Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > ΙΚΑ, Επίδομα, Ασφάλιση > Τριτεκνοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 06-09-11, 23:00   #81
ΦΛΩΡΑ.

ΦΛΩΡΑ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

βρε κοριτσια ξερει καμια σας αν θα πληρωθουμε και εμεις τον Οκτωμβριο
Ο χρήστης ΦΛΩΡΑ. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-09-11, 10:08   #82
maelia

maelia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΦΛΩΡΑ. Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε κοριτσια ξερει καμια σας αν θα πληρωθουμε και εμεις τον Οκτωμβριο
μαλλον.... αφου ετσι μας ειπαν!!!! κι εγω περιμενω!!!! κατεθεσες τα καινουρια χαρτια????
Ο χρήστης maelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-09-11, 19:36   #83
ΦΛΩΡΑ.

ΦΛΩΡΑ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ta exw kata8esei apo arxes augoustou ante na doume
Παλιά 08-09-11, 21:46   #84
antaspil

Το avatar του χρήστη antaspil

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
antaspil ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΝΟΙΑΚΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ???? Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ 5,5 ΜΗΝΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΡΔΙΑΣ 17 ΗΜΕΡΩΝ Κ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΕΝΑ ΕΠΙΔΟΜΑ. ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΡΧΕΤΕ..
Ο χρήστης antaspil δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 19-09-11, 15:31   #85
aleksagr

aleksagr χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ta exw kata8esei apo arxes augoustou ante na doume
ti eparxi kati kenyrio? ti na mazepsoyme pali???
Ο χρήστης aleksagr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-09-11, 16:40   #86
Pola

Το avatar του χρήστη Pola

Περιοχή: Κηφισιά
Pola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Koριτσια καλησπερα...

Μπορειτε μηπως να με διαφωτισετε??? Γεννησα 1η Απριλιου το 3ο μου παιδακι, κατεθεσε ο συζυγος τα χαρτια στον ανταποκριτη του ογα μετα απο μια εβδομαδα περιπου, αλλα ακομη δεν εχω λαβει τιποτα..δεν μας ζητηθηκε αποδεικτικο για 10χρονη παραμονη μας στην ελλαδα, ισως γιατι ειμαστε 10 χρονια παντρεμενοι και το πρωτο μας παιδι ειναι 9 ετων??? Δεν εχω ιδεα, πραγματικα, αν και μεταξυ μας ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παρω ποτε τιποτα
Παλιά 22-09-11, 09:49   #87
markar

Το avatar του χρήστη markar

Περιοχή: Athens
markar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Βάλανε "πλαφόν"!

Απαράδεκτοι, γελοίοι και ανθέλληνες αυτοί που το σκέφτηκαν.
Πλαφόν στα επιδόματα τριτέκνων και πολυτέκνων τα 55000 ευρώ. Προσοχή, πριν βιαστείτε να σκεφτείτε εντάξει εμείς θα το πάρουμε, σκεφτείτε ότι εννοούν μεικτά και για τους δύο συζύγους.
Τάχα τους πείραξε η Μενεγάκη και χτυπάνε τη μέση ελληνική οικογένεια.
Δείτε το άρθρο

http://triteknoinomouattikis.blogspo.../09/55000.html
Παλιά 22-09-11, 11:13   #88
ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο markar Εμφάνιση μηνυμάτων
Απαράδεκτοι, γελοίοι και ανθέλληνες αυτοί που το σκέφτηκαν.
Πλαφόν στα επιδόματα τριτέκνων και πολυτέκνων τα 55000 ευρώ. Προσοχή, πριν βιαστείτε να σκεφτείτε εντάξει εμείς θα το πάρουμε, σκεφτείτε ότι εννοούν μεικτά και για τους δύο συζύγους.
Τάχα τους πείραξε η Μενεγάκη και χτυπάνε τη μέση ελληνική οικογένεια.
Δείτε το άρθρο

http://triteknoinomouattikis.blogspo.../09/55000.html

Eχουν κανει τοσα και τοσα... που αυτο απο την μια δεν μου φαινεται τοοοσο παραλογο . Τα 55.000 ευρω σημαινουν οτι εχουν πανω απο 4,500 χιλ το μηνα εισοδημα...εε κατ επεκταση χεστηκαν για τα 250 ευρω το διμηνο αυτες οι οικογενειες (μιλαω για τους τριτεκνους).
Τα πλαφον ομως των 55000 για τους πολυτεκνους νομιζω ειναι λιγα ειδικα αν καποιος εχει πανω απο 4-5 παιδια.(δεν μπορει να ειναι το ιδιο καποιος που εχει 4 παιδια με καποιον που εχει πχ 10 παιδια..)

Τα παραπανω δεν ισχυουν αν εννοεις οτι δεν μιλαμε για καθαρους μισθους που τοτε σημαινει οτι πεφτει κατα πολυ το 4,500 ευρω το μηνα.
Ο χρήστης ΑΦΡΟΔΙΤΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-11, 11:21   #89
Pola

Το avatar του χρήστη Pola

Περιοχή: Κηφισιά
Pola ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

H Μενεγακη παιρνει 90.000 το μηνα, ελεος πια!!!
Παλιά 22-09-11, 12:08   #90
markar

markar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΦΡΟΔΙΤΗ Εμφάνιση μηνυμάτων
Eχουν κανει τοσα και τοσα... που αυτο απο την μια δεν μου φαινεται τοοοσο παραλογο . Τα 55.000 ευρω σημαινουν οτι εχουν πανω απο 4,500 χιλ το μηνα εισοδημα...εε κατ επεκταση χεστηκαν για τα 250 ευρω το διμηνο αυτες οι οικογενειες (μιλαω για τους τριτεκνους).
Τα πλαφον ομως των 55000 για τους πολυτεκνους νομιζω ειναι λιγα ειδικα αν καποιος εχει πανω απο 4-5 παιδια.(δεν μπορει να ειναι το ιδιο καποιος που εχει 4 παιδια με καποιον που εχει πχ 10 παιδια..)

Τα παραπανω δεν ισχυουν αν εννοεις οτι δεν μιλαμε για καθαρους μισθους που τοτε σημαινει οτι πεφτει κατα πολυ το 4,500 ευρω το μηνα.
Είπαμε, μιλάμε για μικτά. Γι αυτό είπα μη βιαστείτε να σκεφτείτε ότι δεν αφορά την πλειοψηφία... Και σκεφτείτε, μιλάμε για τις περσινές δηλώσεις. Τις περικοπές ή την ανεργία που μπορεί να έχει εν τω μεταξύ περιέλθει κάποιος δε μετράει. Κι όπως λες, αν ο άλλος έχει πάνω από 4-5 παιδιά, δεν τολμώ καν να το σκεφτώ. Τι πρέπει να κάνει για να ζήσει; Να τα πουλήσει; Ελεος.
Παλιά 22-09-11, 13:07   #91
ΡΙΑ84

Το avatar του χρήστη ΡΙΑ84

Περιοχή: στο μυαλο των ζαχαροτων μου!!
ΡΙΑ84 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΑΦΡΟΔΙΤΗ Εμφάνιση μηνυμάτων

ποσο να πεφτη??στα 3000 ευρω το μηνα???και παλι νομιζω οτι ειναι μια χαρα για τρια παιδια!!
τωρα γνωμη μου ειναι αλλα ισως να επρεπε να βαλουν οριο αναλογα ποσα παιδια εχει η καθε οικογενια....
φυσικα και δεν ειναι καθολου δικαιο να βαζουν στο ιδιο τσουβαλι των 55000 ευρω αυτους με τρια παιδια και αυτους που εχους 5-6-7......
Παλιά 22-09-11, 13:46   #92
maelia

maelia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΡΙΑ84 Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσο να πεφτη??στα 3000 ευρω το μηνα???και παλι νομιζω οτι ειναι μια χαρα για τρια παιδια!!
τωρα γνωμη μου ειναι αλλα ισως να επρεπε να βαλουν οριο αναλογα ποσα παιδια εχει η καθε οικογενια....
φυσικα και δεν ειναι καθολου δικαιο να βαζουν στο ιδιο τσουβαλι των 55000 ευρω αυτους με τρια παιδια και αυτους που εχους 5-6-7......
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΟΟΟΛΥΥΥΤΑΑΑΑ!!!! ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ Ε9!!!!!!!!
Παλιά 22-09-11, 14:19   #93
sissy82

sissy82 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

55.000 εισόδημα έχει η μέση οικογένεια???Τι άλλο θα ακούσουμε ρε παιδιά?Ας κοιτάξουμε λίγο γύρω μας κι ας μην είμαστε αχάριστοι!!!
Ο χρήστης sissy82 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-09-11, 17:12   #94
ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Tι να πω...απλα θεωρω αδικο ειτε 3 ειτε 13 το ιδιο πλαφον....

Και δεν μιλαω για την γουνα μου...γιατι εγω ειμαι τριτεκνη και δεν φτανω ουτε στα ονειρα μου ουτε το μισο των 55.000 χιλιαδων(για να μην πω οτι ειμαι λιγο πιοπανω απ το 1/3 )...οποτε ναι... αν ειχαμε σαν οικογενεια πανω απο 55.000 ευρω εισοδημα δεν θα περιμενα τα 250 το διμηνο για να μπορεσω να πληρωσω τ αγγλικα των παιδιων μου...
Παλιά 22-09-11, 21:24   #95
rkt

Το avatar του χρήστη rkt

Περιοχή: PATRASSO
rkt χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Υποστήριζα πάντα (θα το δείτε και σε άλλα αντίστοιχα θέματα) ότι πρέπει να μπουν εισοδηματικα κριτήρια σε κάθε λογής επιδόματα, αρκει αυτά να είναι λογικα.
Τα 55.000 είναι λογικό ποσό, αλλά θα συμφωνήσω ότι ανάλογα με τον αριθμό των παιδιών, θα έπρεπε να υπάρχει μία κλιμάκωση.
'Αλλο 3, άλλο 13.

Ο χρήστης rkt δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-11, 16:45   #96
khfhnas

Περιοχή: vrilissia
khfhnas χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αυτο που δεν συνειδητοποιεί ο κοσμος ειναι οτι τα 55000 ειναι η αρχη , θεωρειτε οτι τωρα που περασαν με την βοηθεια της μενεγακη το πλαφον δεν θα το μειωσουν του χρονου στις 30 000 και σε 2 χρονια στα 20 000?
αντι να λεμε οτι δεν πρεπει να βαλουν χερι στο επιδομα πολυτεκνων μια και ειναι ενα πολυ ιδιαιτερο επιδομα καθομαστε και δικαιολογουμε την αποφαση?
το επιδομα μπηκε εκτος απο μια προσθετη βοηθεια για να δωσει ενα εξτρα κινητρο σε οικογενειες να κανουν παιδια και να μην εξαφανιστει η ελλαδα σε 30 -40 χρονια.

ΥΓ αληθεια ποσα χρηματα θα γλιτωσει το κρατος εαν κοψει το επιδομα στις οικογενειες με πανω απο 55000 € εισοδημα?

ΥΓ2 εμενα σε μια πολυκατοικα και καποια μερα ηρθε η αστυνομια και πηρε τον πακιστανο που εμενε στο υπογειο , εγω δεν διαμαρτηρηθηκα γιατι εγω δεν ειμαι πακιστανος , σε 1 μηνα ηρθαν στο ισογειο και πηραν την οικογενεια των μαυρων , εγω παλι δεν μιλησα , υστερα απο καιρο πηραν το gay ζευγος απο τον τριτο και την επομενη την φτωχη πολυτεκνη οικογενεια διπλα μου , εγω παλι δεν μιλησα. μετα απο 3 μηνες ηρθε η αστυνομια και πηρε και εμενα , αλλα δεν υπηρξε πλεον κανεις να φωναξει .... και ο νοών νοείτω
Παλιά 26-09-11, 22:12   #97
ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο khfhnas Εμφάνιση μηνυμάτων

ΥΓ2 εμενα σε μια πολυκατοικα και καποια μερα ηρθε η αστυνομια και πηρε τον πακιστανο που εμενε στο υπογειο , εγω δεν διαμαρτηρηθηκα γιατι εγω δεν ειμαι πακιστανος , σε 1 μηνα ηρθαν στο ισογειο και πηραν την οικογενεια των μαυρων , εγω παλι δεν μιλησα , υστερα απο καιρο πηραν το gay ζευγος απο τον τριτο και την επομενη την φτωχη πολυτεκνη οικογενεια διπλα μου , εγω παλι δεν μιλησα. μετα απο 3 μηνες ηρθε η αστυνομια και πηρε και εμενα , αλλα δεν υπηρξε πλεον κανεις να φωναξει .... και ο νοών νοείτω

Διαιρει και βασιλευε.... αυτο κανουν...αυτο ειναι το μονο σιγουρο....
Παλιά 28-09-11, 08:47   #98
markar

markar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
αυτο που δεν συνειδητοποιεί ο κοσμος ειναι οτι τα 55000 ειναι η αρχη , θεωρειτε οτι τωρα που περασαν με την βοηθεια της μενεγακη το πλαφον δεν θα το μειωσουν του χρονου στις 30 000 και σε 2 χρονια στα 20 000?
αντι να λεμε οτι δεν πρεπει να βαλουν χερι στο επιδομα πολυτεκνων μια και ειναι ενα πολυ ιδιαιτερο επιδομα καθομαστε και δικαιολογουμε την αποφαση?
το επιδομα μπηκε εκτος απο μια προσθετη βοηθεια για να δωσει ενα εξτρα κινητρο σε οικογενειες να κανουν παιδια και να μην εξαφανιστει η ελλαδα σε 30 -40 χρονια.

ΥΓ αληθεια ποσα χρηματα θα γλιτωσει το κρατος εαν κοψει το επιδομα στις οικογενειες με πανω απο 55000 € εισοδημα?

Πες τα, χρυσόστομε, αλλά όπως βλέπεις όλοι βλέπουμε μονο την περίπτωσή μας εδώ πέρα. Ό,τι ξεφεύγει λίγο πάνω ή κάτω από μας το αγνοούμε ή το φθονούμε. Αυτή είναι δυστυχώς η νοοτροπία του Ελληνα από αρχής του Ελληνικού Εθνους και γι αυτό τελικά παθαίνουμε ό,τι παθαίνουμε. Λυπάμαι ειλικρινά, και γι αυτό δεν ξαναασχολούμαι. Αρκεί που είναι ευχαριστημένες οι κυρίες από πάνω... Σακ βουαγιάζ! που λέει και το πετυχημένο σποτ!
Παλιά 01-12-11, 09:41   #99
ΛΕΝΑ-ΣΑΚΗΣ

ΛΕΝΑ-ΣΑΚΗΣ χωρίς αξιολόγηση
Unhappy

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Pola Εμφάνιση μηνυμάτων
Koριτσια καλησπερα...

Μπορειτε μηπως να με διαφωτισετε??? Γεννησα 1η Απριλιου το 3ο μου παιδακι, κατεθεσε ο συζυγος τα χαρτια στον ανταποκριτη του ογα μετα απο μια εβδομαδα περιπου, αλλα ακομη δεν εχω λαβει τιποτα..δεν μας ζητηθηκε αποδεικτικο για 10χρονη παραμονη μας στην ελλαδα, ισως γιατι ειμαστε 10 χρονια παντρεμενοι και το πρωτο μας παιδι ειναι 9 ετων??? Δεν εχω ιδεα, πραγματικα, αν και μεταξυ μας ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παρω ποτε τιποτα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 20/3 ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΟΝ ΟΓΑ ΟΠΟΥ ΑΝΗΚΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ,ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ.
Ο χρήστης ΛΕΝΑ-ΣΑΚΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-12-11, 09:25   #100
tzini
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

Το avatar του χρήστη tzini

tzini χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

kalημερα κ απο εμενα.
μου στειλαν ενα χαρτι απο τον ογα κ μου ζητανε να αποδειξω την 10ετη παραμονη μου στον ελλαδικο χωρο οπως κ των παιδιων μου απο τοτε που εχουν γεννηθει.

εχει παρει καποια αλλη οικογενεια τετοιο χαρτι?
κ τι εχετε κανει?

εχω γεννησει τον 11ο του 2010! κ φυσικα δεν εχουμε παρει τπτ.
Παλιά 02-12-11, 11:23   #101
maelia

maelia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tzini Εμφάνιση μηνυμάτων
kalημερα κ απο εμενα.
μου στειλαν ενα χαρτι απο τον ογα κ μου ζητανε να αποδειξω την 10ετη παραμονη μου στον ελλαδικο χωρο οπως κ των παιδιων μου απο τοτε που εχουν γεννηθει.

εχει παρει καποια αλλη οικογενεια τετοιο χαρτι?
κ τι εχετε κανει?

εχω γεννησει τον 11ο του 2010! κ φυσικα δεν εχουμε παρει τπτ.
τι λες τωωωωραααα!!!! τρεχα φτιαξε τα χαρτια να ξεμπερδευεις!!! ολες οι καινουριες πρεπει να το κανουμε!!! μη χανεις λεπτο, και μαλιστα θα σε συμβουλευα αν μενεις αττικη να τα πας ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στα κεντρικα!!!
Παλιά 02-12-11, 11:36   #102
tzini

Το avatar του χρήστη tzini

tzini χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maelia Εμφάνιση μηνυμάτων
τι λες τωωωωραααα!!!! τρεχα φτιαξε τα χαρτια να ξεμπερδευεις!!! ολες οι καινουριες πρεπει να το κανουμε!!! μη χανεις λεπτο, και μαλιστα θα σε συμβουλευα αν μενεις αττικη να τα πας ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στα κεντρικα!!!
τα χαρτια τα ειχαμε καταθεσει 2 φορες στον ανταποκριτη του νεου ηρακλειου (δεν μπορουσε να παει στο κεντρο το καμαρι μου ο χασμπανος)
κ τωρα προσφατα στειλαν αυτο το καινουργιο με αλλα χαρτια παλι!

το θεμα ειναι οτι απο δευτερα θα ειμαι εντελως σολο με τρια παιδια λεβεντικα.
Παλιά 04-12-11, 16:48   #103
ΦΛΩΡΑ.

ΦΛΩΡΑ. ουδετερη μηδέν
Exclamation

kalyspera kai emena ayto to xarti mou hr8e ton Augousto kai to ethmasa arketa grhgora mporo na po alla akoma den exw parei thpota dusthxos mas exoun bgalh th juxh oi keratades
Παλιά 12-12-11, 12:02   #104
khfhnas

Περιοχή: vrilissia
khfhnas χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:

δυστυχώς βγαίνω αληθινός... σας παραθετω αποσπασμα απο ρεπορταζ για τα νεα μετρα
. Μείωση των κοινωνικών παροχών μέσω της σύνδεσής τους με περιουσιακά και εισοδηματικά κριτήρια των ασφαλισμένων. Επιδόματα όπως το ανεργίας και των πολυτέκνων θα καταβάλλονται μόνο σε ασφαλισμένους χωρίς εισόδημα από άλλη πηγή και ακίνητη περιουσία.

Πηγή:www.capital.gr
Παλιά 19-12-11, 13:46   #106
αλούλα

αλούλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή επιδομα γιοκ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο NASIA Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια μήπως είδατε σήμερα Αυτιά γιατί κάποια στιγμή τον άκουσα να λέει ότι κόβεται το επίδομα των τριτέκνω.Ισχύει?γιατί αν ισχύει θα τρελαθώ και θα πηδηχτώ από το παράθυρο.
ρε παιδια εχω καταβαλει τα χαρτια μου απο 1/4/2011 και δεν εχω παρει φραγκο ακομα τους εχω στειλει 3 mail μου εχουν απαντησει οτι δεν εχει εξεταστει η υποθεση μου ακομα.να παω απο εκει τελικα;θα βγαλω ακρη η τσαμπα θα βρισω;
Ο χρήστης αλούλα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-12-11, 13:58   #107
αλούλα

αλούλα ουδετερη μηδέν
Angry διεκδικουμε το επιδομα μας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο koufetaki Εμφάνιση μηνυμάτων
εμεις και ολοι μας να μην το αφησουμε να γινει.οταν στην σουιδια στην ολανδια στην γερμανια μια μανα περνει επιδομα κοντα στα 200ε για το 1ο και το καθε παιδι μετεπειτα εμεις θα σηκωνουμε τα χερια και θα παρακαλαμε να μην γινει?οταν ΔΕΝ τα βγαζουμε περα και ημαστε με την ψυχη στο στομα θα παρακαλαμε?οχι ολοι μαζι με τους συλογους πρεπει να ενεργησουμε καποια πραγματα ειναι περα απο τα ορια της κοινης λογικης.τι πανε να κανουνε?να μας φτασουν στην εξαθλιωση?χηρες μανουλες με(αν εχουν εργασια)700-800ε και πας να κοψεις την συνταξη του αντρα σου που πληρωνε χρονια ολοκληρα!!ή απο οικογενειες που παλευουν να μεγαλωσουν σε αυτο τον τοπο τα πολλα παιδια τους!!!!!ΟΧΙ δεν θα το αφησουμε
θα τους παρει και θα τους σηκωσει αν τολμησουν να βαλουν χερι στα επιδοματα μας οι ξεφτιλες!παιδια να οργανωθουμε να χεζονται καθε φορα που σκεφτονται να βγουν απο το σπιτι τους αυτοι και ολο τους το σοι.Να οργανωθουμε με τους συλλογους.Τωρα γιατι μας φαγανε τα κολοπαιδαααααααα!!!!!!
Ο χρήστης αλούλα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-12-11, 23:29   #108
GIOYLA

Το avatar του χρήστη GIOYLA

Περιοχή: Στον κοσμο μου
GIOYLA χωρίς αξιολόγηση
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GIOYLA
Προεπιλογή

Παράθεση:
EPITELOYS PLHRO8HKA
mpravo!! pote sta edosan;emena tipota einai 13 mhnes tvra

Ο χρήστης GIOYLA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-03-12, 09:41   #109
irene f

irene f ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

kalhmera egw ekana ta xartia moy gia tritekna telos aygoustou gennhsa omws 05/07/2011 k den exw parei akomh kserei kaneis pote tha ta parw k posa einai?pws ypologizontai?eyxaristw
Ο χρήστης irene f δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-03-12, 13:23   #110
aik

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
aik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επειδή ειμαι και εγω νεα τριτεκνη απο οτι διαβαζω εδω μεσα περναει και ενας χρόνος απο την καταθεση των δικαιολογητικων μας για να παρουν τα χρηματα ομως τα περνουν μαζεμενα, τωρα το ακριβες ποσο δεν το γνωριζω επειδη ακους καθε μερα οτι κοβουν.
Παλιά 29-03-12, 13:20   #111
irene f

irene f ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

shmera telika apo ton aygoysto pou exw kanei ta xartia moy hrthe xarti apo ton oga oti prepei na toys steilw xarti gia to pou emena apo to 2001-2008 enw tous exw steilei tetoio xarti to eixa parei PO THn eforia asta na pane ti kanw twra?k allo pisw tha me paei na mou ta steiloyn
Ο χρήστης irene f δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-03-12, 16:54   #112
aik

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
aik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο irene f Εμφάνιση μηνυμάτων
shmera telika apo ton aygoysto pou exw kanei ta xartia moy hrthe xarti apo ton oga oti prepei na toys steilw xarti gia to pou emena apo to 2001-2008 enw tous exw steilei tetoio xarti to eixa parei PO THn eforia asta na pane ti kanw twra?k allo pisw tha me paei na mou ta steiloyn
Εννοείς οτι εστειλες τα εκκαθαριστικά των τελευταιων 10 ετών και σου ζητησαν και κατι αλλο για επιβεβαιωση της κατοικιας σου;
Παλιά 29-03-12, 17:06   #113
corina

Περιοχή: Γλυφάδα
corina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

έτσι που το πάνε δεν θα κάνει κανείς παιδιά ούτε θα παντρεύεται...... και ρωτώ άντε και βγάζεις 56000 είσαι δηλαδή πλούσιος αν έχεις 3 παιδιά;;; υπολογίσανε οι φωστήρες πόσα λεφτά χρειάζονται γιατί τα παιδιά δεν θα είναι μόνο 2 χρονών.... στα 10, στα 15 τι γίνεται;;;;;; θέλουνε και να πατάξουν το....δημογραφικό και να βοηθήσουν και τα ταμεία...πολύ διορατικοί και πατριώτες...οι νομοθέτες.....
Ο χρήστης corina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-08-12, 00:58   #114
ΠΑΤΕΡ ΦΑΜΙΛΙΑΣ

ΠΑΤΕΡ ΦΑΜΙΛΙΑΣ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δυστυχως επειδη τυχαινει να γνωριζω καποια πραγματα το επιδομα παει ή για κοψιμο ή για μειωση πανω απο 50% και θα δινετε με τρομερα αυστηρα οικονομικα-περιουσιακα κριτηρια....
Οι ανθρωποι ειναι εγκληματιες.....Και δεν εχω προλαβει να δω ουτε ευρω εδω και 5 μηνες που καναμε το τριτο...
Ο χρήστης ΠΑΤΕΡ ΦΑΜΙΛΙΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-08-12, 15:38   #115
aleksagr

aleksagr χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

trito paidaki mu egine 13 minon kai akoma den exo apandisi
Ο χρήστης aleksagr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-08-12, 17:22   #116
matilnta

matilnta ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεννησα τον δεκεμβριο το τριτο.εκενα ιανουαριο τα χαρτια κ μου ειπαν μετα απο 6 μηνες θα πληρωθω.ναι καλα.απο οτι διαβαζω εδω σε κανενα χρονο κ βλεπουμε.ειναι εγκλημα να κοβουν επιδοματα που βοηθουν μια οικογενεια να φερει στο κοσμο παιδια.γι αυτο οι περισσοτεροι μενουν στο ενα το πολυ δυο.ντροπη τους!εδω ακουγεται οτι θα σταματησουν κ οι κατασκηνωσεις του δημου αθηναιων.περικοπες απο τα παιδια δηλαδη.αυτα τι φταινε ηθελα να ξερα!
Ο χρήστης matilnta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-08-12, 19:48   #117
misspigi

Το avatar του χρήστη misspigi

Περιοχή: Αθηνα
misspigi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια ο ογα δεν πληρωνει νωριτερα απο 13 με 15 μηνες. μην ακουτε τι λενε. καμια σχεση. ζητουνε τοοοσα χαρτια που ακομα και να ηθελαν δεν μπορουνε να δωσουν φραγκο σε 6 μηνες. επικοινωνηστε με τον ογα για να καταθεσετε εκκαθαριστικα 10ετιας ΠΡΙΝ σας το ζητησει, γιατι τοτε θα υποστειτε ακομη μεγαλυτερη καθυστερηση.
Παλιά 04-08-12, 21:05   #118
travellingmum

travellingmum χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ποιο επιδομα ρε παιδια, εδω εριξαν το αφορολογητο των τριτεκνων, το επιδομα θα αφησουν αθικτο;
Ο χρήστης travellingmum δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-12, 13:45   #119
vicky mou

vicky mou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας παραθέτω τι γράφει στην ιστοσελίδα του ο σύλλογος τριτέκνων.

Κυριακή, 5 Αυγούστου 2012

ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ

5/8/2012

Σύμφωμα με το σημερινό δημοσίευμα της έγκριτης εφημερίδας ΄΄ΕΘΝΟΣ της Κυριακής΄΄, θα κοπούν δραστικά τα οικογενειακά επιδόματα μέσω ΟΓΑ στους τρίτεκνους και θα δίνονται με Εισοδηματικά Κριτήρια.

Το σενάριο προβλέπει ότι τα οικογενειακά επιδόματα θα δίνονται ολόκληρα όπως έχουν σήμερα ΜΟΝΟ στις οικογένειες με ετήσιο οικογενειακό εισόδημα μέχρι 12.000 ευρώ.

Επίσης το σενάριο προβλέπει ότι θα δίνονται στο ΜΙΣΟ τα οικογενειακά επιδόματα στις οικογένειες με ετήσιο οικογενειακό εισόδημα μέχρι 30.000 ευρώ.

Επίσης ότι πάνω από 30.000ευρώ θα καταργηθεί το επίδομα.

Τι να πω; Άραγε το μέτρο θα ισχύσει ανα δρομικά; Γέννησα τον Φεβρουάριο και καμιά ειδοποίηση ακόμη...
Ο χρήστης vicky mou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-08-12, 08:01   #120
iosifina123

iosifina123 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vicky mou Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας παραθέτω τι γράφει στην ιστοσελίδα του ο σύλλογος τριτέκνων.

Κυριακή, 5 Αυγούστου 2012

5/8/2012

Σύμφωμα με το σημερινό δημοσίευμα της έγκριτης εφημερίδας ΄΄ΕΘΝΟΣ της Κυριακής΄΄, θα κοπούν δραστικά τα οικογενειακά επιδόματα μέσω ΟΓΑ στους τρίτεκνους και θα δίνονται με Εισοδηματικά Κριτήρια.

Το σενάριο προβλέπει ότι τα οικογενειακά επιδόματα θα δίνονται ολόκληρα όπως έχουν σήμερα ΜΟΝΟ στις οικογένειες με ετήσιο οικογενειακό εισόδημα μέχρι 12.000 ευρώ.

Επίσης το σενάριο προβλέπει ότι θα δίνονται στο ΜΙΣΟ τα οικογενειακά επιδόματα στις οικογένειες με ετήσιο οικογενειακό εισόδημα μέχρι 30.000 ευρώ.

Επίσης ότι πάνω από 30.000ευρώ θα καταργηθεί το επίδομα.

Τι να πω; Άραγε το μέτρο θα ισχύσει ανα δρομικά; Γέννησα τον Φεβρουάριο και καμιά ειδοποίηση ακόμη...
Σωστό το βλέπω.
Ο χρήστης iosifina123 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές