Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Πρώτο Τρίμηνο (1η -12η εβδομάδα)

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-11-10, 18:58   #1
agapaki

Περιοχή: Πειραιάς
agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες! Ανακάλυψα πριν 4 μέρες (5 Νοεμβρίου) ότι είμαι έγκυος!! Είμαι πολύ χαρούμενη! Ο γιατρός μου είναι ο Χασιάκος και μου είπε να πάω 18 Νοεμβρίου. Έχω και εγώ αυτά τα πονάκια στην κοιλιά, σαν να περιμένεις να αδιαθετήσεις και να μην σου έρχονται ποτέ!! Περιμένω να πάω στον γιατρό με αγωνία να δω οτι όλα θα είναι οκ. Φοβάμαι για εξωμήτρια...κλπ. υπολογίζω ότι θα είμαι τότες 3,5 με 4 εβδομάδων περίπου. Θα φανεί λέτε από το πρώτο ραντευού αν όλα πάνε καλά ή θα περιμένω και άλλο και άλλο και θα με φάει η αγωνία??? ΟΙ έμπειρες απαντήστε μου σας παρακαλώ . Ευχαριστώ!!
Παλιά 08-11-10, 19:05   #2
newbie G

newbie G χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

agapaki, λογικά είσαι ήδη στην 5η βδομάδα της εγκυμοσύνης, αν έχεις λίγες μέρες καθυστέρηση. Μετράμε από την τελευταία περίοδο, υπολογίζοντας από την πρώτη μέρα. Όλη η εγκυμοσύνη διαρκεί 40 εβδομάδες. Οπότε στις 18 Νοεμβρίου θα είσαι ήδη 6-7 εβδομάδων κι ίσως μπορέσετε ν' ακούσετε και καρδούλα. Πάντως το μωράκι θα το δείτε σίγουρα στον υπέρηχο.

Μη σκέφτεσαι για εξωμήτρια και άλλα τέτοια, να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις, να μην αγχώνεσαι και να μην κουράζεσαι. Όλα καλά να πάνε.
Ο χρήστης newbie G δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-11-10, 13:26   #3
anni2010

Το avatar του χρήστη anni2010

anni2010 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εϊμαστε στα ίδια δηλαδή! Εγώ το ανακάλυψα στις 6 Νοεμβρίου και η προηγούμενη περίοδος μου ήταν στις 5 Οκτωβρίου οπότε τώρα είμαι στην 6η εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι, δε χρειάζεται εγώ αύριο λέω να πάω στο γιατρό για να δούμε τι γίνεται..
Ο χρήστης anni2010 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-11-10, 14:03   #4
Louloucaa

Το avatar του χρήστη Louloucaa

Περιοχή: Larissa
Louloucaa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια!! Ειμαστε πολυ κοντά!!! εμενα η τελευταία μου περίοδος ηταν 30/9 και περίμενα να αδιαθετησω στις 27/10! Μετα απο 3-4 μερες καθυστέρηση πηγα στην γυναικολόγο αλλα μου είπε οτι ήταν πολυ νωρίς για να δούμε κάτι και ψιλοαπογοητεύτηκα.. Το μονο που είδαμε ήταν ενα παχύ ενδομήτριο το οποίο σημαίνει ή οτι περιμένα να αδιαθετήσω ή οτι είμαι έγκυος και έφοσον είχα κανει τεστ στο σπίτι και ήταν θετικο μαλλον ήμουν έγκυος.... Με ΄΄εστειλε κατευθείαν να κάνω εξετάσεις αίματος για να σιγουρευτούμε απο την β- χοριακή και ναι ειμαι εγκυος!!!!
Προχθές είδαμε και μια μικρη κουκιδα μεσα στην μήτρα!!!
Είμαι πολυ ευτυχισμένη!!!

Μια συμβουλή! οχι άγχος ! μονο θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά!!!
Παλιά 09-11-10, 16:50   #5
ioanna0711

Περιοχή: PIRAEUS
ioanna0711 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αααα... τι ωραία!!! Είμαστε όλες πολύ κοντά!! Εγώ έμαθα οτι είμαι έγγυος στις 7/11 που είχα και γενέθλια!! Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 6/10. Έκανα χτες χωριακή και μου βγήκε 2028. Η μικροβιολόγος μου είπε οτι είμαι 4-5 εβδομάδων... Anni2010 άρα και εσύ στα ίδια μ'εμένα είσαι... Άντε να πάμε στον γιατρό να μάθουμε τι γίνεται...
Υπέρηχο θα μας κάνει, έτσι δεν είναι κορίτσια?? Γιατί μου είπαν οτι υπέρηχο σου κάνουν όταν είσαι 3 μηνών και δεν το πίστεψα!!
Χαίρομαι πολύ για όλες μας...
Ο χρήστης ioanna0711 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-11-10, 17:08   #6
annoula1987

Περιοχή: Athens,Greece
annoula1987 χωρίς αξιολόγηση
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην annoula1987
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ioanna0711 Εμφάνιση μηνυμάτων
αααα... τι ωραία!!! Είμαστε όλες πολύ κοντά!! Εγώ έμαθα οτι είμαι έγγυος στις 7/11 που είχα και γενέθλια!! Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 6/10. Έκανα χτες χωριακή και μου βγήκε 2028. Η μικροβιολόγος μου είπε οτι είμαι 4-5 εβδομάδων... Anni2010 άρα και εσύ στα ίδια μ'εμένα είσαι... Άντε να πάμε στον γιατρό να μάθουμε τι γίνεται...
Υπέρηχο θα μας κάνει, έτσι δεν είναι κορίτσια?? Γιατί μου είπαν οτι υπέρηχο σου κάνουν όταν είσαι 3 μηνών και δεν το πίστεψα!!
Χαίρομαι πολύ για όλες μας...
Συγχαρητήρια κοριτσάκια!!Με το καλό τα μωράκια σας!!Υπέρηχο θα κάνετε σίγουρα αλλά δεν ξέρω ποιον από τους δύο...Εμένα μέχρι τις 8 εβδομάδες και 4 μέρες μου έκανε κολπικό υπέρηχο.

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...
Ο χρήστης annoula1987 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 09-11-10, 18:36   #7
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anni2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εϊμαστε στα ίδια δηλαδή! Εγώ το ανακάλυψα στις 6 Νοεμβρίου και η προηγούμενη περίοδος μου ήταν στις 5 Οκτωβρίου οπότε τώρα είμαι στην 6η εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι, δε χρειάζεται εγώ αύριο λέω να πάω στο γιατρό για να δούμε τι γίνεται..
Πολύ χαίρομαι που μου απάντησες είμαστε ακριβώς το ίδιο και εμένα η προηγούμενη περίοδος μου ήταν 4 Οκτωβρίου (διαφέρουμε κατά μια μέρα) όμως έχει σημασία πότε συλλάβαμε για να υπολογίζουμε πόσες εβδομάδες έγκυος είμαστε έτσι δεν είναι??? Δεν το πιστεύω ότι είμαι στην 6 εβδομάδα. Ο γιατρός γιατί μου είπε να πάω τόσο αργά να με δει?? Έχω πλήρει μεσάνυχτα γαμώτο δεν ξέρω επίσημα πόσων εβδομάδων είμαι... εσένα στου το είπε το γιατρός?? πήγες στον γιατρό??
Παλιά 09-11-10, 18:44   #8
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο newbie G Εμφάνιση μηνυμάτων
agapaki, λογικά είσαι ήδη στην 5η βδομάδα της εγκυμοσύνης, αν έχεις λίγες μέρες καθυστέρηση. Μετράμε από την τελευταία περίοδο, υπολογίζοντας από την πρώτη μέρα. Όλη η εγκυμοσύνη διαρκεί 40 εβδομάδες. Οπότε στις 18 Νοεμβρίου θα είσαι ήδη 6-7 εβδομάδων κι ίσως μπορέσετε ν' ακούσετε και καρδούλα. Πάντως το μωράκι θα το δείτε σίγουρα στον υπέρηχο.

Μη σκέφτεσαι για εξωμήτρια και άλλα τέτοια, να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις, να μην αγχώνεσαι και να μην κουράζεσαι. Όλα καλά να πάνε.
Πολύ μου φαίνεται 5 εβδομάδων έγκυος αμάν δεν το πιστεύω! Δεν μετράμε από τότε που συλλάβαμε περίπου (γιατί ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς ) και καμιά δυο μέρες μετά για το πόσες εβδομάδες έγκυος είσαι. Σαν πολλά να μου τα λες. Έκανα το τεστ την πρώτη μέρα καθηστέρησης και βγήκε θετικό. Το βεβαίωσα φυσικά και με β χοριακή. Αρα από πότε να μετρήσω τις μέρες?? Ο κύκλος μου κρατάει 30 ημέρες. Λες να το ακούσουμε ποπο δεν το πιστεύω. Αχ πότε θα περάσουν οι 9 μέρες να βεβαιωθώ ότι όλα πάνε καλά!! Ακόμα δεν έχω κάνει καμία εξέταση..
Παλιά 09-11-10, 18:51   #9
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χαίρομαι πάντως που έχει η μια συντροφιά την άλλη και που είμαστε όλες κοντά θα τα λέμε! Και ευχαριστώ όλες που απαντήσατε. Αν έχετε νεότερα την εγκυμοσύνη σας να μου λέτε να μαθαίνω νέα σας. Φιλιά πολλά!!
Παλιά 09-11-10, 18:56   #10
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μόλις μάθεις νέα από τον γιατρό πες μας !! Εσύ είσαι σίγουρη ότι είσαι 6 εβδομάδων πως το υπολόγισες γιατί λογικά και εγώ τόσο θα είμαι αλλά έχω πλήρη μεσάνυχτα και αργώ ακόμα να πάω στον γιατρό.
Παλιά 09-11-10, 19:43   #11
anni2010

Προεπιλογή

Δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό αλλά έχω διαβάσει διαφορα και έχω ενημερωθεί αρκετά. Μπες στο παρακάτω σάιτ και δες τα στάδια της εγκυμοσύνης ανά εβδομάδα. Και για σένα και για το μωρό σου.http://www.wyethnutrition.gr/tabid/306/Default.aspx
Και εγώ 30 με 31 μέρες είχα κύκλο περιόδου. Η σύλληψη έγινε πριν από 2 εβδομάδες περίπου αλλά η εγκυμοσύνη μετράει από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Άρα τώρα μπαίνουμε στην 6η εβδομάδα.Ο γιατρός στο τηλέφωνο μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να τον επισκεφτώ από τώρα, να περιμένω 2 βδομάδες περίπου για να ακούσουμε και καρδούλα και να μου γράψει τότε τις εξετάσεις και βιταμίνες κτλ...Αλλά αποκλείεται να περιμενω 2 βδομάδες θα πάω νωρίτερα.
Παλιά 09-11-10, 20:27   #12
mamatopolina

Το avatar του χρήστη mamatopolina

Περιοχή: Πανέμορφο Ιόνιο
mamatopolina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα και από εμένα

Και εγώ μαζί σας είμαι τελευταία περίοδο είχα στις 07/10 και εχθές έκανα β χωριακή 1.419. Επειδή όμως μένω επαρχία και ο γιατρός μου είναι στο Ελενα θα πάω κατά τις 20 του μήνα να με δεί.
Καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη σε όλες μας.
Ο χρήστης mamatopolina δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-11-10, 20:36   #13
neraida28

Το avatar του χρήστη neraida28

neraida28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mamatopolina Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και από εμένα

Και εγώ μαζί σας είμαι τελευταία περίοδο είχα στις 07/10 και εχθές έκανα β χωριακή 1.419. Επειδή όμως μένω επαρχία και ο γιατρός μου είναι στο Ελενα θα πάω κατά τις 20 του μήνα να με δεί.
Καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη σε όλες μας.
Ουάου!!!!!και εγώ σαν και σένα!τελευταία περίοδο 7/10.Χωριακή έκανα το Σάββατο και ήταν 453 και θα ξανακάνω αύριο να δώ που είμαστε...Στο γιατρό μου θα πάω την άλλη βδομάδα, γιατί αυτή μου είπε θα βλέπαμε μόνο σάκο...αναμένουμε λοιπόν...
Παλιά 10-11-10, 12:59   #14
Louloucaa

Προεπιλογή

κορίτσια για να υπολογίσετε ποσο εβδομαδών είστε ξεκινάτε να μετράτε απο την τελευταία σας περίοδο και όχι απο την ημέρα που μπήκε το σποράκι γιατι κανεισ δεν ξέρει με ακρίβεια ποια μερα είναι αυτη!!!
Υπάρχουν και κάποια site για να το υπολογίσετε θα κοιτάξω να τα βρώ και θα τα γράψω!!!
Πολυ χαιρομαι που βρήκα μια παρεα για να τα λεμε!!!!
Για πείτε είναι το πρώτο σας ή εχετε και άλλα παιδάκια???
Παλιά 10-11-10, 13:03   #15
Louloucaa

Προεπιλογή

υπολογιστής εγκυμοσύνης:
http://www.venusmed.gr/el/content/yp...io-egkymosynis
Παλιά 10-11-10, 13:06   #16
Louloucaa

Προεπιλογή

Κορίτσια πότε σκοπεύετε να το πείτε στους γονεις και τα πεθερικά σας?
Εγώ θέλω να το πώ απο τώρα αλλα ο άντρας μου μου λέει να περιμένουμε μεχρι τα χριστούγενα για να σιγουρευτούμε οτι όλα πάνε καλά...
Παλιά 10-11-10, 13:18   #17
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Louloucaa Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια πότε σκοπεύετε να το πείτε στους γονεις και τα πεθερικά σας?
Εγώ θέλω να το πώ απο τώρα αλλα ο άντρας μου μου λέει να περιμένουμε μεχρι τα χριστούγενα για να σιγουρευτούμε οτι όλα πάνε καλά...
Και εγώ το ίδιο έχω πάθει! ο άνδρας μου θέλει να περιμένουμε ακόμα δεν το έχουμε πει πουθενά. Σήμερα βρε κορίτσια είδα απαλά ροζ υγρά. Φοβάμαι μην είναι τίποτα κακό! Έχω ραντεβού με τον Γιατρό στις 18. Πώς θα περάσουν θεε μου οι μέρες!
Παλιά 10-11-10, 14:13   #18
georgia.g

Το avatar του χρήστη georgia.g

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
georgia.g χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσακια μου..καταρχιν ευχομαι να εχετε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη...
Ανηκω και εγω στο δικο σας κλαμπ...τελευταια περιοδο ειχα 5/10/10..
Η εγκυμοσυνη να ξερετε μετριεται απο την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου...
Για να σας βοηθησω εγω είμαι 5 εβδομαδων και μιας ημέρας..
Στο γιατρο δεν εχω παει και εγω ακομα γιατι ειναι νωρις..θα κανονισω για τις1 9/11...ανυπομωνω πολυ περισσοτερο γιατι εχω στο ιστορικο μου 3 παλλινδρομες κυησης...
Αυτη τη φορα ομως κανω θετικες σκεψεις και θα παν ολα καλα
Σας φιλω και ευχομαι τα καλητερα σε ολες

Ο χρήστης georgia.g δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-11-10, 15:46   #19
anni2010

Προεπιλογή

Ο δικός μου δεν κρατιέται και το έχει πει σε όλους!Εγώ είμαι πιο συγκρατημένη και το έχω πει μόνο σε 2 φίλες μου. Το ΣΚ θα πάμε στους δικούς μου και θα τους το πούμε. Πήγα στο γιατρό σήμερα, μου έδωσε ένα σωρό εξετάσεις που πρέπει να κάνω (τις αιματολογικές, τοξόπλασμα κτλ) μου έγραψε βιταμίνες για να παίρνω και μου είπε στην 8η με 9η βδομάδα να πάω για υπέρηχο. Οι περισσότεροι το λένε μετα τους 3 μήνες γιατί τότε μειώνεται ο κίνδυνος αποβολής αλλά εγώ σκέφτομαι μόνο θετικά και ειμαι και μικρή (σχετικά) οπότε ελπίζω να μην πάει τπτ στραβά.
Παλιά 10-11-10, 17:17   #20
Louloucaa

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο agapaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ το ίδιο έχω πάθει! ο άνδρας μου θέλει να περιμένουμε ακόμα δεν το έχουμε πει πουθενά. Σήμερα βρε κορίτσια είδα απαλά ροζ υγρά. Φοβάμαι μην είναι τίποτα κακό! Έχω ραντεβού με τον Γιατρό στις 18. Πώς θα περάσουν θεε μου οι μέρες!

agapaki καλυτερα είναι να πάρεις τηλεφωνο τον γιατρό σου και να του πείς για τα υγρά, κιι εγω είχα κατι πολυ αχνα ροζ υγρα αλλα τελικά ήταν επειδη ειχα φάει πολυ ρόδι και ρόζισαν τα ούρα! κουφο ε?
Παλιά 10-11-10, 17:31   #21
ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ

ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 09-10 ΧΟΡΙΑΚΗ 08-11 ΜΕ 63 10-11 91 ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΔΕΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ?
Ο χρήστης ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-11-10, 17:59   #22
Louloucaa

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 09-10 ΧΟΡΙΑΚΗ 08-11 ΜΕ 63 10-11 91 ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΔΕΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ?
θα σου πώ οτι είπα και στο agapaki: πάρε τηλέφωνο στον γιατρό σου και θα σου πεί τι να κάνεις! προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!
και ενημέρωσε μας οταν θα εχεις καποια απαντηση!!!
Παλιά 10-11-10, 18:24   #23
ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ

Προεπιλογή

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΘΕΤΙΚΑ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΝ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ.
Παλιά 10-11-10, 18:32   #24
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Louloucaa Εμφάνιση μηνυμάτων
θα σου πώ οτι είπα και στο agapaki: πάρε τηλέφωνο στον γιατρό σου και θα σου πεί τι να κάνεις! προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!
και ενημέρωσε μας οταν θα εχεις καποια απαντηση!!!
Ευχαριστώ για την απάντησή σου και το ενδιαφέρον σου. Δεν θα πάρω τηλέφωνο όμως θέλω να σκέφτομαι μόνο θετικά! όλα θα είναι καλά! Δεν μπορώ να προσδιορίσω το χρώμα των υγρών. Δεν είναι ακριβώς ρόζ Τελεσπάντων. Μπορεί να ανησυχώ και τσάμπα ... Θα περιμένω ... ότι είναι να γίνει θα γίνει...! Φιλούρες.
Παλιά 10-11-10, 18:33   #25
Louloucaa

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΘΕΤΙΚΑ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΝ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ.

στο κέντρο που έκανες τις εξετάσεις δεν σου είπαν τίποτα? δεν τις πήγες μετα στο γιατρό σου να σου πει τι γίνεται?
Παλιά 11-11-10, 12:29   #26
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Να πας στον γιατρό σου γλυκιά μου, να εμπειστεύεσαι μόνο τον γιατρό σου να κάνεις ότι σου λέει!! Να έχεις θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά! μην μου στεναχωριέσαι.... όλα καλά θα σου πάνε! Βουουουρ στον γιατρό σου λοιπόν!
Παλιά 11-11-10, 12:49   #27
ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ

Προεπιλογή

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ........ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ.ΠΗΓΑ ΣΕ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ, Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ Ο ΤΡΙΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΝΑ ΠΑΩ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ?
ΒΑΣΙΚΑ ΔΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ............ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.......ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ? ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΝ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..............ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΛΑ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΗΤΑΝ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ?
ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΓΕΝΕΣΤΕΡΗ ΣΥΛΛΗΨΗ?
ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Παλιά 11-11-10, 13:57   #28
georgia.g

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ........ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ.ΠΗΓΑ ΣΕ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ, Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ Ο ΤΡΙΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΝΑ ΠΑΩ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ?
ΒΑΣΙΚΑ ΔΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ............ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.......ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ? ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΝ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..............ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΛΑ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΗΤΑΝ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ?
ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΓΕΝΕΣΤΕΡΗ ΣΥΛΛΗΨΗ?
ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Κοριτσακι μου καταρχιν μην στεναγχωριεσαι..ξερω ότι ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε το τουλαχιστον..
Καταρχιν δεν φταις καθολου εσυ για αυτο που συμβαίνει ..η ιδια η φυση μερικες φορες τα αποβαλει απο μονη της οταν αντιλαμβανεται ότι μπορει να υπαρχει προβλημα...Στα λέω εγω που εχω περασει τρεις παλλινδρομες κυησεις χωρις να υπάρχει κανενα μα κανενα αιτιο μετα απο ενα σωρο αξετάσεις....
Δευτερον δεν σου ειπε κανενας απο τους γιατρους σου να κανεις εξετασει προγεστερονης... αν η προγεστερονη ειναι χαμηλη ο οργανισμος αποβαλει το εμβρυο γιατι στην αρχη πριν δημιουργηθει ο πλακουτας η προγεστερωνει ειναι αυτη που βοηθαει να μεγαλωνει το εμβρυο..
Ισως χρειαζεται να σου δωσουν ουτροτζεσταν (φαρμακο )για να ανεβει.
Σε παρακαλω παρε τηλ το γιατρο που σου εκανε καλυτερη εντυπωση και ρωτα τον γι αυτη την εξεταση..υπαρχει περιπτωσει να προλαβεις κατι ασχημο...
Ποτε ειναι να κανει ξανα χοριακη?
Ευχομαι να σου πανε όλα καλα αλλα πανω απο όλα μην αγχωνεσαι...
Σε φιλω και περιμενω νεα σου

Παλιά 11-11-10, 14:09   #29
ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ

Προεπιλογή

ΕΠΕΡΝΑ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΛΛΑ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ 7Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΧΟΡΙΑΚΗ 75 ΚΑΙ Η ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ 25 ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ. ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΑΣΗ ΥΠΟΛΟΙΣΜΩΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ ΜΕ ΧΟΡΙΑΚΗ 91.ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΧΟΡΙΑΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200............Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ..........ΘΕΛΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΝΑ ΔΩ. ΑΝ ΤΟ ΧΑΣΩ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑ...........ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ.............
Παλιά 11-11-10, 14:17   #30
spr

Το avatar του χρήστη spr

Περιοχή: πανεμορφη επαρχια!
spr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ κοριτσια!ολα καλα να σας πανε!εγω ειναι να αδιαθετησω το σαββατο κ ελπιζω να μη γινει αυτο!ελπιζω να ειμαι εγκυος!!!υπομονη...κ ελπιδα!!!
Παλιά 11-11-10, 14:25   #31
georgia.g

Προεπιλογή

Παράθεση:
ΕΠΕΡΝΑ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΛΛΑ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ 7Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΧΟΡΙΑΚΗ 75 ΚΑΙ Η ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ 25 ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ. ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΑΣΗ ΥΠΟΛΟΙΣΜΩΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ ΜΕ ΧΟΡΙΑΚΗ 91.ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΧΟΡΙΑΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200............Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ..........ΘΕΛΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΝΑ ΔΩ. ΑΝ ΤΟ ΧΑΣΩ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΤΑ...........ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ.............
Δεν εισαι και σε πολυ μεγάλη εβδομάδα και δεν ειναι καθολου μικρη η χοριακη σου..μπορει να εγινε καθηστεριμενη συλληψη...
Ξερω πολλες κοπελες που ξεκινησαν απο 36 και εχουν μια χαρα μπεμπακια..
Λοιπον πηγαινε την Δευτερα να κανεις τη χοριακουλα σου και θα δεις που ολα θα ειναι μια χαρα
Και για το οσο αυτο που λες οτι δεν θα μπορεσεις να κανεις παιδια ...δεν θελω να ακουω βλακειες...αγάπη μου απο τη στιγμή που συλαμβάνεις δεν υπαρχει καμια περιπτωσει να μην μπορεσεις να κανεις παιδάκια...
Η επιστημε εχει φτασει πλεον σε τετοια σημεια που σπανια υπαρχει γυναικα που να μην μπορει να κανει παιδι..
Λοιπον θελω να εχεις θετικη σκεψη και τη Δευτερα να μας πεις τα καλα νεα...
καλου κακου μην κουραζεσαι πολυ, μεινε ξεπλα και προσπαθησε να εισαι ηρεμη!!!
Φιλακια

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο spr Εμφάνιση μηνυμάτων
αχ κοριτσια!ολα καλα να σας πανε!εγω ειναι να αδιαθετησω το σαββατο κ ελπιζω να μη γινει αυτο!ελπιζω να ειμαι εγκυος!!!υπομονη...κ ελπιδα!!!
Σου ευχομαι να μας πεις συντομα τα ευχαριστα!!

Παλιά 11-11-10, 14:49   #32
stella261011

stella261011 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειρηνη μου σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε οοοολα καλα.ασε τις πολλες λεπτομερειες με τις χοριακες και κοιτα να ηρεμησεις ,το αγχος βλαπτει κ εσενα κ το εμβρυακι σου,κανε θετικες σκεψεις μονο και μην βαζεις κακο στο μυαλο σου.εγω για να καταλαβεις δεν εχω κανει χοριακη μονο ενα θετικο τεστ στην αρχη κ μετα 6 εδομαδων υπερηχο.
Ο χρήστης stella261011 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-11-10, 17:20   #33
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου το εύχομαι spr μέσα από την καρδιά μου. Άντε όλες θα γενάμε μετά το Καλοκαίρι.... Θα βγάλουν τα μωρά μας έξω τα μπουτάκια τους...
Παλιά 11-11-10, 18:47   #34
ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ

Προεπιλογή

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ....................ΑΝ ΔΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ............
Παλιά 12-11-10, 00:58   #35
neraida1978

neraida1978 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια!!!!και εγω ειμαι σχετικα κοντα σας...εμαθα με τεστ οτι ειμαι εγκυος στις 5 οκτωμβριου και η τελευταια μου περιοδος ηταν 7 σεπτεμβρη...εχω παει 3 φορες στον γιατρο...την 1η οπου ημουν περιπου 5+ ειδα μια μικρη κουκιδα(τον σακο δηλαδη)την 2η πηγα την επομενη εβδομαδα παλι επειδη ειχα δει λιγο αιμα και ειδα οτι ειχε μεγαλωσει ο σακκος και κατι αχνα φαινοταν μεσα και την 3η οπου ολα ηταν οκ με το αιμα και που ημουν περιπου 6+5 ακουσα την καρδουλα του,το ειδα(φαινοταν κατι στρογγυλο με ουριτσα σαν καπνος)και μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν 7,5 χιλιοστα!!!!τωρα θα ξανα παω την δευτερα που ελπιζω να εχει μεγαλωσει και αλλο και να ειμαι ακομα πιο ευτυχισμενη....αν ακουτε κατι περιεργο η κατι που δεν σας φαινεται φυσιολογικο παρακαλω να μου πειτε...φιλια σε ολες και καλη επιτυχια!!!!ολα να μας πανε καλα!!!!!
δωρα!
Ο χρήστης neraida1978 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-11-10, 01:09   #36
jackrussel

jackrussel χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοπελα μου με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη, απιστευτη η συγκινηση οταν ακους τηνκαρδουλα του πρωτη φορα......
Ο χρήστης jackrussel δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 12-11-10, 01:28   #37
neraida1978

neraida1978 ουδετερη μηδέν
Smile

σευχαριστω πολυ!!!!ηταν συναρπαστικο ολο αυτο και πρωτογνωρο...επειδη ειχα παθει στην αρχη τις μικροαποκολλησεις ημουν πολυ φοβισμενη για το τι θα δω...ομως με το που το ακουσα δεν το πιστευα εκλαιγα σαν μικρο παιδι....νομιζα οτι ειχα παραισθησεις και πως δεν ηταν αληθεια οτι το ακουγα....ηταν πραγματικα τελεια!!!!!!
Ο χρήστης neraida1978 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-11-10, 09:58   #38
anni2010

Προεπιλογή

Ναι έτσι είναι ! Και εγώ όταν είδα το θετικό τεστ αισθάνθηκα απερίγραπτα! Όταν το είπα στον άντρα μου επίσης τα ίδια συναισθήματα. Και τώρα ακολουθεί να ακούσουμε την καρδούλα του..Μετά να μάθουμε αν είναι κοριτσάκι ή αγοράκι, να το νιώθω να μεγαλώνει μέσα μου και άλλα πολλά πολλά πολλά...Πολύ δυνατές στιγμές! Κορίτσια ζήστε το και ευχαριστηθείτε το! Παραμερίστε το άγχη.
Παλιά 12-11-10, 11:07   #39
spr

Το avatar του χρήστη spr

Περιοχή: πανεμορφη επαρχια!
spr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι έτσι είναι ! Και εγώ όταν είδα το θετικό τεστ αισθάνθηκα απερίγραπτα! Όταν το είπα στον άντρα μου επίσης τα ίδια συναισθήματα. Και τώρα ακολουθεί να ακούσουμε την καρδούλα του..Μετά να μάθουμε αν είναι κοριτσάκι ή αγοράκι, να το νιώθω να μεγαλώνει μέσα μου και άλλα πολλά πολλά πολλά...Πολύ δυνατές στιγμές! Κορίτσια ζήστε το και ευχαριστηθείτε το! Παραμερίστε το άγχη.
ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!
ελπιζω συντομα να εχω κ εγω τετοια νεα να πω!!!
Παλιά 12-11-10, 13:51   #40
agapaki

agapaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κανένα νέο από αυτές που πήγανε στον γιατρό??? Δεν μας είπατε...

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές