Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Καλώς ήρθατε !! > Ευχαριστίες, συγχαρητήρια & Παράπονα / Πώς κάνουμε μια καταγγελία > Ευχαριστίες και Συγχαρητήρια

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 06-05-10, 08:37   #1
efichris

Το avatar του χρήστη efichris

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
efichris χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Eβρυογένεσις-Μαστρομηνάς Μηνάς

Θα ήθελα να εκφράσω τις ευχαριστίες μου στον κ.Μαστρομηνά και την ομάδα του γιατί μετά από παρακολούθηση από την κα.Τσιβελεκίδου, πήγα στην Αθήνα για να κάνω εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση.Το αποτέλεσμα βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην αγκαλιά μου και είναι ο γιός μου.Θα πρέπει να τονίσω ότι δεν υπήρχε ίχνος εκμετάλλευσης, ήταν η πρώτη φορά που έκανα εξωσωματική και πέτυχε.
Παλιά 07-05-10, 23:12   #2
marilina

Περιοχή: αττικη
marilina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καιο γω εκει πηγα και την ιδια αποψη εχω μαζι σου!!και με την πρωτη διδυμακια!!
* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...
Ο χρήστης marilina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-05-10, 09:42   #3
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

για τον μαστρομηνα δεν εχω λογια να πω...αλλα για καποια ατομα απο την ομαδα του εχω ν απω τα χειροτερα...
το αποτελεσμα μετραει οποτε να χαιρεστε τα παιδακια σας........αυτο εχει σημασια..
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-05-10, 09:24   #4
kolibigi

Περιοχή: Kalamata
kolibigi ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην kolibigi
Προεπιλογή

Μετά από χρόνια περιπλάνησης σε "απατεώνες"΄, κατέληξα στον κ. Μαστρομηνά.
¶ψογος τόσο αυτός όσο και η υπόλοιπη ομάδα του μου έδωσαν με τη δεύτερη προσπάθεια (στο κέντρο τους) την κόρη μου.
Ούτε τους ήξερα, ούτε με ήξεραν ούτε είχα κάποια ιδιάιτερη μεταχείρηση.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ, όταν απέτυχε η πρώτη μου προσπάθεια και πήρα στο κέντρο να τους το ανακοινώσω, σε 5' με πήρε ο βοηθός του και μου μιλούσε 40 λεπτά (!!!) στο κινητό για να με παρηγορήσει και το κυριότερο να μου εξηγήσει τι μπορεί να πήγε λάθος και να μου πει πως θα έπρεπε να κινηθούμε στην επόμενη προσπάθεια.
Αφού ένιωθα λες και αυτός είχε στεναχωρηθεί περισσότερο από μένα
Ο χρήστης kolibigi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-10, 08:23   #5
efichris

Το avatar του χρήστη efichris

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
efichris χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kolibigi Εμφάνιση μηνυμάτων
¶ψογος τόσο αυτός όσο και η υπόλοιπη ομάδα του μου έδωσαν με τη δεύτερη προσπάθεια (στο κέντρο τους) την κόρη μου.
Δεν θα ξεχάσω ποτέ, όταν απέτυχε η πρώτη μου προσπάθεια και πήρα στο κέντρο να τους το ανακοινώσω, σε 5' με πήρε ο βοηθός του και μου μιλούσε 40 λεπτά (!!!) στο κινητό για να με παρηγορήσει και το κυριότερο να μου εξηγήσει τι μπορεί να πήγε λάθος και να μου πει πως θα έπρεπε να κινηθούμε στην επόμενη προσπάθεια.
Nα χαίρεσαι την κόρη σου!Πραγματικά δεν μου κάνει εντύπωση γιατί γνωρίζω καλά πώς συμπεριφέρονται γενικότερα.Στις μέρες μας σπανίζουν έντιμοι επιστήμονες και άτομα που σου προσφέρουν ηθική υποστήριξη γιατί το νιώθουν πραγματικά κι όχι επειδή είναι υποχρεωμένοι.Ανυπομονώ να βρεθώ στην Αθήνα τον ερχόμενο Σεπτέμβρη για να τους ευχαριστήσω από κοντά.
Παλιά 10-05-10, 11:41   #6
Πενιώ

Περιοχή: αθηνα
Πενιώ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και εγω συμφωνω! εχω το αποτελεσμα στην αγκαλια μου...2 μπεμπες! με την δευτερη προσπαθεια..
Ο χρήστης Πενιώ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-10, 12:25   #7
Dawn

Το avatar του χρήστη Dawn

Περιοχή: Μακεδονία
Dawn χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Τελικά οι γνώμες διίστανται πάντα σχετικά με κάποια άτομα. Ο θησαυρός της μιας, είναι το χειρότερο μιας άλλης.
Ο χρήστης Dawn δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-10, 09:43   #8
ιππόκαμπος

Το avatar του χρήστη ιππόκαμπος

Περιοχή: θεσσαλονικη
ιππόκαμπος χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καλημερα,σκεφτομαι να παω και εγω στον μαστρομηνα.ξερετε αν κλεινει για καλοκαιρινες διακοπες και αν εχει λιστα αναμονης?το ραντεβου το κλεινει αμεσως? οποια μερα θελουμε εμεις ή αυτος? δουλευει το σαββατο? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι απο θεσ/νικη και δεν γνωριζω τι γινεται!!και καταλαβαινεται οτι δεν μου ειναι και τοσο ευκολο να ανεβοκατεβαινω.
Ο χρήστης ιππόκαμπος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-10, 10:08   #9
Θοδωρής - Κικίτσα

Θοδωρής - Κικίτσα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ιππόκαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια καλημερα,σκεφτομαι να παω και εγω στον μαστρομηνα.ξερετε αν κλεινει για καλοκαιρινες διακοπες και αν εχει λιστα αναμονης?το ραντεβου το κλεινει αμεσως? οποια μερα θελουμε εμεις ή αυτος? δουλευει το σαββατο? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι απο θεσ/νικη και δεν γνωριζω τι γινεται!!και καταλαβαινεται οτι δεν μου ειναι και τοσο ευκολο να ανεβοκατεβαινω.

Καλημέρα και εμείς στον κ. Μαστρομηνά πήγαμε και τα αποτελέσματα τα κρατάμε στην αγκαλιά μας εδώ και 6 μήνες (διδυμάκια - αγοράκι, κοριτσάκι) με την πρώτη μας προσπάθεια. Εμείς πήραμε τηλ. και μας έκλεισαν ραντεβού για περίπου 1,5 μήνα αργότερα. Σάββατο το κέντρο δουλεύει. Και εμείς Σάββατο πήγαμε και μιλήσαμε προσωπικά με τον ίδιο. Είναι πολύ απλός άνθρωπος και καθόλου "έμπορος". Συνολικά στο κέντρο πήγαμε τρείς φορές. Μία για το πρώτο ραντεβού, μία για την ωοληψία και μία για την εβρυομεταφορά. Και εμείς απο επαρχία είμαστε και επειδή δεν μπορούσαμε να ανεβοκατεβαίνουμε στην Αθήνα, μας δώσανε το πρόγραμμα που θα ακολουθούσαμε (εξετάσεις, μετρήσεις κλπ) και τους στέλναμε τα αποτελέσματα με FΑΧ και μας έδιναν οδηγίες τηλεφωνικά για την δοσολογία των φαρμάκων και τις επόμενες κινήσεις μας. Ελπίζω να σε βοηθήσαμε λίγο. Σας ευχόμαστε μέσα απο την καρδιά μας καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα.
Παλιά 14-05-10, 11:14   #10
Τόνια 1712

Περιοχή: Πειραιας
Τόνια 1712 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kolibigi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και απο εμένα, μου κάνει πραγματικά εντυπωση αυτή η αντίδραση γιατι όταν η δικη μας προσπάθεια ήταν αποτυχημένη και τους ενημερώσαμε μας έκλεισε ραντεβου μετα απο 1 μήνα και δυστυχως ούτε απαντήσεις ικανοποιητικές πήραμε!!! Και γενικότερα κατα την ολη διαδικασία το περιβάλλον δεν ήταν ιδιαιτερα φιλικο.. ουτε εχθρικο βέβαια.. απλά τυπικο!!
Τι να πω ίσως έτυχε σε εμάς, ίσως άλλαξαν και οι συνεργάτες.. έχουν περάσει και 4 χρόνια απο τότε.
Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και να τα καμαρώνετε πάντα.

Ο χρήστης Τόνια 1712 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-05-10, 10:27   #11
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Θοδωρής - Κικίτσα Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και εμείς στον κ. Μαστρομηνά πήγαμε και τα αποτελέσματα τα κρατάμε στην αγκαλιά μας εδώ και 6 μήνες (διδυμάκια - αγοράκι, κοριτσάκι) με την πρώτη μας προσπάθεια. Εμείς πήραμε τηλ. και μας έκλεισαν ραντεβού για περίπου 1,5 μήνα αργότερα. Σάββατο το κέντρο δουλεύει. Και εμείς Σάββατο πήγαμε και μιλήσαμε προσωπικά με τον ίδιο. Είναι πολύ απλός άνθρωπος και καθόλου "έμπορος". Συνολικά στο κέντρο πήγαμε τρείς φορές. Μία για το πρώτο ραντεβού, μία για την ωοληψία και μία για την εβρυομεταφορά. Και εμείς απο επαρχία είμαστε και επειδή δεν μπορούσαμε να ανεβοκατεβαίνουμε στην Αθήνα, μας δώσανε το πρόγραμμα που θα ακολουθούσαμε (εξετάσεις, μετρήσεις κλπ) και τους στέλναμε τα αποτελέσματα με FΑΧ και μας έδιναν οδηγίες τηλεφωνικά για την δοσολογία των φαρμάκων και τις επόμενες κινήσεις μας. Ελπίζω να σε βοηθήσαμε λίγο. Σας ευχόμαστε μέσα απο την καρδιά μας καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα.

εκλεισα ραντεβου αλλα σαββατο με ειπαν δεν δεχεται,εκλεισα για δευτερα.το ιστορικο μου θα το πω στον ιδιο και θα μου δωσει αν χρειαστει να κανω εξετασεις?
Παλιά 20-05-10, 19:47   #12
Θοδωρής - Κικίτσα

Θοδωρής - Κικίτσα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ιππόκαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
εκλεισα ραντεβου αλλα σαββατο με ειπαν δεν δεχεται,εκλεισα για δευτερα.το ιστορικο μου θα το πω στον ιδιο και θα μου δωσει αν χρειαστει να κανω εξετασεις?

Αρχικά μας ζήτησαν απο την γραμματεία να έχουμε στο πρώτο ραντεβού μία υστεροσαλπιγγογραφία και ένα σπερμοδιάγραμμα. Όταν πήγαμε μιλήσαμε προσωπικά με τον ίδιο, κοίταξε τις εξετάσεις στην συνέχεια εξέτασε την σύζυγο, μας είπε να κάνουμε γενετικές εξετάσεις αίματος και για να μην πηγαινοερχόμαστε στην Αθήνα, τις κάναμε εκεί επιτόπου (τα αποτελέσματα βγήκαν σε μερικές μέρες και μας ενημέρωσαν οτι ήταν όλα καλά). Μετά, αφού μας έδωσε κάτι χαρτιά, μας παρέπεμψε σε μία μαία για την συνταγογράφηση. έπειτα φύγαμε. Η διάρκεια της επίσκεψης ήταν περίπου μία ώρα. Μείναμε άπόλυτα ικανοποιημένοι και ευχαριστημένοι. Επίσης για οτιδήποτε απορίες σχετικά με την διαδικασία, την δοσολογία των φαρμάκων κλπ. μας είπαν να επικοινωνούμε τηλεφωνικά οποιαδήποτε ώρα της ημέρας (υπάρχει και γιατρός εφημερεύων). Καλή επιτυχίαααααααααααααα
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-05-10, 09:31   #13
ιππόκαμπος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Θοδωρής - Κικίτσα Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχικά μας ζήτησαν απο την γραμματεία να έχουμε στο πρώτο ραντεβού μία υστεροσαλπιγγογραφία και ένα σπερμοδιάγραμμα. Όταν πήγαμε μιλήσαμε προσωπικά με τον ίδιο, κοίταξε τις εξετάσεις στην συνέχεια εξέτασε την σύζυγο, μας είπε να κάνουμε γενετικές εξετάσεις αίματος και για να μην πηγαινοερχόμαστε στην Αθήνα, τις κάναμε εκεί επιτόπου (τα αποτελέσματα βγήκαν σε μερικές μέρες και μας ενημέρωσαν οτι ήταν όλα καλά). Μετά, αφού μας έδωσε κάτι χαρτιά, μας παρέπεμψε σε μία μαία για την συνταγογράφηση. έπειτα φύγαμε. Η διάρκεια της επίσκεψης ήταν περίπου μία ώρα. Μείναμε άπόλυτα ικανοποιημένοι και ευχαριστημένοι. Επίσης για οτιδήποτε απορίες σχετικά με την διαδικασία, την δοσολογία των φαρμάκων κλπ. μας είπαν να επικοινωνούμε τηλεφωνικά οποιαδήποτε ώρα της ημέρας (υπάρχει και γιατρός εφημερεύων). Καλή επιτυχίαααααααααααααα

ευχαριστω πολυ.εμενα δεν μου ειπαν απο την γραμματεια τιποτα,εγω τις ρωτησα τι να φερω και μου ειπαν ολο το ιστορικο μου.
Παλιά 22-09-10, 22:26   #14
sugaroula

Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
sugaroula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπερα σας. Εμεις μετα απο μια απογοητευτικη εμπειρια σε μεγαλο κεντρο εξωσωματικης (αγενής ο γιατρος, ωμος και βδελλα σε σχεση με το οικονομικο), αποφασισαμε να παμε στον κ.Μαστρομηνα. Μας ενδιαφερει να ειναι ανθρωπινος, στηρικτικος και καλος επιστημονας. Θα με ενδιεφερε να διαβασω τις εμπειριες σας.
Ο χρήστης sugaroula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-10, 22:37   #15
kerasaki1

kerasaki1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ε'ιχα κατέβει το νοέμβρη του 2005 να κάνω πρώτη επαφή .Τον θυμάμαι με πολύ θετικά συναισθήματα. Απλός, φιλικός, καθησυχατσικος, με πολύ χιούμορ-μου έκανε υστεροκσόπηση χωρίς να πάρω χαμπάρι, έσκασα στα γέλια,ενω εδώ Θεσ/νίκη έχω κάνει διαγνωστική με ύπνο- και πλήρωσα μόνο 100 ευρώ,όταν εδώ θεσ/νίκη πλήρωνα 80 και 100 για να δείξω μόνο αποτελέσματα εξετάσεων.Τελικά, δεν τον χρειαστήκαμε, έμεινα μόνη μου έγκυος-ειχα υποθυρεοειδισμό και δεν το ήξερα-αλλά σίγουρα θ απήγαινα σε αυτόν.
Έχω πολύ γλυκιά ανάμνηση, έχω στείλει και 2 γνωστές,κι οι 2 με την πρώτη πέτυχαν τα διδυμάκια τους που τ΄ρα ειναι 4 και 3 χρονών αντίστοιχα.
Ο χρήστης kerasaki1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-09-10, 15:18   #16
sugaroula

Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
sugaroula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
Ο χρήστης sugaroula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-10-10, 22:12   #17
dimitra0

dimitra0 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα και απο εμενα!! την αλλη βδομαδα θα κανω ωοληψια και εμβρυομεταφορα στον Μαστρομηνα !!
οι πρωτες εντυπωσεις...απλα τελειες!!
ειναι απιστευτος ανθρωπος με πολυ θετικη ενεργεια. εμενα παντως αυτο μου εκπεμπει!!
και σε περιπτωση που αποτυχω...παλι εκει θα παω!!
Ο χρήστης dimitra0 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-10-10, 15:00   #18
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το μονο αρνητικο ειναι οτι ενω αυτος ειναι αψογος ο γιατρος συνεργατης του στη θεσ-νικη ειναι φρικη..αθλιος ανθρωπος ανιδεος γυναικολογος...
προσεξτε οι θεσσαλονικιες ........
η κολλητουλα μου 3δυμα στον μαστρομηνα και ειμαστε ολοι 3ευτυχισμενοι!!!!!
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 21:05   #19
Fotinibon

Fotinibon χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω τον κ. Μαστρομηνά και όλη την ομάδα - συνεργάτες του!! Δεν έχω ακόμα κάποιο αποτέλεσμα στην αγκαλιά μου, είμαι στην 2η προσπάθεια αλλά είμαι τόσο ευχαριστημένη από την όλη συμπεριφορά που κι αν πάλι αποτύχω πάλι εκεί θα πάω!!
Ο χρήστης Fotinibon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-11-10, 12:48   #20
sissie

Περιοχή: ΚΑΒΑΛΑ
sissie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kerasaki1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε'ιχα κατέβει το νοέμβρη του 2005 να κάνω πρώτη επαφή .Τον θυμάμαι με πολύ θετικά συναισθήματα. Απλός, φιλικός, καθησυχατσικος, με πολύ χιούμορ-μου έκανε υστεροκσόπηση χωρίς να πάρω χαμπάρι, έσκασα στα γέλια,ενω εδώ Θεσ/νίκη έχω κάνει διαγνωστική με ύπνο- και πλήρωσα μόνο 100 ευρώ,όταν εδώ θεσ/νίκη πλήρωνα 80 και 100 για να δείξω μόνο αποτελέσματα εξετάσεων.Τελικά, δεν τον χρειαστήκαμε, έμεινα μόνη μου έγκυος-ειχα υποθυρεοειδισμό και δεν το ήξερα-αλλά σίγουρα θ απήγαινα σε αυτόν.
Έχω πολύ γλυκιά ανάμνηση, έχω στείλει και 2 γνωστές,κι οι 2 με την πρώτη πέτυχαν τα διδυμάκια τους που τ΄ρα ειναι 4 και 3 χρονών αντίστοιχα.
Συμφωνώ μαζί σου. Εγώ είχα πάει πριν 2 χρόνια μετά από μια παλίνδρομη κύηση να πάρω μια δεύτερη γνώμη. Καταπληκτικός άνθρωπος, είχαμε ραντεβού στις 10.30, μας δέχτηκε 10.40 και μας ζήτησε συγγνώμη για την αναμονή!!! Εδώ περιμένουμε άλλους δόκτορες με τις ώρες και ούτε συγκινούνται Τέλος πάντων, ήταν πολύ ευγενικός, με καθησύχασε απόλυτα, και πολύ απλά μας είπε ότι δεν τον χρειάζομαστε!!! Έχω στείλει την κουμπάρα μου και την ξαδέρφη του άντρα μου που είχαν ταλαιπωρηθεί με εξωσωματικές στη Θεσ/νικη,. Τώρα η πρώτη έχει τις διδυμούλες της και η δεύτερη μια κορούλα, και οι δύο με την πρώτη προσπάθεια.
Παλιά 20-11-10, 20:48   #21
baby face

baby face ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια είχα πολλές αποτυχίες όχι εξωσωματική αλλά με παλίνδρομη και εξωμήτρια κύηση μετά από μια αποτυχία στο ΛΗΤΩ τώρα λέω να πάω στο μαστρομινα η να κάτσω παλι στους ίδιους?
Ο χρήστης baby face δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-11-10, 21:02   #22
baby face

baby face ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το θέμα κορίτσια είναι ότι δεν θέλω να αλλάξω γυναικολόγο πως θα το κανονίσω?
Παλιά 20-11-10, 22:00   #23
dimitra0

Προεπιλογή

εγω κοριτσια , εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη σε ενα αλλο κεντρο με σπερμα δοτη και απετυχε!!

την δευτερη και τελαιυτεα προσπαθεια την εκανα στον μαστρομηνα!! ο αντρας μου δεν ειχε καθολου σπερμα!! του εκανε βιοψια,του βρηκε σπερμα. και τωρα ειμαι εγκυος....ισως και σε διδυμα ετσι εδειξε η χοριακη!!
Παλιά 20-11-10, 22:01   #24
dimitra0

Προεπιλογή

υ.γ μαστρομηνας και παλι μαστρομηνας!!
Παλιά 22-11-10, 20:57   #25
baby face

baby face ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

koritsia perimenoti na kano? na akouso tis gnomes sas!!!!!
Παλιά 23-11-10, 17:37   #26
dimitra0

Προεπιλογή

baby face για να καταλαβω...εχεις αποτυχιες μετα απο εξωσωματικη η' απο φυσιολογικη συληψη???
παντως οπως και να εχει εγω θα επερνα μια δευτερη γνωμη απο καποιον αλλο γυναικολογο!! οπως και δηποτε!!
εχεις κανει ολες τις εξετασεις??? π.χ θρομβοφιλια??

και γιατι βρε παιδι μου δεν θελεις να αλλαξεις γυναικολογο μετα απο τοσες αποβολες?? περιεργο μου φενετε!! μαλλον κατι δεν σε εχει συμβουλεψει σωστα!! καποια εξεταση θα λειπει και πρεπει να την κανεις!!

οσο για τον μαστρομηνα, ο ανθρωπος ειναι μονο για εξωσωματικες και υπογονιμα ζευγαρια. δεν ξερω εαν αναλαμβανει τοκετους και γεννες!! νομιζω οχι!! ωστοσο καλο θα ηταν να κανεις ενα ραντεβου μαζι του!! κατι θα ξερει παραπανω να σε συμβουλεψει!!
Παλιά 28-11-10, 13:23   #27
baby face

baby face ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

dimitra moy se eyxaristo py moy apantises apla tha soy po ti ginete me emena. ayton ton ginaikologo poy exo tora me exei apo ta 18 moy. me ena dialima pou sikothika kai efiga ego giati mou tin eixe baresei etsi apla.se auton pou piga omos me katastrepse.meno fisiologika egkios to proto kai to xano logo palindromisis molis 1 minos me bazei gia apoksisei kai moy leei se 15 meres prospathise pali gia mikro moy fanike polli grigoro kai etsi piano pali alla autin tin fora eksomitrio. kai opos katalabeneis sikothika kai efiga kai piga palli sto diko moy ton giatro moy ekane aferesi salpigkas kai i alli i salpigka einai boulomenei. opote pigame gia eksosomatiki sto lito kai den emeina euxaristimenei me ton genetisti oxi me ton gunaikologo moy.kai tora exo kleisei ranteboy tin tetarti me ton mastromina elpizo na moy pei na tin stamatiso aytin tin therapeia gia4 mines tha kano 4 eneseis gia to endomitrio ti allo na kano? oti moy pei o idios elpizo sto kalitero giati den mporo allo me autes tis therapeies
Παλιά 28-11-10, 13:31   #28
baby face

baby face ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

kai kati allo genetisti thelo kai ego den thelo ginaikologo. tin thrombofilias tin ejetasi tin exo kanei ola kalla.apla exo anxos giati o proigoumenos genetistis kai oginaikologos moy den moy eipan gia to endomitrio oti eitan lepto kai me balane gia eksosomatiki? ti na simbainei arage?
Παλιά 28-11-10, 13:40   #29
dimitra0

Προεπιλογή

baby face, καλο ειναι να παρεις μια γνωμη και απο τον μαστρομηνα. διοτι ειναι παρα πολυ καλος στο ειδος του!!
και επισης πιστευω πως εφοσον εχεις μεινει φυσιολογικα 2 φορες εγκυος..τοτε δεν χρειαζεσαι εξωσωματικη!! μαλλον χρειαζεσε καποια θεραπεια!!
εξωμητριο αλωστε μπορει να πιασει κανεις και στην εξωσωματικη, και επισης και στην εξωσωματικη μπορει να εχεις παλινδρομηση!!
γιατι λοιπον να χαραμεισεις τοσα χρηματα για εξωσωματικη??? γιατι εφοσον μπορεις να μεινεις φυσιολογικα εγκυος??

οσο για την θεραπεια, μην απογοητευεσε!! αλλωστε και στην εξωσωματικη παλι θεραπεια θα κανεις με φαρμακα και ενεσεις!!!

δεν ξερω αν τα λεω σωστα αλλα νομιζω πως πρεπει να παρεις γνωμες απο καλους γιατρους!! πρεπει ωποσδηποτε!!
Παλιά 28-11-10, 13:48   #30
baby face

baby face ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

dimitra mou den mporo na meino fisiologika giati mia salpigka pou exo einai boulomenei kai den ginetai diaforetika mono me eksosomatiki!!!!! ego pisteuo dimitra oti kapoia xontada kanane kai to peksane korona gramata gia tin prospathia pou ekana. oi ksaderfi moy me lepto endomitrio kai o mastrominas tin ebale kanonika gia eksosomatiki.apla sou eipa perimeno tin tetarti kai tha lithoun olla pisteuo.
Παλιά 28-11-10, 22:29   #31
mary77

mary77 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο demi Εμφάνιση μηνυμάτων
το μονο αρνητικο ειναι οτι ενω αυτος ειναι αψογος ο γιατρος συνεργατης του στη θεσ-νικη ειναι φρικη..αθλιος ανθρωπος ανιδεος γυναικολογος...
προσεξτε οι θεσσαλονικιες ........
η κολλητουλα μου 3δυμα στον μαστρομηνα και ειμαστε ολοι 3ευτυχισμενοι!!!!!
τι λες βρε κοπελια ανιδεος ο γεωργιαδης???????????????ξερεις ποσα χρονια ειναι γυναικολογος?ξερεις το ιστορικο του?ξερεις οτι και αυτος εκανε εξωσωματικες παλια σε μικρη πολη?
εχει πολυ δουλεια ναι αλλα αυτο δεν τον κανει αθλιο και ανιδεο
καλα θα ηταν οταν λεμε κατι να τεκμηριωνουμε!!!!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης mary77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-10, 10:25   #32
dimitra0

Προεπιλογή

baby face καλη επιτυχια!! μια χαρα θα τα πας !! μην ανχωνεσε!!

mary77, δε χρειαζεται να τσαντιζεσαι για οτι γραφει η καθεμια εδω μεσα!! η καθε κοπελα εχει την αποψη της και εχει δικαιωμα να την γραφει!!
δεν ειναι ολοι οι γιατροι για ολες το ιδιο!! και αλλες ισως να ειναι ο καλυτερος και για αλλες ο χειροτερος!!!
απο την αλλη δε σημαινει οτι επειδη ειναι πολλα χρονια γιατρος και εχει κανει πολλες εξωσωματικες ειναι ο καλυτερος!! το θεμα ειναι να μενουν εγκυος οι κοπελες και να ειναι ευχαριστιμενες με το γιατρο που επιλεγουν!!
Παλιά 29-11-10, 20:43   #33
mary77

mary77 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimitra0 Εμφάνιση μηνυμάτων
baby face καλη επιτυχια!! μια χαρα θα τα πας !! μην ανχωνεσε!!

mary77, δε χρειαζεται να τσαντιζεσαι για οτι γραφει η καθεμια εδω μεσα!! η καθε κοπελα εχει την αποψη της και εχει δικαιωμα να την γραφει!!
δεν ειναι ολοι οι γιατροι για ολες το ιδιο!! και αλλες ισως να ειναι ο καλυτερος και για αλλες ο χειροτερος!!!
απο την αλλη δε σημαινει οτι επειδη ειναι πολλα χρονια γιατρος και εχει κανει πολλες εξωσωματικες ειναι ο καλυτερος!! το θεμα ειναι να μενουν εγκυος οι κοπελες και να ειναι ευχαριστιμενες με το γιατρο που επιλεγουν!!
ναι αλλα χωρις να τεκμηριωση αυτα που λεει ειναι δυσφημιση και ειναι κριμα γιατι ο γιατρος ειναι καλος.
Ο χρήστης mary77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-11, 18:08   #34
nikol_te

nikol_te χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

συγνωμη που μπαινω ετσι στο θεμα,αλλα θελω πολυ να κλεισω ραντεβου με τον μαστρομηνα στο εμβρυογεννεσις, αλλα οποτε παιρνω στο τηλ 210 6104682, λεει οτι η μοναδα βρισκεται εκτος λειτουργιας!!τι εγινε,κλεισανε??ξερετε κατι?
Ο χρήστης nikol_te δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-11, 21:27   #35
isis73

isis73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimitra0 Εμφάνιση μηνυμάτων
υ.γ μαστρομηνας και παλι μαστρομηνας!!
γεια σας. Επειδη και εγω εχω κλεισει ραντεβου με μαστρομηνα, ποσο κοστισε η πρωτη επισκεψη και ποσο η εξωσωματικη? Λεω να παω στο μαστρομηνα γιατι εχω ακουσει καλα λογια και μηπως αλλαξει λίγο η τυχη μου...
Ο χρήστης isis73 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-11, 22:46   #36
νανσυ2

νανσυ2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

η επισκεψη αν θυμαμαι καλα γυρω στα 80,τωρα 2 χρ. μετα δε ξερω,οσο για την εξωσωματικη οι τιμες φανταζομαι θα εχουν αλλαξει αλλα σε συγκριση με το κεντρο που ημουν πριν παω εκει ηταν καλες οι τιμες,οπως κ ολοι εκει μεσα,να φαννταστεις οτι παω καμια φορα να τους δω κ με φωναζουν με το μικρο μου ονομα
Ο χρήστης νανσυ2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-11, 22:47   #37
νανσυ2

νανσυ2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikol_te Εμφάνιση μηνυμάτων
συγνωμη που μπαινω ετσι στο θεμα,αλλα θελω πολυ να κλεισω ραντεβου με τον μαστρομηνα στο εμβρυογεννεσις, αλλα οποτε παιρνω στο τηλ 210 6104682, λεει οτι η μοναδα βρισκεται εκτος λειτουργιας!!τι εγινε,κλεισανε??ξερετε κατι?
το τηλ.ειναι 2106194110
Ο χρήστης νανσυ2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-11, 00:28   #38
danel

Το avatar του χρήστη danel

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
danel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τα 'χω ξανά πει αλλά θα τα επαναλάβω για όποια κοπέλα αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο τουλάχιστον να μην απογοητευθεί.

Ο Μαστρο..... μένα ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου.
Είχα πάει με τις ορμονολογικές μου εξετάσεις τις οποίες μόλις είδε, με ξεπέταξε σε 1 λεπτό, λέγοντάς μου εντελώς κυνικά ότι είμαι σε εμμηνόπαυση και δε μπορεί να κάνει τίποτα! Ήμουν τότε 38χρονών και φυσικά έπεσα από τα σύννεφα! Αφού περίοδο έχω κανονικά, του είπα.
Τέλος πάντων, αφού συνήλθα, έψαξα, ρώτησα, έμαθα ότι θα είχα δυσκολία να μείνω έγκυος (όχι ότι ήταν αδύνατον όμως) αλλά δε σύμφερει στα κέντρα αυτά να δείχνουν χαμηλά ποσοστά σε εγκυμοσύνες, κι έτσι με απέφυγε τόσο "κομψά"!

Αποτέλεσμα, απέκτησα ένα μωράκι ύστερα από 3 χρόνια με φυσιολογικό τρόπο κι έχουν περάσει 5 χρόνια κι ακόμα έχω περίοδο. ¶λλωστε η κλιμακτήριος μπορεί να κρατήσει και 10 χρόνια.
Ο χρήστης danel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-11, 00:42   #39
isis73

isis73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

και εγω ειμαι 37-38 χρονων, εχω κανονικο κυκλο και ορμονες FSH, E2 εντος φυσιολ τιμών αλλά η αντιμυλλέριος ορμόνη είναι χαμηλή και εχω φτωχή ανταπόκριση στις ορμόνες. εχω δηλ προωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια. εχω κανονισει να επισκεφτω το μαστρομηνα για μια δευτερη γνωμη. Αληθεια, πως εμεινες εγκυος τελικα μονη σου η σε φυσικο κυκλο?
Ο χρήστης isis73 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-11, 09:28   #40
danel

Το avatar του χρήστη danel

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
danel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

QTE [Τα κέντρα όμως θέλουν υπερ παραγωγή για να έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες.]

...οπότε και περισσότερη πελατεία.
Ο χρήστης danel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks