΙ ΑΣΘΕΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑ...HELP PLEASE!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Γεια σας! Κι εγω είμαι καινούρια στο forum και μου φαίνεται πολύ χρήσιμο γιατί επικοινωνείς με ανθρώπους που πέρασαν/περνάν τα ίδια με σένα και μπορούν να σε βοηθήσουν χωρίς σκοπιμότητες και άλλες επιδιώξεις...

Είμαι έγκυος στην 11 εβδομάδα μετά από εξωσωματική στο κέντρο "ΓΕΝΝΗΜΑ" με γιατρό τον κύριο Μαντούδη. Με την 1 φορά αν και το πρόβλημα ήταν πολύ σοβαρό!!! Αν θέλετε οποιαδήποτε πληροφορία ευχαρίστως να βοηθήσω. Έχω γίνει expert γιατί διάβασα πολύ και γενικώς ρωτούσα.....
Ο χρήστης mariata δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-11-11, 00:09   #170
ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σου Μαριατα!Συγχαρητηρια για την εγκυμωσυνη σου!!!Ευχομαι σε λιγους μηνες να εχεις ενα υγειεστατο μωρακι!Το Σαββατο θα παω στον Γυναικολογο μου να με κατατοπησει και αν βεβαια εχεις την διαθεση θα ηθελα να μου γραψεις για την εμπειρια της εξωσωματικης!Και παλι χαρικα για την επιτυχια σου!Ετσι νιωθω κι εγω την ελπιδα οτι συντωμα θα εχω ευχαριστα νεα!
Παλιά 18-11-11, 11:45   #171
nelli-k

nelli-k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΥΗ! Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κοριτσια!Ειμαι καινουρια στην ομορφη παρεα σας!εγω ειμαι σε διαδικασια εναρξης της πρωτης μου εξωσωματικης.Εχω αποφασισει να την κανω στο embryolab Θεσ/νικη με γυναικολογο τον Κ.Βασιλειαδη..εξωτερικο συνεργατη τους.Εχω ραντεβου για ενημερωση της διαδικασιας το Σαββατο!εχει καμια κοπελα απο τον συγκεκριμενο γυναικολογο?
καλημερα ευη. κι εγω στο embryolab ειμαι και ειμαι πολυ ικανοποιημενη. για το γιατρο σου δεν εχω ακουσει κατι. την παρακολουθηση κατα τη διαρκεια της εξωσωματικης,ωοληψια, εμβρυομεταφορα θα στην κανουν στο embryolab η θα στα κανει ο γιατρος σου?
Παλιά 18-11-11, 14:02   #172
ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σου nelly! Καλη επιτυχια σου ευχομαι! σε ποιο σταδιο εισαι?Η ολη διαδικασια θα γινει στο ebryolab απλα ο γυναικολογος μου θα ερχεται εκει για ο,τι χρειαστει
Παλιά 19-11-11, 19:20   #173
evadimitr

evadimitr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια γεια σας! και γω μετα απο μια μακρα ερευνα αγορας και αφου γυρισα αρκετα κεντρα αποφασισα οτι καλυτερο και με μεγαλη διαφορα μαλιστα ειναι το embryolab. ακουσα τα καλυτερα και με ενθουσιασαν γενικα τα ατομα που δουλευουν εκει. η εμβρυολογος δε του κεντρου ειναι αυτη που σε καθηλωνει. μακαρι η πρωτη εντυπωση ,που σε μενα παντα μετραει, να συνεχισει. θα μπω στη διαδικασια μετα τα χριστουγεννα. ηθελα το χρονο μου. γιατρο θα εχω τη χριστινα του ιδιου κεντρου. ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!!!!!!!!!!
Ο χρήστης evadimitr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-11-11, 21:05   #174
ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλως ηρθες evadimitr!Πηγα το Σαββατο για μια τελευταια επισκεψη ριν ξεκινησω την διαδικασια στο κεντρο και οι εντυπωσεις μου συνεχιζουν να ειναι πολυ θετικες!Ηκυρια Χατζηπαρασιδου μου ειπε μια εκφραση που πραγματικα οπως λες κι εσυ με καθηλωσε! "απο την στιγμη που θα ξεκινησεις την θεραπεια ειμαστε συνοδοιπωροι"...ειναι πολλοι φιλικοι ολο εκει μεσα!Εγω εχω γυναικολογο εναν εξωτερικο συνεργατη τους και μου εκανε εντυπωση που δεν εκανε ουτε μια κινηση για να με αναλλαβει ενας απο τους δικους τους γυναικολογους αλλα απεναντιας μου μιλησε πολυ θετικα για την επιλογη μου.Οποτε απ'οτι βλεπω μαλλον θα εχουμε συμπαρασταση η μια απο την αλλη μιας κι εγω ξεκινω αρχες Ιανουαριου.τα λεμε!
Παλιά 21-11-11, 10:39   #175
nelli-k

nelli-k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα και καλη εβδομαδα. εγω τωρα ειμαι εγκυος 7w+4 (απο κρυσοσυντηρημενα), ακουσαμε και καρδουλα, ολα καλα.
καλη επιτυχια σας ευχομαι!παντως την ιδια εντυπωση που ειχα απο την πρωτη μερα για το embryolab την ιδια εχω μεχρι σημερα.
θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα.
Παλιά 21-11-11, 11:03   #176
ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Συγχαρητηρια nelli-k ! ευχομαι ολα απο εδω και περα να πανε υπεροχα!αντε να ακουμε επιτυχιες εμεις που βρισκομαστε στην αρχη της προσπαθειας μας για να παινουμε δυναμη.φιλια!
Παλιά 21-11-11, 20:26   #177
evadimitr

evadimitr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλη βδομαδα και σε σας κοριτσια!!!!!! χαιρομαι που εχουμε την ιδια εντυπωση nelli για το κεντρο σου ευχομαι τα καλυτερα και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.
οσο για σενα ευη μαλλον μαζι θα ειμαστε συνοδοιποροι. ευχομαι και σε σενα τα καλυτερα. οπως και για ολες τις κοπελες βεβαια.
Ο χρήστης evadimitr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-11-11, 21:29   #178
Sunty

Sunty ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλή εβδομάδα και από μενα κορίτσια. Εγω αύριο θα πάω για χοριακή αλλά μάλλον αρνητική θα είναι. Εχω καφετιά σήμερα σαν αρχή περιόδου.
Εντωμεταξύ ψάχνομαι για γιατρό. Είμαι ανάμεσα σε @κΕ$w, embryo@rt, kai medim@ll. Tί λέτε;
Παλιά 21-11-11, 23:14   #179
mariata

mariata ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σου Μαριατα!Συγχαρητηρια για την εγκυμωσυνη σου!!!Ευχομαι σε λιγους μηνες να εχεις ενα υγειεστατο μωρακι!Το Σαββατο θα παω στον Γυναικολογο μου να με κατατοπησει και αν βεβαια εχεις την διαθεση θα ηθελα να μου γραψεις για την εμπειρια της εξωσωματικης!Και παλι χαρικα για την επιτυχια σου!Ετσι νιωθω κι εγω την ελπιδα οτι συντωμα θα εχω ευχαριστα νεα!
Σου εύχομαι καλή επιτυχία ΕΥΗ!!! κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά όπως λέω πλέον "με τη βοήθεια του θεού και του γιατρού!!!". Θέλεις να σου πω για τα πρακτικά,τη διαδικασία δηλ? ή για το πώς το βιώσα σωματικά και ψυχολογικά?
Ευχαρίστως να σου απαντήσω σε ότι θέλεις! Πάντως ξεκινώντας τη διαδικασία ήμουν πεπεισμένη ότι θα πετύχει(παρόλο που ήταν δύσκολη περίπτωση) με την έννοια ότι δεν γινόταν να περάσουμε ξανά την ίδια διαδικασία, ούτε ψυχολογικά ούτε οικονομικά! Το είχα πάρει ως μονόδρομο....
Παλιά 21-11-11, 23:16   #180
mariata

mariata ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλή εβδομάδα και από μενα κορίτσια. Εγω αύριο θα πάω για χοριακή αλλά μάλλον αρνητική θα είναι. Εχω καφετιά σήμερα σαν αρχή περιόδου.
Εντωμεταξύ ψάχνομαι για γιατρό. Είμαι ανάμεσα σε @κΕ$w, embryo@rt, kai medim@ll. Tί λέτε;

πού βρίσκεσαι? Αθήνα ή Θεσ/κη?
Παλιά 22-11-11, 00:31   #181
Babs Bunny

Το avatar του χρήστη Babs Bunny

Babs Bunny ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα την βοήθεια σας, είμαι στο ψάξιμο για κέντρο εξωσωματικής και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το ΑΚΕΣΩ και τον γιατρό Στέλιο Γρηγοράκη. Μήπως κάποια κοπέλα έχει πάει εκεί να μου πεί την εμπειρία της??
Ο χρήστης Babs Bunny δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-11-11, 09:13   #182
ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα evadimitr!Πολυ ωραια!απο εδω και περα θα δινουμε θετικη ενεργεια σε καθε βημα η μια στην αλλη και σε οποια αλλη κοπελα βεβαια ειναι στην θεση μας!
Παλιά 22-11-11, 09:18   #183
ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ Μαριαττα!Θα με ενδιεφερε πιο πολυ να ακουσω πως το βιωσες ψυχολογικα και σωματικα.Για τα διαδικαστικα μιλησα με τον γιατρο και το κεντρο και μου ανεβασαν αρκετα την ψυχολογια θα ελεγα.Εγω θα ξεκινησω με το βραχυ πρωτοκολο τελικα.πλεον πιστευω οτι θα τα καταφερω με τις ενεσεις!με την οωληψια λιγο αγχωνομαι αλλα εφοσον αποφασησα να μπω στην διαδικασια θα τα καταφερω!φιλια!
Παλιά 22-11-11, 12:13   #184
nelli-k

nelli-k ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστω πολυ Μαριαττα!Θα με ενδιεφερε πιο πολυ να ακουσω πως το βιωσες ψυχολογικα και σωματικα.Για τα διαδικαστικα μιλησα με τον γιατρο και το κεντρο και μου ανεβασαν αρκετα την ψυχολογια θα ελεγα.Εγω θα ξεκινησω με το βραχυ πρωτοκολο τελικα.πλεον πιστευω οτι θα τα καταφερω με τις ενεσεις!με την οωληψια λιγο αγχωνομαι αλλα εφοσον αποφασησα να μπω στην διαδικασια θα τα καταφερω!φιλια!

Καλημερα! Ευη η ωοληψια μη σε αγχωνει καθολου. Εγω ημουν κοιμισμενη και δεν καταλαβα τιποτα και μετα κατι πονακια πιο ελαφρια και απο περιοδου ειχα. Καλη επιτυχια!
Παλιά 22-11-11, 12:48   #185
ΕΥΗ!

ΕΥΗ! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nelli-k Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα! Ευη η ωοληψια μη σε αγχωνει καθολου. Εγω ημουν κοιμισμενη και δεν καταλαβα τιποτα και μετα κατι πονακια πιο ελαφρια και απο περιοδου ειχα. Καλη επιτυχια!
Καλημερα nelly!Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!η αληθεια ειναι οτι κ η κ Χατζηπαρασιδου με διαβεβαιωσε οτι θα ειναι διπλα ο αναισθησιολογος και θα φροντισει καθ΄ολη την διαρκεια να μην πονεσω καθολου.Μαλιστα ειπε οτι δεν διαννοουνται να αφησουν μια κοπελα να ποναει επιβαρυνοντας την κατασταση μια τοσο συμαντικη στιγμη!
Παλιά 22-11-11, 17:47   #186
mariata

mariata ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εγώ έκανα το μακρύ πρωτόκολλο (γύρω στις 15 ημέρες διάρκεια, με κλιμάκωση των ενέσεων. Σε κάποια φάση έκανα 3 την ημέρα). Κατά τη διάρκεια των ενέσεων δεν είχα τρομερές παρενέργειες. Πολύ λίγο πρήξιμο, οι ορμόνες μου δεν τρελλάθηκαν και τις βελόνες δεν τις φοβόμουν ποτέ. Μία φόρα έκανα ένεση σε τουαλέτα cafe, την άλλη σε γάμο και άλλη σε φιλικό σπίτι! Βέβαια, είναι προτιμότερο να είσαι σπίτι σου γιατί νιώθεις ανασφάλεια και άγχος μην κάνεις κανένα λάθος ή χύσεις κάποιο φάρμακο και πάει στράφι!!!! Εγώ αυτά φοβόμουν!

Στην ωοληψία σου κάνουν μέθη οπότε μην αγχώνεσαι. Δεν καταλαβαίνεις τίποτε. Απλώς σε μένα είχα ταλαιπωρία μετά γιατί έμεινα στο καπάκι έγκυος, οι ωοθήκες μου ήταν ήδη πρησμένες, είχα κάνει και αφαίρεση 2 κυστών μία μέρα πριν την έναρξη των ενέσεων και πονούσα αρκετά στην κοιλιά μέχρι και το 2ο μήνα. Σαν πόνος μικρής εγχείρησης και όχι πόνοι εγκυμοσύνης. Αλλά αυτό είναι διαφορετικό σε κάθε περίπτωση.
Παλιά 25-11-11, 19:35   #187
alexouli

alexouli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια και καλη επιτυχια σε ολες μας.εγω εκλεισα ρανεβου στο embryolab στη θεσσαλονικη.πρωτη επισκεψη θα ειναι και φοβαμαι και αγωνιω κι ολα τα χωευχομαι να εκανα καλη επιλογη.θα δειξει θα σας πω κι εγω την εμπειρια μου οταν παω.
Ο χρήστης alexouli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-12, 15:10   #188
moloulini

moloulini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο faith32 Εμφάνιση μηνυμάτων

SUNTY,

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ, ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!! ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ??ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ???ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΤΟΥΔΗ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ,.ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ, ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ....ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ!!?
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ!ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΟΥΣ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΥΣ. ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΕΙΜΑΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ!
Ο χρήστης moloulini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-12, 16:29   #189
FamilyGuy

Το avatar του χρήστη FamilyGuy

Περιοχή: Αθήνα
FamilyGuy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στο Embryoart με τον κ. Μακράκη.
Απόλυτα ευχαριστημένοι από όλες τις απόψεις!
Ο χρήστης FamilyGuy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-12, 20:03   #190
kathi

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
kathi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ξεκιναμε στο ιασω με τον κοντοπουλο βασιλη-γιωργο, η γυναικολογος μου ειναι εκει και μου προτεινε τον συγκεκριμενο εχω ακουσει καλα λογια, τωρα τι να πω θα δειξει....
Παλιά 03-02-12, 23:17   #191
GOYFI78

GOYFI78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα και εμεις ξεκινησαμε σημερα τη θεραπεια για την πρωτη μας εξωσωματικη στο EMBIO με τον κο Γατο Ηλία.Ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα και γρηγορα!!!!
Ο χρήστης GOYFI78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-12, 12:27   #192
moloulini

moloulini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εκανα εξωσωματικη στον παντο και ειμαι 6 εβδομαδων μετα απο αποτυχημενες προσπαθεις αλλου και σε κεντρα που αναφερεται. θελει προσοχη!καλη επιτυχια σε ολες
Ο χρήστης moloulini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-12, 17:52   #193
αμαρρυλίδα

Περιοχή: θεσσαλονικη
αμαρρυλίδα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω ειμαι στη θεσσαλονικη στο βιογεννεσις.αν κ αποτελεσμα δεν ειδα στην 1η προσπαθεια ολα καλα κ παμε για την 2η.ολα καλα κ με την γιατρο κ με το κεντρο(προς το πατον )τουλαχιστον.
μακαρι να βοηθησει ο θεος κ εμας κ τα μωρα μας..................
Ο χρήστης αμαρρυλίδα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-02-12, 01:24   #194
besie

besie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καμια στον Πειραια? Ενα κεντρο υπαρχει εκει.......
Ο χρήστης besie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-02-12, 01:27   #195
besie

besie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και ποσο σας κοστισε? Καμια δεν λεει ενω μιλαμε ανοιχτα για κεντρα για γιατρους. Για βοηθηστε και εσεις μπας και αποφασισω και εγω που να παω!!!!!
Παλιά 08-02-12, 15:01   #196
kathi

kathi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο besie Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ποσο σας κοστισε? Καμια δεν λεει ενω μιλαμε ανοιχτα για κεντρα για γιατρους. Για βοηθηστε και εσεις μπας και αποφασισω και εγω που να παω!!!!!
λοιπον εγω τωρα θα κανω την 1η προσπαθεια(ελπιζω και την τελευταια) στο ιασω, μου ζητησαν 2528,40 με μικρογονιμοποιηση και ολες οι εξετασεις μεσα (υπερηχοι, καρδιογραφημα,ναρκωση,ωοληψια,εμβρυομεταφορα) ή αλλιως 1963.40 χωρις μικρογονιμοποιηση. Τις τιμες αυτες μου τις εδωσαν πριν ενα μηνα ελπιζω να σε βοηθησα. Τα φαρμακα τα πληρωνεις εσυ.
Παλιά 09-02-12, 00:49   #197
besie

besie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Kαλη σου επιτυχια kathi και βεβαια βοηθησες.

Περιμενουμε να μας ενημερωσεις για το θετικο σου αποτελεσμα.

Βαστα γερα..........
Παλιά 09-02-12, 14:43   #198
kathi

kathi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σε ευχαριστω πολυ besie.
Παλιά 09-02-12, 22:40   #199
besie

besie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στον παντο η ταριφα ποια ειναι 3.500? Αν ειναι τοσο ειναι πολυ πιο ακριβα απο τους αλλους. Ελπιζω να τα αξιζουν.
Παλιά 13-02-12, 19:54   #200
mellita

mellita χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας,

Καταρχήν εύχομαι το καλύτερο για όλους.Πρώτη φορά στο forum κ ήθελα να σας ρωτήσω ποια η άποψη σας για τον Ζιώγα Βασίλη του Τιτάνη .Ξεκινάω την 1 εξωσωματική και ειναι χαμένη.Ευχαριαστώ για το χρόνο σας.
Ο χρήστης mellita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές