Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups

Notices

Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups Η χαρά του παιδιού!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 23-06-10, 13:24   #1
despina09

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
despina09 χωρίς αξιολόγηση
Lightbulb παιδικο παρτυ σε κήπο

καλησπέρα. Εχω ένα αγοράκι 6 χρονων και στις 16/7 έχει τα γεννέθλεια του. Θέλω να του κάνω ένα πάρτυ barbeque στον κήπο με 10 παιδάκια 4-9 χρονων και 20 ενήλικες. Σας παρακαλώ δώστε μου καποιες ιδέες για φαγητό και διασκέδαση γιατι δεν θα ήθελα παλι να παίζουν ben 10 ή ξύλο. Ευχαριστώ
Ο χρήστης despina09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-06-10, 14:00   #2
ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ

ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Νομιζω οτι καλο θα ειναι να εχεις καποια κοπελα που να τα απασχολησει η οποια θα σου δωσει και αρκετες ιδεες για παιχνιδια στον κηπο. Τωρα εαν θελεις να το κανεις μονη σου μπορεις να κρυψεις καποιες λιχουδιες ή παιχνιδακια στον κηπο και να ψαξουν να τα βρουν, μπορεις να αγορασεις καποια παιχνιδια οπως κορινες κλπ (εχω δει αρκετα στο elc) και φυσικα μουσικη για χορο. Παντως νομιζω οτι στον κηπο μπορουν να γινουν τα καλλυτερα παιδικα παρτυ!
Ο χρήστης ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-06-10, 14:35   #3
despina09

Thumbs up

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω οτι καλο θα ειναι να εχεις καποια κοπελα που να τα απασχολησει η οποια θα σου δωσει και αρκετες ιδεες για παιχνιδια στον κηπο. Τωρα εαν θελεις να το κανεις μονη σου μπορεις να κρυψεις καποιες λιχουδιες ή παιχνιδακια στον κηπο και να ψαξουν να τα βρουν, μπορεις να αγορασεις καποια παιχνιδια οπως κορινες κλπ (εχω δει αρκετα στο elc) και φυσικα μουσικη για χορο. Παντως νομιζω οτι στον κηπο μπορουν να γινουν τα καλλυτερα παιδικα παρτυ!
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τις ιδέες. Και εγώ πιστέυω οτι τα παιδία θα το διασκεδάσουν πολύ
Παλιά 23-06-10, 18:04   #4
nefelli

Περιοχή: Αθήνα
nefelli ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν ο κήπος ειναι μεγάλος μπορεις να σχεδιασεις και ενα παιχνιδι θησαυρου. Εγω ως παιδι ειχα συμμετεχει σε κατι αναλογο και ειχα ξετρελαθει
Ο χρήστης nefelli δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-06-10, 10:19   #5
elenaκι

elenaκι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα αφρολεξένια παζλ του jumbo και να τους φτιάξεις το παρασοδιακό κουτσό. Το έχει και το elc, αλλά πιο ακριβό.
Ο χρήστης elenaκι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-06-10, 19:26   #6
despina09

Προεπιλογή

Σας ευχαριστω πολυ όλες
Παλιά 26-06-10, 20:43   #7
mariamb

mariamb ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τους απλώνεις χαρτί του μέτρου και ξυλομπογιές να φτιάξουν μια μεγάλη ζωγραφιά, ζωγραφίζεις ένα μεγάλο γαϊδαρο και με κλειστά μάτια τους βάζεις να κολλήσουν την ουρά, φτιάχνεις πινιάτα με χαρτί, κρύβεις μικροδωράκια και καραμέλες, το κρεμάς ψηλά και τους δίνεις ένα ραβδί να το διαλύσουν, σκυταλοδρομια με μπαλόνια κτλ...
Ο χρήστης mariamb δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-06-10, 03:13   #8
MaryT

Το avatar του χρήστη MaryT

Περιοχή: Πάτημα Χαλανδρίου
MaryT χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Για φαγητό θα σου πρότεινα -εκτός βέβαια από τα κρεατικά που θα κάνεις αφού έχεις barbecue - να τα συνοδέψεις με πατατοσαλάτα, σαλάτα tabbouleh (είναι δροσερή αλλά έχει πολύ μαϊντανό που την κάνει βέβαια αρωματική αλλά ίσως να μην την τρώνε κάποιοι ), καλαμπόκι βραστό στον κορμό (όχι τα σπόρια το κατεψυγμένο). Επίσης και κρύα σαλάτα ζυμαρικών μπορείς να κάνεις με κοτόπουλο ή μόνο λαχανικά.
Ο χρήστης MaryT δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-06-10, 08:21   #9
φιλιτσα

φιλιτσα ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην φιλιτσα
Προεπιλογή

Να σου ζήσιε και να ειναι γερος και τυχερός .

Εγω και φετος το πάρτυ της μικρης το εκανα στην αυλη του σπιτιου μου -πυλωτη.

Ειχα 65 ατομα και εψησα 120 χοιρινα σουβλακια , 50 καλαμακια μπιφτεκι 20 καλαμακια κοτοπουλο, ειχα τυροπιτα και σπανακοπιτα , μακαρονια με ζαμπον τυρια και κρεμα γαλακτος , κεφτεδακα , 2 μπομπες απλες και 2 σαλατες μια μαρουλι και μια ντοματα-αγγουρι.
ΦΟυσκωσα τοοοοοοσα πολλα μπαλονια και για την διακοσμηση αλλα και για να παιξουν που τα 2 δαχτυτου χεριου μου απο το δεσιμο μάτωσαν
Κλόουν δεν πήρα γιατι θεωρω αδιανοητο στις μερες μας να ζητανε απο 80 έως 180 ευρω να απασχολήσουνε τα παιδιακια για 1,30 -2.00 ώρες .
Παιξανε υπέροχα οι ηλικες ήταν απο 3 έως 7-8 και χαρηκα όταν ειδα οτι τα πιο μεγαλα εκατσαν καπου στον κήπο και ελεγαν τα δικά τους και τους αρεσε που ηταν όλα παρεα.
τα μικρότερα επαιζαν με τα μπαλονια , με ενα σπιτακι που εχω αγορασει απο τα τζαμπο και εκει που εγινε χαμός ειναι με τα βεγγαλικα που εχει το τζαμπο κατι σωληνες 1,99 έχουν που εκτοξευουν μικρες πολυχρωμες λωρίδες. Να πάρεις 3,4 και θα με θυμηθεις .

Καλη επιτυχια , να σου ζήσει και πάλι

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....
Ο χρήστης φιλιτσα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-07-10, 12:14   #10
MARGIO

Το avatar του χρήστη MARGIO

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
MARGIO ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγω θα κανω τα γενεθλια των κοριτσιων μου στην αυλη φετος και θα ηθελα τις ιδεες σας για διακοσμηση καθοτι δεν εχω καθολου φαντασια.Τα θεματα θα ειναι δυο και αταιριαστα μεταξυ τους η Ντορα και η Βarbie πολυ πρωτοτυπα και τα δυο!!Στην αυλη υπαρχει μια περγκολα απο εκει ελεγα να κρεμασω μπαλονια και ισως και κανενα τουλι αλλα καπου εκει στερευουν οι ιδεες μου.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ο χρήστης MARGIO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-01-11, 12:01   #11
mmmmmmm

mmmmmmm χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
50 καλαμακια μπιφτεκι
Τι εννοείς? Φτιάχνεις τα κεφτεδάκια και τα περνάς σε καλαμάκι?
Ο χρήστης mmmmmmm δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές