Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Τρίτο Τρίμηνο (24η εβδομάδα - μέχρι τον τοκετό)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 14-07-10, 23:39   #1
ELENI 27

Περιοχή: καλλιθεα
ELENI 27 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΒΟΗΘΕΙΑ!!ΑΙΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΚΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΕΝΩΣΗ?

καλησπερα!!!!μπηκα στον 7μηνα και αρχισαν τα οργανα!!αρχισαν οι δυσπνοιεσ,ειναι και καλοκαιρι,αυπνιεσ,και σημερα πρωτη φορα ειχα λιγο ροζ αιμα κατα το σκουπισμα στο πρωκτο!!!ολα μαζι?για να με ριξουν ψυχολογικα?σασ εχει συμβει?ειναι προεορτιο για ραγαδα πρωκτου η αιμορροιδεσ?ευχαριστω!και σορρυ για το θεμα!αλλα ουτε τον γιατρο δεν πηρα γιατι ντρεπομαι!
Ο χρήστης ELENI 27 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 14-07-10, 23:49   #2
nikijo

Το avatar του χρήστη nikijo

nikijo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κ εγω ειχα 1-2 φορες(κοκκινο οχι ροζ) λογω καταραμενης δυσκοιλιοτητας.......υπομονη... πολλα φρουτα κ υγρα....
(πεστο κ στον γιατρο σου...δεν πρεπει να ντρεπεσαι...)
Παλιά 14-07-10, 23:52   #3
zounzoun
Μή ενεργός λογαριασμός

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
zounzoun χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ELENI 27 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα!!!!μπηκα στον 7μηνα και αρχισαν τα οργανα!!αρχισαν οι δυσπνοιεσ,ειναι και καλοκαιρι,αυπνιεσ,και σημερα πρωτη φορα ειχα λιγο ροζ αιμα κατα το σκουπισμα στο πρωκτο!!!ολα μαζι?για να με ριξουν ψυχολογικα?σασ εχει συμβει?ειναι προεορτιο για ραγαδα πρωκτου η αιμορροιδεσ?ευχαριστω!και σορρυ για το θεμα!αλλα ουτε τον γιατρο δεν πηρα γιατι ντρεπομαι!
εαν ειναι αιμορροιδες βαλε rectanal aid της frezyderm.....εντελως φυτικη και κανει θαυματα !!!!! μου την εγραψε ο γιατρος μου και δεν ειναι κθολου ντροπη να τον ρωτησεις !!
Ο χρήστης zounzoun δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-10, 08:29   #4
nanana

nanana χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ELENI 27 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω το χα παθει 2 φορες να εχω λιγο ροζ αλλα απλα ειχα πληγωθει λιγο κατα την κενωση (ειχα νιωσει και ενα γδαρσιμο)λογω δυσκοιλιοτητας οπως προαναφερθηκε κι ολας. εσυ πονεσες καθολου? αν ειναι απ αυτο και σενα παντως δεν ειναι τπτ,τωρα αν συνεχιστει μην ντρεπεσαι εννοειται και παρε το γιατρο σου.
Ο χρήστης nanana δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-10, 10:41   #5
Κλειώ

Το avatar του χρήστη Κλειώ

Περιοχή: Αθήνα
Κλειώ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Και εγω είχα κόκκινο κοκκινο αίμα στο χαρτί κάποιες φορές λόγω δυσκοιλιότητας μάλλον . Ενοιωσα και εγω γδάρσιμο κατα την κένωση . Δεν γνωρίζω αν ήταν και κατι άλλο . Τώρα δεν εχω πλέον αίμα .

Ο χρήστης Κλειώ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-10, 11:37   #6
παντελινο

παντελινο χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

προφανως ειναι εσωτερικες αιμοροιδες,3 φορες μου ετυχε,ευτυχως τωρα δεν εχω δυσκοιλιοτητα,πολλα νερα, φρουτα και δημητριακα
Παλιά 15-07-10, 12:04   #7
v.polina

Περιοχή: ΕΥΒΟΙΑ
v.polina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κι εμενα μου ετυχε κατα την διαρκεια του 8ου νομιζω πρωτη φορα...δυστυχως τελικα ηταν αιμορροιδα,η οποια με ταλαιπωρησε αρκετα χωρις ομως να νιωσω πονο ουτε μια φορα(κουφο?),και εξαφανιστηκε απο μονη της πριν απο 2-3 μηνες!!!

Ο χρήστης v.polina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-10, 14:15   #8
ELENI 27

Προεπιλογή

καλησπερα!τωρα γυρισα απο την καμπυλη ζαχαρου!τι ζεστη ειναι αυτη?οι αιμορροιδεσ πιανονται?γιατι εγω δεν μπορω να πιασω τιποτα!εαν το εχω και σημερα θα τον ρωτησω!σασ ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεισ!
Παλιά 15-07-10, 15:37   #9
ELENI 27

Προεπιλογή

τελικα παλι σημερα ειχα λιγο!γενικα δεν εχω δυσκοιλιοτητα στην εγκυμοσυνη!το πολυ μια μερα να μην παω τουαλεττα!αλλα ενιωσα κι εγω γδαρσιμο πιο λιγο σημερα!θα ρωτησω τον γιατρο οταν τον παρω για τα αποτελεσματα ζαχαρου!
Παλιά 15-07-10, 15:47   #10
christine06

Το avatar του χρήστη christine06

Περιοχή: Θεσσαλονικη
christine06 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν είναι τίποτα αιμορροιδες είναι, συχνο φαινόμενο στην εγκυμοσύνη...Εγώ όταν είχα πρωτοδεί έπαθα σοκ γιατι νόμιζα ότι ήταν κολπικά. Μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι ήταν αιμοροίδες μου έφυγε η μισή ζωη! Πάντως μπορεί και να μη σε πονέσουν καθόλου (όπως εμένα) ή να αισθανθείς λίγο πόνο. Οι γιατροί είναι πολύ συνηθισμένοι σε αυτά, μην ντρέπεσαι. Εμένα μου έδωσε την Preparation H (αν τη λεω καλα). Πάντως μετά τη γέννα εξαφανίστηκαν και δεν ξαναείχα.
Παλιά 15-07-10, 16:23   #11
παντελινο

παντελινο χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

οι εσωτερικες δεν πονανε,συνηθως,και γω δυσκοιλια μονο 2-3 φορες ημουν,τοτεκαι ματωσα,και αισθανθηκα αυτο το γδαρσιμο που λες,θα μαζεψουν μονες τους ετσι και αλλιως οποτε μην ανησυχεις,παντως και γω τιποτα δεν πιανω ειναι μεσα,ζορικα ειναι αν βγουν εξω,αλλα εφοσον δεν εισαι δυσκοιλια δεν υπαρχει φοβος
Παλιά 30-07-10, 19:20   #12
annathi

Το avatar του χρήστη annathi

Περιοχή: Καβαλα
annathi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΕΜΕΝΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΠΟΝΑΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ..

Σε περιμενουμε 23-9-2014

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008
Ο χρήστης annathi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-07-10, 16:24   #13
STAUROSZOO

Το avatar του χρήστη STAUROSZOO

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
STAUROSZOO χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μην ανησυχείς αιμοροείδες είναι.εμένα τρέχει ποτάμι το αίμα.πολύ προβλημα με την τουαλέτα απο την αρχή της εγκυμοσύνης.δεν τα πηγαινα καλά ουτως η αλλός αλλα με τα σίδερα και τα μαγνήσια το προβλημα γιγαντώθηκε.οταν καταφέρνω να παω τουαλέτα για καμια ώρα δεν μπορώ να κάτσω απο τον πονο και το τσούκσιμο.εκτος απο το αιμα που τρέχει ποτάμι.βαζω αλοιφες πινω σιρόπια αλλα δεν γίνεται τίποτα.αν δεν γεννήσω δεν τελειώνει το θέμα
Παλιά 17-01-12, 22:34   #14
kikitsamou

Περιοχή: αριδαια πελλης
kikitsamou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή αιμα απο τον πρωκτο

geia sas kai apo mena .ειμαι στο 2ο τριμηνο και αρχησε εδω και 3 μερες. δεν εχω δυσκοιλια ,πηγαινω τουαλετα καθε μερα. το αιμα ειναι αρκετο και σταζει κιολας. δεν ποναω καθολου μα καθολου μιλαμε. δεν ξερω φοβαμαι. και γω δεν το ειπα στο γιατρο, ντρεπομαι και φοβαμαι. θα του το πω ομως οταν παω την αλλην εβδομαδα. ανυσηχω πολυ. μηπως φταιει το ασβεστιο, γιατι μολις το ξεκινησα τοτε δημιουργηθηκε το προβλημα. πειτε μου σας παρακαλω καμια παρομοια περιπτωση.
Ο χρήστης kikitsamou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-01-12, 22:42   #15
μαμαλευτερακι

Περιοχή: ΛΕΥΤΕΡΟΧΩΡΑ
μαμαλευτερακι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ραγάδα.?
ουφφφφφφφφφφ σε νιώθω εγώ το καταπολέμησα με χυμό αλόης
σωθικά με αυτό ειναι λίγο άσχημος στην γεύση αλλά δεν ξανά πονεσα δεν ξανά είδα αίμα περαστικα σου
Παλιά 17-01-12, 23:19   #16
neraidoula mou

Περιοχή: ellada
neraidoula mou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΤΕΛΕΙΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΜΟΡΑΙΔΕΣ ,Κ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΤΙ ΠΙΑΝΕΤΑΙ Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟΥΛΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΡΑΓΑΔΕΣ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΟΡΑΙΔΕΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Κ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΜΕ ,ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΡΩΩ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ Κ ΧΥΜΟΥΣ Κ ΝΕΡΟ Κ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΩΡΑ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΕΚΑΝΑ 3 ΜΕΡΕΣ!!
Ο χρήστης neraidoula mou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-02-12, 22:23   #17
kikitsamou

Περιοχή: αριδαια πελλης
kikitsamou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

τελικα το ασβεστιο εγταιγε στην περιπτωση μου. μολις το σταματησα σταματησε και το αιμα.
Ο χρήστης kikitsamou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-12, 00:53   #18
lelean

lelean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή kalispera!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kikitsamou Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα το ασβεστιο εγταιγε στην περιπτωση μου. μολις το σταματησα σταματησε και το αιμα.
kalispera!diavasa sto forum oti eixes kapoia simptwmata kata tin afodeysi pou exw k egw!!ta exw peripou ena xrono kai den exw paei sto giatro epeidi drepomai.eixe stamatisei gia ligo diastima kai twra mou exei xanarxisei.kai mou trexei polu aima kai fovamai.eimai 24 xronwn den eimai egyos ,dld dn pairnw kapoio asbestio.tha thela polu n mou peis ti gnwmi sou!eyxaristw polu!
Ο χρήστης lelean δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-12, 00:54   #19
lelean

lelean ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

geia sas paidia!tha ithela ti voitheia sas!exw arketo aima kai pono kata tin afodeysi edw kai ena xrono!ti na kanw...exw amelisei ligo tn eayto m!xerete an einai sovaro??
Ο χρήστης lelean δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-12, 18:29   #20
vivien9

vivien9 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αφού έχεις και πόνο μαζί με το αίμα, μάλλον είναι αιμορροϊδες, αλλά πρεπει να πας σε ένα γιατρό για να το επιβεβαιώσει και να σου πει τι να κάνεις! Αν το αφήσεις, και χάνεις αίμα κάθε μέρα μπορεί να σου πέσει ο αιματοκρίτης. Μην ντρέπεσαι, οι γιατροί όλο τέτοια βλέπουν.

Ο χρήστης vivien9 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-06-13, 18:15   #21
ελενηπαπ

ελενηπαπ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩ... Σημερα μπηκα στην τουαλετα και αφου ζοριστηκα λιγο ...Ξαφνικα ειδα στον πισινο μου λιγο αιμα... Φοβηθηκα πολυ και δεν ηθελα να ξαναπαωω.. Ομως ξαναπηγα. Αυτη τη φορα ειδα μονο στα κακα λιγο. Προβληματιστηκα... Και ειμαι μολις 15 χρονων... Φυσικα το ειπα και στη μητερα μου οποια μ ειπε πως δεν ειναι τιποτα (μαλλο κληρονομικο) αλλα ετρεξα για πληροφοριες στο ιντερνετ... Διαβασα κατι με καρκινους και τρομαξα πολυ.. Αλλα μαλλον πρεπει να ειναι αιμοροιδες... Ξερει κανεις τι να κανωωωω????
Ο χρήστης ελενηπαπ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-06-13, 19:03   #22
Μαργαριττα

Μαργαριττα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ελενηπαπ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩ... Σημερα μπηκα στην τουαλετα και αφου ζοριστηκα λιγο ...Ξαφνικα ειδα στον πισινο μου λιγο αιμα... Φοβηθηκα πολυ και δεν ηθελα να ξαναπαωω.. Ομως ξαναπηγα. Αυτη τη φορα ειδα μονο στα κακα λιγο. Προβληματιστηκα... Και ειμαι μολις 15 χρονων... Φυσικα το ειπα και στη μητερα μου οποια μ ειπε πως δεν ειναι τιποτα (μαλλο κληρονομικο) αλλα ετρεξα για πληροφοριες στο ιντερνετ... Διαβασα κατι με καρκινους και τρομαξα πολυ.. Αλλα μαλλον πρεπει να ειναι αιμοροιδες... Ξερει κανεις τι να κανωωωω????

Κοπέλα μου αρχικά μη φοβάσαι!! Οι αιμοροίδες δέν ειναι προνόμιο των μεγάλων μόνο... Το πιο πιθανό ειναι να είχες κάποια αιμοροίδα και έτσι που ζορίστικες κατα τη κένωση να έσπασε.. Ισως τώρα νιώθεις και κάποιο τσούξιμο στη περιοχη ε? αν ναι είναι σίγουρα αιμοροίδα! Να κάνεις πλύσεις με δροσερό νεράκι και θα περάσει! Συζήτα το με τη μαμα σου και εάν ξαναδεις πηγαινε προληπτικά σε ένα γαστρεντερολόγο ο οποίος θα σου λύσει όλες τις απορίες!

Ο χρήστης Μαργαριττα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-06-13, 20:19   #23
sofiamk

Το avatar του χρήστη sofiamk

sofiamk χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Βοηθάει το να πίνεις λίγο ελαιόλαδο.... βάλε σε ένα κουταλάκι και πιες πριν το φαγητό.... δεν παθαίνεις τίποτα και βοηθάει!

Ο χρήστης sofiamk δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-06-13, 10:06   #24
libero10

Περιοχή: thessaloniki
libero10 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα!παθουσα πολλων ετων απο τις αιμμοροιδες παρολο που ειχα ενεργητικη κ οχι καθιστικη ζωη!ειχα φοβερους πονους κ τρελλες αιμμοραγιες καθε που εμπαινε η ανοιξη κ το φθινοπωρο!ειχα παει σε γιατρο οπου διαπιστωσε ραγαδα!με την θεραπεια που μου εδωσε ισως να εγινα καλα για εκεινο το διαστημα αλλα το προβλημα παντα υπηρχε!μενω εγκυος κ σκεφτομαι οτι θα πεθανω στον πονο γιατι η εγκυμοσυνη ευνοει κατα καποιο τροπο τις αιμμοραιδες!ως δια μαγειας 9 μηνες ημουν πιο σουπερ απο ποτε!γενναω τον προηγουμενο αυγουστο κι απο τοτε εως κ την στιγμη που τις χειρουργησα ειχα απιστευτο ζορι καθε μερα!!!!!!!!!!!περα τις εξωτερικες ειχα αρκετες εσωτερικες!μεγαλη αποφαση το χειρουργειο αλλα κοριτσια αν ειχατε ολα αυτα τα χρονια πονο κ αιμα τοτε αξιζε το κοπο!!!!!!!η πρωτη αφοδευση μετα το χειρουργειο?????κοντεψα να λυποθυμισω!!!!!!γενικα επειδη ειναι πολυ επιπονο θα προτιμουσα να ειχα γεννησει αλλες 10 φορες αντι γι αυτο,αλλα αν ξαναεμφανιστουν θα το ξανακανω!
Ο χρήστης libero10 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-06-13, 21:09   #25
ελενηπαπ

ελενηπαπ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας... Τελικα την τριτη ημερα πηγα στο γιατρο (ευτυχως ηταν γυναικα) και μου ειπε πως ηταν μια πολυ μικρη ραγαδουλα... Μου εδωσε μια κρεμα,μου ειπε τι να τρωω για να μου ειναι πιο ευκολο να κανω την αναγκη μου και μεσα σε μια μερα ειδα μεγαλη διαφορα.... Ευτυχως δεν ηταν τιποτα σοβαρο...! Ειμαι παρα πολυ χαρουμενη.... Και το κακο ειναι πως ενω φευγει το ενα προβλημα, ερχεται και αλλο πριν καλα καλα φυγει το προηγουμενα..... Αμα ξανα δκατι παρομοιο δεν θα το αντεξω -.-''
Ο χρήστης ελενηπαπ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές