Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 27-10-10, 21:13   #1
nicki81

Περιοχή: KAVALA
nicki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?

καλησπερα σε ολες! ειμαι καινουριο μελος αν και παρακολουθω συζητησεις καιρο και μου αρεσετε πολυ! θελω να κανω μια ερωτηση. η τελευταια περιοδος μου ηταν στις 27/9/10 με κυκλο 28 με 30 ημερες. ηρθα σε επαφη την 9η και 11η ημερα του κυκλου μου. υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης ή αδικα θα παρω τεστ εγκυμοσυνης? εχω ηδη μια μερα καθυστερησης αλλα και απο την αλλη δεν θελω να χαιρομαι αδικα γιατι ειναι κατι που το θελω πολυ. αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει παρακαλω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nicki81 : 27-10-10 στις 21:18 Αιτία: προσθεση
Ο χρήστης nicki81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-10-10, 21:57   #2
Maria110610

Περιοχή: Αθηνα
Maria110610 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nicki81 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σε ολες! ειμαι καινουριο μελος αν και παρακολουθω συζητησεις καιρο και μου αρεσετε πολυ! θελω να κανω μια ερωτηση. η τελευταια περιοδος μου ηταν στις 27/9/10 με κυκλο 28 με 30 ημερες. ηρθα σε επαφη την 9η και 11η ημερα του κυκλου μου. υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης ή αδικα θα παρω τεστ εγκυμοσυνης? εχω ηδη μια μερα καθυστερησης αλλα και απο την αλλη δεν θελω να χαιρομαι αδικα γιατι ειναι κατι που το θελω πολυ. αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει παρακαλω.
http://www.kalogirou.info/modules.php?name=preg_calc

ειναι ενας χρησιμος υπολογιστης εγκυμοσυνης ο οποιος σου λεει και τις γονιμες μερες!
Εαν εχεις ηδη μια μερα καθυστερηση καλο ειναι να πας το πρωι, λειτουργουν και ας ειναι αργια, σε ενα μικροβιολογικο και να κανεις μια β χοριακη η οποια ειναι ποιο αξιοπιστη στοιχιζει οσο το τεστ και θα σου ζητηθει και απο τον / την γιατρο σου!
Αν τους πεις μαλιστα οτι εχεις ραντεβου με τον/την γιατρο σου και βιαζεσαι το πολυ σε ενα 2-3ωρο θ αεχεις την απαντηση!
Αλλα συμπτωματα εχεις?
Εγω ειχα κυκλο 32 ημερων και οι γονιμες μερες μου με υπερηχο ωορηξιας που μου ειχε κανει η γιατρος μου ηταν απο την 18η μερα του κυκλου αλλα τον μηνα που εμεινα εγγυος ειχαμε επαφη μονο μια φορα ολο το μηνα στην 14η μερα του κυκλου!
Τελικα ενω αλλους μηνες προσπαθουσα στις γονιμες και ειχαμε επαφη σε ολες τις γονιμες και πριν απο αυτε εμεινα εγγυος το μηνα που δεν ταλαιπωρηθηκα οποτε δεν ξερεις καμια φορα!
Παντως με μια μερα καθυστερηση νομιζω οτι μπορει και να εισαι !
Εχεις αλλα συμπτωματα?
Ασε που συμφωνα με τον υπολογιστη το εχεις στις μερες που ειχες επαφη!
Αντε καλα αποτελεσματα!
Αν κανεις παντως τεστ κανε Clear blue ειναι καλυτερο!
Παλιά 27-10-10, 21:59   #3
Active Member

Το avatar του χρήστη Active Member

Active Member χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Το θεμα ειναι ποτε ειχες ωορρηξια...δεν εχουν ολες οι γυναικες την ιδια στιγμη του κυκλου...

σιγα μωρε..κανε ενα τεστ να τελειωνεις....
Ο χρήστης Active Member δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-10-10, 22:28   #4
nicki81

nicki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

σας ευχαριστω κοριτσια! αποφευγω το τεστ γιατι οποτε το κανω παντα μα παντα την επομενη μου ερχεται! θα προσπαθησω να περιμενω μεχρι την δευτερα για να ειμαι πιο σιγουρη! τα συμπτωματα που εχω ειναι οτι εχω πολυ ορεξη για υπνο απιστευτα ομως, κατι αναγουλες οχι το πρωι συνηθως μετα απο φαγητο, εχω πονους περιοδου εδω και 3 μερες αφου παω τουαλετα και λεω τωρα μου ηρθε και πριν λιγες μερες ειχα κατι κοψιματα στην κοιλια. το παραξενο ειναι οτι ενω καθε φορα που περιμενω πριζεται και ποναει το στηθος μου αυτη την φορα τιποτα. ουτε πριξιμο ουτε πονος.
Παλιά 27-10-10, 22:32   #5
Maria110610

Περιοχή: Αθηνα
Maria110610 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
σας ευχαριστω κοριτσια! αποφευγω το τεστ γιατι οποτε το κανω παντα μα παντα την επομενη μου ερχεται! θα προσπαθησω να περιμενω μεχρι την δευτερα για να ειμαι πιο σιγουρη! τα συμπτωματα που εχω ειναι οτι εχω πολυ ορεξη για υπνο απιστευτα ομως, κατι αναγουλες οχι το πρωι συνηθως μετα απο φαγητο, εχω πονους περιοδου εδω και 3 μερες αφου παω τουαλετα και λεω τωρα μου ηρθε και πριν λιγες μερες ειχα κατι κοψιματα στην κοιλια. το παραξενο ειναι οτι ενω καθε φορα που περιμενω πριζεται και ποναει το στηθος μου αυτη την φορα τιποτα. ουτε πριξιμο ουτε πονος.
Κοιτα η υπνηλια ,οι πονοι περιοδου και οι ανγουλες ειναι συμπτωματα!
Εγω τα ειχα και ειχα και κατι γυρω απο τον αφαλο μου και απο μεσα που δνε μπορω να περιγραψω τεσπα!
Αφου εχεις ηδη μια μερα καθυστερηση και εχει και τα συμπτωματα την Παρασκευη θα εχεις 3 μερες αν πρωτα ο Θεος ολα πανε καλα οποτε προτεινω να κανεις μια β χοριακη την Παρασκευη το πρωι ωστε να την εχεις το απογευμα και να μην σε τρωει το αγχος!
Αλλωστε αν μεχρι την Παρασκευη δεν σου ερθει ουτως η αλλως πρεπει να το ψαξεις!
Αντε περιμενουμε νεα σου!
Παλιά 27-10-10, 22:56   #6
nicki81

nicki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αυτο θα κανω. ελπιζω τα νεα να ειναι καλα. θα δειξει
Παλιά 28-10-10, 08:59   #7
tamar

Περιοχή: Αθήνα
tamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:

Άσε που η ελπίδα και η προσμονή είναι τοσο γλυκιά.
Εγώ θα έλεγα να κάνεις ένα τεστ. Κι εγω φοβόμουν προχθές να κάνω, αλλά να που έκανα κι ήταν θετικό. Για πρώτη φορά ΘΕΤΙΚΟ!
Ο χρήστης tamar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-10-10, 22:09   #8
nicki81

nicki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μακαρι να εχω και εγω το δικο σου αποτελεσμα. με τοσα τεστ που εχω κανει σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω μετοχες των τεστ! σου ευχομααι μεσα απο την καρδια μου να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και ενα πολυ γερο μωρακι!
Παλιά 01-11-10, 12:28   #9
nicki81

nicki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια και παλι. ηθελα να σας ρωτησω κατι αν γνωριζει καποια να μου απαντησει. υπαρχει περιπτωση να κανεις test την δευτερη μερα καθυστερησης και να δωσει λαθος αποτελεσμα? εκανα το clear blue το ψηφιακο την παρασκευη και βγηκε αρνητικο. το θεμα ειναι οτι ακομα δεν μου εχει ερθει, εχω πονους περιοδου εδω και 7 μερες να σκεφτειτε εχω χαλασει ενα πακετο σερβιετες πιστευοντας οτι θα αδιαθετησω και εχω υγρα αρκετα. σκεφτομαι αν δεν εχω αδιαθετησει μεχρι την παρασκευη να παω στον γυναικολογο μου απο το να χαλασω παλι εναν μισθο στα test.
Παλιά 01-11-10, 12:46   #10
taz18

Το avatar του χρήστη taz18

taz18 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γιατι δεν κανεις μια χοριακη να εισαι πιο σιγουρη?
Ο χρήστης taz18 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-11-10, 22:12   #11
moon-f

Περιοχή: Ηράκλειο - Κρητης
moon-f χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσια καλησπερα σας ! Ειχα καιρο να μπω λογο της καταστασης μου μετα απο την αποβολη. Ηθελα να σας ρωτησω κατι. Μπορει να συλλαβω αν ειχα επαφη 2 μερες μετα απο την περιοδο μου?
Παλιά 02-11-10, 08:18   #12
joanna75

Περιοχή: athens
joanna75 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο moon-f Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσια καλησπερα σας ! Ειχα καιρο να μπω λογο της καταστασης μου μετα απο την αποβολη. Ηθελα να σας ρωτησω κατι. Μπορει να συλλαβω αν ειχα επαφη 2 μερες μετα απο την περιοδο μου?

Με τοσα που εχουμε ακουσει εδω μεσα ολα ειναι πιθανα!!Υπαρχουν γυναικες που εχουν συλλαβει και την 6η,7η ημερα του κυκλου!!!
Ο χρήστης joanna75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 02-11-10, 09:53   #13
Κ+Χ+Κ+???

Κ+Χ+Κ+??? χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
γεια σας κοριτσια και παλι. ηθελα να σας ρωτησω κατι αν γνωριζει καποια να μου απαντησει. υπαρχει περιπτωση να κανεις test την δευτερη μερα καθυστερησης και να δωσει λαθος αποτελεσμα? εκανα το clear blue το ψηφιακο την παρασκευη και βγηκε αρνητικο. το θεμα ειναι οτι ακομα δεν μου εχει ερθει, εχω πονους περιοδου εδω και 7 μερες να σκεφτειτε εχω χαλασει ενα πακετο σερβιετες πιστευοντας οτι θα αδιαθετησω και εχω υγρα αρκετα. σκεφτομαι αν δεν εχω αδιαθετησει μεχρι την παρασκευη να παω στον γυναικολογο μου απο το να χαλασω παλι εναν μισθο στα test.
Καλημερα κοπέλα μου!
Δεν το εχω βιωσει προσωπικά αλλα ξερω περιπτωσεις που το τεστ βγηκε αρνητικο και ηταν εγκυες! Θα σε συμβουλευα να κανεις κατευθειαν χοριακη που ειναι οτι πιο σιγουρο.Και γω στη θεση σου ημουν πριν 20 μερες.Ειχα ολα τα συμπτωματα της περιοδου και ολο περιμενα και τελικα ειμαι εγκυος.Στο ευχομαι ολοψυχα κι εσενα. Οσο για το να πας στο γιατρο ειναι πολυ νωρις ακομα και δε θα δει τιποτα.Κανε χοριακη και περιμενω τα ευχαριστα νεα...
Ο χρήστης Κ+Χ+Κ+??? δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-11-10, 11:08   #14
nicki81

nicki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ. ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΚΑΚΩΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ. ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ! 18 ΕΥΡΩ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ. ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ.
Παλιά 02-11-10, 15:42   #15
Fine

Το avatar του χρήστη Fine

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Fine χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ποτε θα μαθεις??καλή τυχη ευχομαι!
Παλιά 02-11-10, 15:49   #16
Coraline

Coraline χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο moon-f Εμφάνιση μηνυμάτων
Ω ναι, 2 εγκυμοσύνες ακριβώς έτσι ( τώρα όμως το έμαθα )
Παλιά 03-11-10, 15:38   #17
amalitsak

amalitsak χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια μου γεια σας.ειμαι καινουρια και δεν ξερω αν θα στειλω σωστα το μηνυμα.αν παρ ολα αυτα μπορεσετε να το διαβασετε, θα ηθελα τη γνωμη σας γι αυτο που μου συμβαινει.πηρα φαρμακα για προκληση ωορηξιας.στην συνεχεια με τον γυναικολογο παρακολουθουσαμε την πορεια των ωαριων.την 10 ημερα του κυκλου 21/10ημερα Πεμπτη βλεπουμε 2 ωαρια,παχος ενδομητριου 4,5.επομενη εξεταση στον γυναικολογο θα ηταν η Δευτερα 25/10, 14ημερα του κυκλου.ομως δυστυχως κατι συνεβη στον γυναικολογο και δεν μπορεσα να τον επισκευθω.παρ ολα αυτα προμηθευτηκα τεστακια ωορηξιας και ξεκινησα να τα χρησιμοποιω απο την 14 ημερα του κυκλου μεχρι και την 22,χωρις να φανει ωορηξια.εν τω μεταξυ την Τεταρτη 27/10 16ημερα του κυκλου επισκευτητα τον γυναικολογο ο οποιος λογω του πρησμενου εντερου μου δεν μπορεσε να δει τιποτα παρα μονο μπορεσε να μετρηση το παχος του ενδομητριου στο πιο αδυνατο σημειο του που ητα ν 7,5.μηπως εχει καποια απο σας ιδεα να μου πει τι εγιναν τα ωαρια αφου δεν φανηκε ωορηξια;και μηπως ξερετε να μου πειτε τι γινεται με το ενδομητριο;
Ο χρήστης amalitsak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 15:57   #18
xenia:-)

xenia:-) χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ. ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΚΑΚΩΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ. ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ! 18 ΕΥΡΩ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ. ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ.
πηρες τηλ?
καλη επιτυχια
Ο χρήστης xenia:-) δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 16:01   #19
christy@

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
christy@ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο amalitsak Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια μου γεια σας.ειμαι καινουρια και δεν ξερω αν θα στειλω σωστα το μηνυμα.αν παρ ολα αυτα μπορεσετε να το διαβασετε, θα ηθελα τη γνωμη σας γι αυτο που μου συμβαινει.πηρα φαρμακα για προκληση ωορηξιας.στην συνεχεια με τον γυναικολογο παρακολουθουσαμε την πορεια των ωαριων.την 10 ημερα του κυκλου 21/10ημερα Πεμπτη βλεπουμε 2 ωαρια,παχος ενδομητριου 4,5.επομενη εξεταση στον γυναικολογο θα ηταν η Δευτερα 25/10, 14ημερα του κυκλου.ομως δυστυχως κατι συνεβη στον γυναικολογο και δεν μπορεσα να τον επισκευθω.παρ ολα αυτα προμηθευτηκα τεστακια ωορηξιας και ξεκινησα να τα χρησιμοποιω απο την 14 ημερα του κυκλου μεχρι και την 22,χωρις να φανει ωορηξια.εν τω μεταξυ την Τεταρτη 27/10 16ημερα του κυκλου επισκευτητα τον γυναικολογο ο οποιος λογω του πρησμενου εντερου μου δεν μπορεσε να δει τιποτα παρα μονο μπορεσε να μετρηση το παχος του ενδομητριου στο πιο αδυνατο σημειο του που ητα ν 7,5.μηπως εχει καποια απο σας ιδεα να μου πει τι εγιναν τα ωαρια αφου δεν φανηκε ωορηξια;και μηπως ξερετε να μου πειτε τι γινεται με το ενδομητριο;
απ οτι ξερω το ενδομητριο πρεπει να ναι απο 7 και πανω αρα το δικο σου ειναι πολυ καλο....για τα ωαρια σου μπορει να μην ειχαν σπασει αλλα να μην μπορουσε ο γιατρος να δει οποτε να εκανες πιο μετα ωορηξια τι να σου πω δεν ειμαι και σιγουρη....παντως για το ενδομητριο ειμαι εντελως σιγουρη ηταν πολυ καλο....
Ο χρήστης christy@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 16:24   #20
θεά

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
θεά χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια!Είμαι καινούργια και εγώ....και πραγματικά σας διαβάζω και πέρνω κουράγιο!Αδιαθέτησα σήμερα....και ψυχολογικά είμαι πολύ χάλια!!!!
έχω πάρα πάρα πολύ άνχος....και δν ξέρω πως να το εξαφανίσω...
βέβαια 1 μήνας προσπάθειας είναι....που ήταν πιστεύω σωστός...αλλά.......!
ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κούρασα...
Ο χρήστης θεά δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 16:44   #21
STELLA08

Περιοχή: ΘΗΒΑ
STELLA08 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο θεά Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κορίτσια!Είμαι καινούργια και εγώ....και πραγματικά σας διαβάζω και πέρνω κουράγιο!Αδιαθέτησα σήμερα....και ψυχολογικά είμαι πολύ χάλια!!!!
έχω πάρα πάρα πολύ άνχος....και δν ξέρω πως να το εξαφανίσω...
βέβαια 1 μήνας προσπάθειας είναι....που ήταν πιστεύω σωστός...αλλά.......!
ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κούρασα...

Μην ανησυχείς ουτε και γω προσπαθώ πολύ καιρό, από τον Αύγουστο και κάθε μήνα λέω πως είμαι έγκυος αλλά τελικά τζίφος.
Ο χρήστης STELLA08 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 16:47   #22
θεά

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
θεά χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

σε ευχαριστώ πολύ......εύχομαι να μας έρθει σε όλες μας γρήγορα!!!
Ο χρήστης θεά δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-11-10, 18:10   #23
amalitsak

amalitsak χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο christy@ Εμφάνιση μηνυμάτων
απ οτι ξερω το ενδομητριο πρεπει να ναι απο 7 και πανω αρα το δικο σου ειναι πολυ καλο....για τα ωαρια σου μπορει να μην ειχαν σπασει αλλα να μην μπορουσε ο γιατρος να δει οποτε να εκανες πιο μετα ωορηξια τι να σου πω δεν ειμαι και σιγουρη....παντως για το ενδομητριο ειμαι εντελως σιγουρη ηταν πολυ καλο....
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου,αλλα βρε κοριτσι μου παρακολουθουσα την ωορηξια με τα στικακια μεχρι την 22 ημερα του κυκλου.δεν θα εδειχνε την
ωορηξια; δεν νομιζω οτι μπορει να εγινε αργοτερα δεδομενου οτι ο κυκλος μου ειναι 25 ημερων.γιαυτο τρελλαινομαι.μπορει να μη γινει ωορηξια απο τη στιγμη που ειδαμε δυο ωαρια;τελος παντων θα δουμε.μηπως ξερετε μετα την ωορηξια το ενδομητριο σε περιπτωση εγκυμοσυνης αυξανει και αλλο;η σε περιπτωση μη εγκυμοσυνης φθινει προοδευτικα μεχρι να αποβληθει με την περιοδο;
Ο χρήστης amalitsak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές