Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Η γωνιά των εφήβων: Καφέ

Η γωνιά των εφήβων: Καφέ Εάν είσαι άνω των 13 ετών και ψάχνεις κάπου που να μπορείς να μιλήσεις με τους φίλους σου ή και να γνωρίσεις καινούριους φίλους/φίλες μπορείς να το κάνεις εδώ. Δώσε όνομα στο καφέ που θα συζητάτε.. πώς να λέγεται ? Επίσης μπορείς εδώ να ρωτήσεις συμβουλές για θέματα που ίσως ντρέπεσαι να ρωτήσεις τους γονείς σου. Για αυτό το λόγο στην ενότητα αυτή μπορείς να γράψεις ανώνυμα, χωρίς να συνδεθείς δηλαδή σαν μέλος του φόρουμ. (12/7/08 : στην ενότητα αυτή μπορείτε να δημοσιεύσετε μόνο σαν εγγεγραμένο μέλος - αυτή η αλλαγή είναι προσωρινή)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 02-01-11, 13:24   #1
despoina.t.

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
despoina.t. ουδετερη μηδέν
Unhappy Άγχος και καθυστέρηση περιόδου

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Τις τελευταίες ημέρες αντιμετωπίζω μια ιδιαίτερα ψυχοφθόρα κατάσταση (που είμαι σίγουρη πως πολλά κορίτσια εχουν περάσει). Ενώ έχω πολύ σταθερό κύκλο (28 περίπου ημερών) αυτή τη φορά είμαι στιν 5η ημέρα καθυστέρησης... μου είχε συμβεί κ στο παρελθόν κάτι αντίστοιχο αλλά είχα αδιαθετήσει τελικά ύστερα απο 4 μέρες. Τη συγκεκριμένη φορά ειχα επαφή (πάντα με προφύλαξη) στις 21 Δεκεμβρίου (22η ημέρα του κλυκλου). Με τον σύντροφο μου είμαστε πολυ προσεκτικοί. Πριν ολοκληρώσει τραβιέται πάντα με προσοχή κ τελειώνει έξω. Το ίδιο συνέβη κ αυτη τη φορά. Μετά απο περίπου 20 λεπτά κ αφού ειχε τελειώσει η πρώτη επαφή κ είχε ακολουθήσει καθαρισμός στο δικό του σημειο υπήρξε ξανά επαφή πάλι με προφύλαξη στην οποία δεν τελείωσε ομως. Επειδή εχω αγχωθεί μήπως έχει συμβεί κάτι θα ήθελα τη γνώμη σας.
Παρουσίασα αυτές τις ημέρες συμπτώματα ΠΕΣ (πόνο στη μέση κ κάτω άκρα, σουβλιές στην κοιλιά, κομμάρες κ πρήξιμο σε στήθος κ πόδια). Είμαι σίγουρη σχεδον οτι όλο αύτό έχει προκληθεί απο το έντονο άγχος. Θα ήθελα όμως κάποια άλλη γνώμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Χρονια πολλα!
Ο χρήστης despoina.t. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-01-11, 13:32   #2
ZWH

ZWH ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Oταν λες προφυλαξη τι εννοεις? Προφυλακτικο ή τραβηγμα?
Γιατι η αρχαια μεθοδος εχει μεγαλο ποσοστο αποτυχιας!!!!
Ο χρήστης ZWH δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-01-11, 13:36   #3
despoina.t.

Προεπιλογή

σαφως κ μιλάω για προφυλακτικό! αν είχε συμβεί το αποκαλούμενο τράβηγμα τώρα θα ήμουν σίγουρη. προφυλατικό και άρτιο κατά την έξοδο!
Παλιά 02-01-11, 19:33   #4
elenip

elenip χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας αφού χρησιμοποιείτε προφυλακτικό... και εμείς με τον συντροφό μου πριν παντρευτούμε χρησιμοποιούσαμε πάντα προφυλακτικό και τελείωνε έξω.. μιλάμε για 10 χρόνια αυτή η δουλειά οπότε σίγουρα είναι από το άγχος σου... παρόλο τον σταθερό κύκλο πολλές φορές μπορεί να προκληθεί κάποια ανωμαλία στην περίοδο από πολλούς παράγοντες (άγχος, διατροφή, ορμονική διαταραχή κλπ) εύχομαι να σου έρθει όποτε το θελήσεις εσύ!!
Ο χρήστης elenip δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-01-11, 19:51   #5
despoina.t.

Προεπιλογή

σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον σου! η απάντηση σου με ηρέμησε αρκετά. αύριο θα κάνω ενα τεστακι για καλο και για κακό ετσι μόνο για να το επιβεβαιώσω. Ειχα τρομερό άγχος ηδη απο την πρώτη ημέρα καθυστέρησης σε σημείο να εχω ταχυπαλμίες και δύσπνοια! είμαι σε πιο ήρεμη φάση τώρα τουλάχιστον! ελπίζω να πάνε όλα καλα γιατί προσέχουμε πολυ κ είναι κρίμα να μασ τύχει κάτι τέτοιο όταν είμαστε τοσο πολυ επιφυλακτικοί. και πάλι ευχαριστώ πολυ! Καλή χρονιά!
Παλιά 02-01-11, 22:27   #6
elenip

elenip χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κάνε το τεστ να σου φύγει η περιέργεια και το άγχος και να δεις που δεν θα είναι τίποτε.. καλή χρονιά και σε σένα και περιμένουμε νέα σου...
Παλιά 03-01-11, 14:29   #7
despoina.t.

Προεπιλογή

Έκανα σήμερα το τεστ με πρωινά ούρα χωρίς να έχω πιει ή φάει κάτι και βγήκε αρνητικό! έκανα το clear blue γιατι από ότι διαβασα εδω μέσα θεωρείται το πιο αξιόπιστο! δεν εχω αδιαθετήσει ακόμη αλλά έχω ηρεμήσει πολύ! θα κάνω ακόμη ένα αύριο για σιγουριά!
Παλιά 03-01-11, 15:50   #8
elenip

elenip χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μπράβο κοριτσάκι! είδες που άδικα ανησυχούσες? καλή χρονιά με λιγότερο άγχος
Παλιά 03-01-11, 16:22   #9
despoina.t.

Προεπιλογή

ελπιζω το αποτέλεσμα να είναι έγκυρο γιατί πολλά είδα εδω μέσα για αποτυχίες! θα φανεί κ αύριο κ αν δεν μου έρθει μέσα σε τρείς μέρες θα επισκεφτώ το γιατρό μήπως κ πρόκειται για κάποιο γυναικολογικό πρόβλημα! Αν και το καλύτερο φάρμακο θεωρώ ότι είναι η χαλάρωση ! σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράστασή σου και για τις συμβουλές σου με βοήθησαν πολύ!!
Παλιά 03-01-11, 17:39   #10
elenip

elenip χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

έχε υπόψη σου ότι οι κοπέλες που θέλουν να αποκτήσουν παιδί προσπαθούν χωρίς προφύλαξη σε γόνιμες μέρες.. τώρα σε εσένα που ήσουν στην 22η ημέρα με σταθερό κύκλο 28 ημερών και με προφύλαξη το θεωρώ τελείως απίθανο να σου έχει συμβεί... περιμένω νέα σου και να είσαι καλά!!!
Παλιά 03-01-11, 17:43   #11
despoina.t.

Προεπιλογή

δηλαδή να υποθέσω ότι τα αναξιόπιστα αποτελέσματα (αρνητικό τεστ ύπαρξη εγκυμοσύνης) αφορούν ελεύθερες επαφές?
Παλιά 03-01-11, 19:20   #12
elenip

elenip χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

θεωρώ πως ναι... τώρα από την στιγμή που πήρες προφύλαξη, ήσουν και στην 22η ημέρα του κύκλου το θεωρώ απίθανο να είσαι έγκυος.. μην αγχώνεσαι και να δεις που όλα θα πάνε καλά!!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 04-01-11, 12:32   #13
despoina.t.

Προεπιλογή

μετά από 7 ολόκληρες ημέρες καθυστέρησης επιτέλους ήρθε !! είχες δίκιο τελικά ότι ήταν από το άγχος μου και μόνο γιατί είμαστε πολύ προσεκτικοί και δεν αφήνουμε ποτέ περιθώριο λάθους! Σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση σου ήταν πολύτιμη! Εύχομαι και άλλα κορίτσια να έχουν την τύχη να δεχτούν τα φώτα σου!
Παλιά 04-01-11, 16:16   #14
elenip

elenip χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πολύ χαίρομαι για σένα!!! Να είσαι πάντα προσεκτική όπως μέχρι τώρα και να δεις που θα σου έρθει όταν το θελήσεις! φιλιά και καλή χρονιά!!
Παλιά 15-01-12, 15:19   #15
natasaa

natasaa ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα σας
με λενε Νατασα και ειμαι 17 ετων..Στις 17.12 ειχα επαφη με το αγορι μου χωρις προφυλακτικο.Ηταν η τελευταια μερα της περιοδου μου.Δεν τελειωσε μεσα μου....φοβομαστε για τα προσπερματικα..Η περιοδος κανονικα θα μου ερχοταν 06.01. .
και ακομα δεν μου εχει ερθει...εχω αρκετο αγχος...εκανα τεστ πριν 1.5 εβδομαδα και βγηκε αρνητικο..Τι να κανω? απαντηστε μου σας παρακαλω!
Ο χρήστης natasaa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-12, 15:34   #16
MINNI

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
MINNI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Είναι πάντα σταθερή η περίοδός σου? Αποκλείεται να έχεις αλλαγή κύκλου?
Καλύτερα να πάς αυριο να κάνεις μια χοριακή εξέταση να σου φύγει το άγχος!
Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ δύσκολο να είσαι έγκυος. Ίσως απο το άγχος σου καθυστερεί...

Ο χρήστης MINNI είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-12, 14:02   #17
FANI1987

FANI1987 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα. έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών. η τελευταία περίοδος ήταν στις 27 Ιανουαρίου, οπότε έπρεπε να αδιαθετήσω στις 24 Φεβρουαρίου. έχω καθυστέρηση 4 ημέρες. έκανα ενα τεστ iq πριν 2 μέρες το οποίο βγήκε αρνητικό (βέβαια δεν ήταν πρωινά ούρα). έχω πονακια στη μέση και ελαφρώς χαμηλά στην κοιλιά σαν αυτά που νιώθουμε στην ωορρηξία, καθώς επίσης και διαταραχές στο στομάχι μου. έχω παρατηρήσει και αλλαγές στη θηλή του στήθους (πιο μεγάλη).δεν παίρνουμε προφυλάξεις χωρίς αυτό να σημαίνει πως γίνεται εντελώς ελεύθερα. η μονη φορα που έγινε εντελώς ελεύθερα ήταν μια μέρα πριν απο την αναμενόμενη περίοδο. λέτε να είμαι έγκυος? ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω β-χοριακή αλλα μέχρι μα την κάνω έχω άγχος. το iq test είναι αξιόπιστο????
Ο χρήστης FANI1987 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-05-12, 12:15   #18
Παναγιώτης Χριστόπουλος
Εθελοντ. Επιστημονικός Συνεργάτης

Περιοχή: Αθήνα
Παναγιώτης Χριστόπουλος χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο FANI1987 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών. η τελευταία περίοδος ήταν στις 27 Ιανουαρίου, οπότε έπρεπε να αδιαθετήσω στις 24 Φεβρουαρίου. έχω καθυστέρηση 4 ημέρες. έκανα ενα τεστ iq πριν 2 μέρες το οποίο βγήκε αρνητικό (βέβαια δεν ήταν πρωινά ούρα). έχω πονακια στη μέση και ελαφρώς χαμηλά στην κοιλιά σαν αυτά που νιώθουμε στην ωορρηξία, καθώς επίσης και διαταραχές στο στομάχι μου. έχω παρατηρήσει και αλλαγές στη θηλή του στήθους (πιο μεγάλη).δεν παίρνουμε προφυλάξεις χωρίς αυτό να σημαίνει πως γίνεται εντελώς ελεύθερα. η μονη φορα που έγινε εντελώς ελεύθερα ήταν μια μέρα πριν απο την αναμενόμενη περίοδο. λέτε να είμαι έγκυος? ο γυναικολόγος μου είπε να κάνω β-χοριακή αλλα μέχρι μα την κάνω έχω άγχος. το iq test είναι αξιόπιστο????
καλό ειναι να κανετε μια εξεταση για περισσοτερη σιγουριά. Η μέθοδος αντισυλληψης που ακολουθειτε θα καταληξει αργα η γρηγορα σε εγκυμοσυνη. Πρεπει να βρειτε κατι αποτελεσματικο. Η μεθοδος που ακολουθειτε εχει περιπου 38% αποτυχια το χρόνο.
Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών

Για να δείτε το βιογραφικό μου, πατήστε εδώ
Δημοσιεύστε εδώ το ερώτημά σας απευθείας στον Κο Χριστόπουλο
Ο χρήστης Παναγιώτης Χριστόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-12, 11:58   #19
πιθηκακι

πιθηκακι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας... εχω και εγω ενα μικρο προβλημα..ειμαι 16 στα 17.. ενα βραδυ εσπασε το προφυλακτικο και υγρα του αγοριου μου ηταν στην μητρα μου αλλα μετα απο μιση ωρα πηγα και κατουρισα κατευθειαν και επειτα απο 5 ωρες πηρα το "χαπι της επομενης" το ellaone.. τωρα εχω καθυστερηση 7 μερες επρεπε να ερθει περιοδος 1 του μηνος.. εχω σταθερο κυκλο ομως.. παιζει ρολο το αγχος?? ή μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη?? σημερα παρατηρησα οτι εχω και πυρετο 37+... σας παρακαλω απαντηστε μου...!! ευχαριστω εκ των προτερων...
Ο χρήστης πιθηκακι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-07-12, 14:44   #20
ZWH

ZWH ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν κανεις ενα τεστακι?
Ο χρήστης ZWH δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-07-12, 12:49   #21
Agnwsti

Περιοχή: Κρητη
Agnwsti ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο despoina.t. Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Τις τελευταίες ημέρες αντιμετωπίζω μια ιδιαίτερα ψυχοφθόρα κατάσταση (που είμαι σίγουρη πως πολλά κορίτσια εχουν περάσει). Ενώ έχω πολύ σταθερό κύκλο (28 περίπου ημερών) αυτή τη φορά είμαι στιν 5η ημέρα καθυστέρησης... μου είχε συμβεί κ στο παρελθόν κάτι αντίστοιχο αλλά είχα αδιαθετήσει τελικά ύστερα απο 4 μέρες. Τη συγκεκριμένη φορά ειχα επαφή (πάντα με προφύλαξη) στις 21 Δεκεμβρίου (22η ημέρα του κλυκλου). Με τον σύντροφο μου είμαστε πολυ προσεκτικοί. Πριν ολοκληρώσει τραβιέται πάντα με προσοχή κ τελειώνει έξω. Το ίδιο συνέβη κ αυτη τη φορά. Μετά απο περίπου 20 λεπτά κ αφού ειχε τελειώσει η πρώτη επαφή κ είχε ακολουθήσει καθαρισμός στο δικό του σημειο υπήρξε ξανά επαφή πάλι με προφύλαξη στην οποία δεν τελείωσε ομως. Επειδή εχω αγχωθεί μήπως έχει συμβεί κάτι θα ήθελα τη γνώμη σας.
Παρουσίασα αυτές τις ημέρες συμπτώματα ΠΕΣ (πόνο στη μέση κ κάτω άκρα, σουβλιές στην κοιλιά, κομμάρες κ πρήξιμο σε στήθος κ πόδια). Είμαι σίγουρη σχεδον οτι όλο αύτό έχει προκληθεί απο το έντονο άγχος. Θα ήθελα όμως κάποια άλλη γνώμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Χρονια πολλα!
περιπου αυτο ακριβως εχω παθει και εγω μονο που εγω εχω καθυστερηση πανω απο 25 μερες!! δεν νομιζω να ειμαι εγκυος αλλα και παλι ειναι πολλες οι μερες :/
Ο χρήστης Agnwsti δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-12, 17:50   #22
polina26

Το avatar του χρήστη polina26

polina26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο πιθηκακι Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας... εχω και εγω ενα μικρο προβλημα..ειμαι 16 στα 17.. ενα βραδυ εσπασε το προφυλακτικο και υγρα του αγοριου μου ηταν στην μητρα μου αλλα μετα απο μιση ωρα πηγα και κατουρισα κατευθειαν και επειτα απο 5 ωρες πηρα το "χαπι της επομενης" το ellaone.. τωρα εχω καθυστερηση 7 μερες επρεπε να ερθει περιοδος 1 του μηνος.. εχω σταθερο κυκλο ομως.. παιζει ρολο το αγχος?? ή μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη?? σημερα παρατηρησα οτι εχω και πυρετο 37+... σας παρακαλω απαντηστε μου...!! ευχαριστω εκ των προτερων...
Μπορεί να έχεις κάποια ίωση και σε συνδυασμό με το άγχος σου να καθυστερή η περιοδός σου.. Για μένα πάνε πάρε και κάνε ενα τεστ εγκυμοσύνης για να σιγουρευτείς
Ο χρήστης polina26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-12, 17:52   #23
soula karamani

Περιοχή: kozani
soula karamani ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ..............

γεια σας κ απο μενα.....
εγω εχω κυκλο 26 με 27 μερες....
εχω 2 μερες καθυστερηση αλλα εντονα συμπτωματα περιοδου εδω κ 4 μερες αλλα τιποτα....τι λετε να τρεχει??
Ο χρήστης soula karamani δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-12-12, 22:49   #24
Μαρία_thess

Μαρία_thess ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο soula karamani Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας κ απο μενα.....
εγω εχω κυκλο 26 με 27 μερες....
εχω 2 μερες καθυστερηση αλλα εντονα συμπτωματα περιοδου εδω κ 4 μερες αλλα τιποτα....τι λετε να τρεχει??
Καλησπερα soula!
Εχεις ερθει σε ελευθερη επαφη?Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης,στρεσογονος παραγοντας ή απλως αλλαγη κυκλου!!
Παλιά 19-12-12, 17:06   #25
soula karamani

Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μαρία_thess Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα soula!
Εχεις ερθει σε ελευθερη επαφη?Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης,στρεσογονος παραγοντας ή απλως αλλαγη κυκλου!!
ναι βασικα παντρευτηκαμε τον Αυγουστο κ θελουμε παιδακι....
σημερα πηρα ενα τεστ....αυριο θα το κανω οποτε ελπιζω να ειναι θετικα τα αποτελεσματα........σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου......
Παλιά 19-12-12, 18:25   #26
Μαρία_thess

Προεπιλογή

Παράθεση:
ναι βασικα παντρευτηκαμε τον Αυγουστο κ θελουμε παιδακι....
σημερα πηρα ενα τεστ....αυριο θα το κανω οποτε ελπιζω να ειναι θετικα τα αποτελεσματα........σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου......
Να ζησετε κοπελα μου!Και να χεις πολυ πολυ πολυ καλα αποτελεσματα!!!!!!!!Περιμενουμε νεα σου!!!!!!!
Υ.Γ:και γω Κοζανη μενω!!!!!
Παλιά 20-12-12, 10:52   #27
soula karamani

Thumbs up

Παράθεση:
Να ζησετε κοπελα μου!Και να χεις πολυ πολυ πολυ καλα αποτελεσματα!!!!!!!!Περιμενουμε νεα σου!!!!!!!
Υ.Γ:και γω Κοζανη μενω!!!!!
Καλημερα κοριτσια.........
σημερα εκανα το τεστ κ βγηκε θετικοοοοοοοοο!!!!!!!!!!
νιωθω μπερδεμενα συναισθηματα κ δεν ξερω τι να κανω....
υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος το τεστ??παρεπιπτοντως το self clear dokimasa............ακομα ομως νιωθω πονους περιοδου......αχ πειτε μου........
Παλιά 20-12-12, 11:55   #28
Μαρία_thess

Προεπιλογή

Παράθεση:
υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος το τεστ??παρεπιπτοντως το self clear dokimasa............ακομα ομως νιωθω πονους περιοδου......αχ πειτε μου........
Συγχαρητηριααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!Μπραβο κοπελα μου!!!!!Δεν υπαρχει περιπτωση να εχει δειξει λαθος!Πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο για να κανεις και μια Β χοριακη!Και τον γιατρο σου να παρεις τηλεφωνο αυτο θα σου πει!Μιας και εισαι και συ απο Κοζανη,εγω ειχα παει στον ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ,μεχρι το μεσημερι θα εχεις τ'αποτελεσματα!!!!!!
Πωπω....πολυ ωραια νεα!!!!!
Παλιά 20-12-12, 11:57   #29
Μαρία_thess

Προεπιλογή

Παράθεση:
Και κατι ακομη!
Πονους περιοδου θα νιωθεις,στην ουσια ομως ειναι το σπορακι σου,το οποιο προσπαθει να βρει την καταλληλη θεση για να μεγαλωσει!!!!Αυτο να μη σε αγχωνει!!!!!
Παλιά 20-12-12, 14:46   #30
soula karamani

Προεπιλογή

Παράθεση:
Συγχαρητηριααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!Μπραβο κοπελα μου!!!!!Δεν υπαρχει περιπτωση να εχει δειξει λαθος!Πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο για να κανεις και μια Β χοριακη!Και τον γιατρο σου να παρεις τηλεφωνο αυτο θα σου πει!Μιας και εισαι και συ απο Κοζανη,εγω ειχα παει στον ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ,μεχρι το μεσημερι θα εχεις τ'αποτελεσματα!!!!!!
Πωπω....πολυ ωραια νεα!!!!!
Σ ευχαριστω πολυ με βοηθησες αρκεταααα!!!!!!!!!!
Αυριο θα κλεισω ραντεβου με το γιατρο για να δουμε τι κανει το σπορακιιιιιι
Ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!
Παλιά 20-12-12, 16:56   #31
Μαρία_thess

Προεπιλογή

Παράθεση:
Σ ευχαριστω πολυ με βοηθησες αρκεταααα!!!!!!!!!!
Αυριο θα κλεισω ραντεβου με το γιατρο για να δουμε τι κανει το σπορακιιιιιι
Ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!
!!!!Tελειαααα!Σε ποιον πηγαινεις εαν επιτρεπεται?
Παλιά 24-12-12, 19:54   #32
soula karamani

Smile

Παράθεση:
!!!!Tελειαααα!Σε ποιον πηγαινεις εαν επιτρεπεται?
na mai pali....simera piga ston giatro (sto Dadamogia paw)
ola kala......eimai stin 5 evdomada k se 2 evdomades tha pame na akousoume tin kardoulaaaaa!!!!!!!!!
Παλιά 17-02-13, 20:07   #33
Αφροξυλανθη123

Αφροξυλανθη123 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Προβλημα!

Εγω με το αγορι μου ειμαστε στην ηλικια 17 στα 18 χρονων..Ηρθαμε πιο κοντα στης 06/02/2013..Απλα ηρθαμε σε εξωτερικη επαφη των γεννετικων οργανων χωρις κανενας απο τους 2 να εχει ολοκληρωσει..η εξωτερικη επαφη διηρκησε 5 λεπτα περιπου..Ειχα περιοδο 12/01/2013 ..δεν εχω σταθερο κυκλο και παντα η περιοδος μου καθυστερει..Υπαρχει καμια περιπτωση με τα προσπερματικα να εχω μεινει εγκυος?(και οι 2 δεν εχουμε ολοκληρωσει τις σχεσεις μας) !!Πειτε μου την γνωμη σας...
Ο χρήστης Αφροξυλανθη123 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-02-13, 20:29   #34
kisha

Το avatar του χρήστη kisha

Περιοχή: Θεσσαλονικη
kisha χωρίς αξιολόγηση
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kisha
Προεπιλογή

Αν δεν υπάρξει ολοκληρωμένη επαφή (διείσδυση) και εκσπερματωση δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

Ο χρήστης kisha δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-03-13, 22:36   #35
maryleopar

maryleopar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας.. η περιοδος μου ερχεται συνηθως ανα 34-35 μερες..τον προηγουμενο μηνα ομως μου ηρθε νωριτερα απο οτι την περιμενα.. τωρα εχω καθυστερηση αρκετες μερες.. μ τ αγορι μου καναμε μια φορα χωρις προφυλαχτικο αλλα και παλι τελειωσε εξω..απλα γοβαμαι τα υγρα.. επισης ημουν αρρωστη πριν λιγες μερες και πηρα αντιβιωση.. εχω και αγχος γενικα αφου δινω πανελληνιες..αλλα και παλι ανησυχω πολυ..
Ο χρήστης maryleopar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-03-13, 12:31   #36
κανίνα

Το avatar του χρήστη κανίνα

κανίνα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maryleopar Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας.. η περιοδος μου ερχεται συνηθως ανα 34-35 μερες..τον προηγουμενο μηνα ομως μου ηρθε νωριτερα απο οτι την περιμενα.. τωρα εχω καθυστερηση αρκετες μερες.. μ τ αγορι μου καναμε μια φορα χωρις προφυλαχτικο αλλα και παλι τελειωσε εξω..απλα γοβαμαι τα υγρα.. επισης ημουν αρρωστη πριν λιγες μερες και πηρα αντιβιωση.. εχω και αγχος γενικα αφου δινω πανελληνιες..αλλα και παλι ανησυχω πολυ..
καλημερα!δεν νομιζω οτι υπαρχει ενδεχομενο εγγυμοσυνης κοριτσακι!εχεις ανχωθει γενικοτερα και εχεις μπλοκαρει!μολις χαλαρωσεις θα σου ερθει περοδος!νομιζω ολες το εχουμε παθει αυτο!και προφανως αφου πηρες και αντιβιωση να καθυστερει....
Ο χρήστης κανίνα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 06-03-13, 19:45   #37
maryleopar

maryleopar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πφ μακαρι.. τον προηγουμενο μηνα μου ηρθε στις 16.. Κ τωρα επρεπε να εχει ερθει ξανα απο τις 20 .. Εχω τρελαθει.. Κ οσο κι αν προσπαθω να μην εχω αγχος καθε μερα που περνάει και δεν εχω τρελενομαι νιωθω κατι πονους στη μεση μου..και πριν μια βδομαδα ειχα πονοκεφαλους..εχω και ενα πριξιμο..αλλα τιποτα.. Αντιβιωσεις εχω ξαπαρει και δεν ετυχε να εχω καθυστερηση.. :/
Ο χρήστης maryleopar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-03-13, 18:46   #38
κατερινα2

κατερινα2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα σας.η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 3/2 και μεχρι σημερα 7/3 δν μ εχει ερθει.ειχα παντα σταθερο κυκλο.ενιωθα αυτες τις μερες τ κλασικους πονους περιοδους συν οτι πονουσε παρα πολυ η πλατη μου και εχω τρομερο πρηξιμο.πηρα σημερα ενα τεστ το yes or no και μ βγηκε αρνητικο.δε ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι και δν το εκανα πρωινες ωρες.σημερα δν ποναω σχεδον καθολου μονο πρησμένο στηθος εχω.τι θα λεγατε να κανω?μ ειπαν για την χοριακη αλλα να περιμενω ακομα λιγες μερες.
Ο χρήστης κατερινα2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-03-13, 18:51   #39
Μαρία_thess

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο κατερινα2 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σας.η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 3/2 και μεχρι σημερα 7/3 δν μ εχει ερθει.ειχα παντα σταθερο κυκλο.ενιωθα αυτες τις μερες τ κλασικους πονους περιοδους συν οτι πονουσε παρα πολυ η πλατη μου και εχω τρομερο πρηξιμο.πηρα σημερα ενα τεστ το yes or no και μ βγηκε αρνητικο.δε ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι και δν το εκανα πρωινες ωρες.σημερα δν ποναω σχεδον καθολου μονο πρησμένο στηθος εχω.τι θα λεγατε να κανω?μ ειπαν για την χοριακη αλλα να περιμενω ακομα λιγες μερες.
Κατερίνα μου,καλησπέρα!Και γω θα σου προτινα να κανεις χ οριακή.Μπορείς να περιμένεις μέχρι τη Δεύτερα,αφού μεσολαβεί και σ/κ.Εύχομαι να είναι αυτό που επιθυμείς.
Παλιά 07-03-13, 19:11   #40
κατερινα2

κατερινα2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο κατερινα2 Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι θα περιμενω μεχρι τη δευτερα και μετα θα κανω την εξεταση.η αληθεια ειναι οτι ναι θα το ηθελα παρα πολυ.δε ξερω οταν εισαι εγκυος αν νιωθεις κατι??ολα να γινουν για καλο!!
Ο χρήστης κατερινα2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές