Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Ιατρικά θέματα, Διάγνωση, Θεραπεία > Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 02-02-12, 21:50   #41
olive oil

olive oil ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

SOS!!! Καλησπέρα σε όλες. Αναζητώ πληροφορίες για τον κύριο Βασίλειο Αναστασίου, στο ΡΕΑ. Αν είναι καλός και αν είναι υπέρ του φ.τ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ο χρήστης olive oil δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-03-12, 16:38   #42
Δέσποινα7

Δέσποινα7 ουδετερη μηδέν
Smile SOS!!! Καλησπέρα σε όλες. Αναζητώ πληροφορίες για τον κύριο Βασίλειο Αναστασίου, στο

Καλησπέρα,
Το κύριο Αναστασίου δε το γνωρίζω αλλά γνωρίζω πως οι περισσότεροι γιατροί στο ΡΕΑ δε συμπαθούν τις καισαρικές. Εγώ έχω να σου συστήσω το κύριο Μητσάκο. Είναι εξαιρετικός γιατρός,γλυκός και προσέχει πολύ τις γυναίκες γιατί κάνει αυτή τη δουλειά από αγάπη. Εγώ που είχα ένα μικρό πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μου, ο κος Μητσάκος ήταν εκεί για μένα ακόμα και τις νύχτες (είχα συσπάσεις σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της κύησης).Το ιατρείο του είναι δίπλα στο ΡΕΑ.
Ο χρήστης Δέσποινα7 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-12, 17:55   #43
souelen

souelen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

An kai ligo kathusterimena, o dikos mou giatros einai sto PEA kai ton lene Mitsako Kuriako. Einai katapliktikos giatros.Katarxin, prota apo ola einai AN8RWPOS me A kefalaio!!! Sou sumperiferetai me tosi agapi san na einai dikos sou anthrwpos!! Gi auto kai mporeis na ton pareis tilefono sto kin oti wra kai na einai kai na sou milisei toso kala, san na pairneis enan kalo sou filo!!
Kai kata deuteron kai akoma simantikotero einai oti einai polu kalos giatros. Ego eixa sobaro problima prin meino egkuos kai pigaina se allon giatro.Exasa arketo xrono xwris na mou entopisei to problima kai o Kos.Mitsakos to brike me ti deyteri episkepsi kai tis eidikes eksetaseis pou mou eipe na kano. Emeina egkuos xarin twn gnwsevn tou.
O Kos.Mitsakos exei iatreio dipla sto PEA opote an eisai Faliro se bolebei polu, alla exei kai sti Glyfada.
Ο χρήστης souelen δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-12, 18:00   #44
souelen

souelen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ean o giatros einai ANTHRWPOS kai oxi "trapezitis" kai den se blepei ws xrimatiko poso, tote einai kai oikonomikos. O dikos mou giatros, o kos.Mitsakos, den mas "egdare"...Plirwthike etsi opws eprepe kai analoga me to dwmatio pou piga. Meiname para polu eyxaristimenoi apo tin antimetwpisi tou se ayto to thema kai ton ektimisame akoma parapanw!!
Ο χρήστης souelen δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-04-12, 22:20   #45
Katerina b.

Katerina b. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σου Souelen,
Εχω κ εγω τον ιδιο γιατρο
εισαι πολυ τυχερη που εχεις το Μητσακο γιατρο.
ειναι κορυφαιος,
αυτο που μ εχει εντιπωσιασει ειναι οτι σε προσεχει πολυ

ΜΕ ΕΣΩΣΕ!
εγω κατα την διαρκεια τις εγκυμοσυνης μου ειχα πολυ χαμηλη μια ορμονη
(προγεστερονη) θα μπορουσα να ειχα χασει το κουκλι μου,οι γυναικολογοι
σπανια να σου τσεκαρουν αυτη την ορμονη

κ ομως ο Μητσακος ειναι της λεπτομερειας κατι σπανιο !!!!!!
ειναι και καταπλικτικος ανθρωπος με φοβερο χιουμορ,

με τον Μητσακο η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι η πιο γλυκια
περιοδος της γυναικας
Ο χρήστης Katerina b. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-12, 23:34   #46
maria p 1

maria p 1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

*Θέλω και εγω με την σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια σε όλες εσάς που εμπιστεύεστε τον κ. Κυργιάκο Μητσάκο γιατι εκτός απο ένας εξαιρετικός γυναικολόγος είναι και καταπληκτικός άνθρωπος, με εκλεπτυσμένο χιούμορ και πολύ καλή ενέργεια. Επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα γενναία και εχω διάφορούς φόβους και ανησυχίες όσον αφορά τα γυναικολογικά και τις εγκυμοσύνες, απο την στιγμή που με ανέλαβε ο κ. Μητσάκος όλες οι φοβίες εξατμίστηκαν καθώς η εμπιστοσύνη και η σιγουριά που εμπνέει είναι μοναδικές.

Είμαι σίγουρη πως η περίοδος της εγκυμοσύνης μάζι του είναι απλά παιχνιδάκι, ειδικά και για εμένα που είμαι τόσο φοβιτσιάρα!
Ο χρήστης maria p 1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-12, 00:59   #47
farfalina 09

Το avatar του χρήστη farfalina 09

Περιοχή: ATHENS
farfalina 09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αναδουλειες κε Κυργιάκο Μητσάκο????
χαχαχα!
πλακα εχει!
Παλιά 04-05-12, 16:13   #48
maria_tweety

maria_tweety ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή κουρουκλης-γκικος νικολαος

καλησπέρα κορίτσια..μήπως έχει ακούσει καμία ή ξέρει κάτι γι αυτόν τον γυναικολόγο?είναι και στο ρεα.μου τον σύστησε μια κοπέλα αλλα θα ήθελα να μάθω κάτι περισσότερο γι αυτόν πριν πάω..θέλω να βρω εναν γυναικολόγο που να εμπιστευομαι αρχικα για τα γυναικολογικά θέματα και αργοτερα για την εγκυμοσύνη
Ο χρήστης maria_tweety δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 20-05-12, 13:50   #49
elli@

Περιοχή: πειραιάς
elli@ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια μου Καλησπέρα!είμαι στην 23η εβδομάδα&μετά απο αρκετά φάουλ του γιατρού μου&εμένα στα πρόθυρα υστερίας ψάχνω καινούργιο γυναικολόγο!καταλαβαίνω οτι είναι αρκετά δύσκολο να με αναλάβει κάποιος καινούργιος τώρα αλλά νοιώθω απόλυτα ανασφαλής πλέον με τον συγκεκριμένο!ναί είναι οικονομικός,μου ζήτησε 1000 ευρώ για 2η καισαρική&η επίσκεψη στο ιατρείο του 20.ψάχνω λοιπόν κάποιον ή κάποια(δεν έχω κανένα πρόβλημα)που να έιναι όσο το δυνατόν κοντά στα οικονομικά του πρώτου&να είναι στο Ρέα.Μένουμε Πειραιά αλλά δεν με πειράζει να είναι οπουδήποτε αρκεί να νοιώσω&πάλι ασφαλής!είναι άμμεση ανάγκη να βρεθεί κάποιος γιατί όπως καταλαβαίνετε τα περιθώρια στενέυουν!!παρακαλώ τα φώτα σας!!!

Ο χρήστης elli@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-12, 14:51   #50
antaspil

Το avatar του χρήστη antaspil

Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
antaspil ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elli@ Εμφάνιση μηνυμάτων
κορίτσια μου Καλησπέρα!είμαι στην 23η εβδομάδα&μετά απο αρκετά φάουλ του γιατρού μου&εμένα στα πρόθυρα υστερίας ψάχνω καινούργιο γυναικολόγο!καταλαβαίνω οτι είναι αρκετά δύσκολο να με αναλάβει κάποιος καινούργιος τώρα αλλά νοιώθω απόλυτα ανασφαλής πλέον με τον συγκεκριμένο!ναί είναι οικονομικός,μου ζήτησε 1000 ευρώ για 2η καισαρική&η επίσκεψη στο ιατρείο του 20.ψάχνω λοιπόν κάποιον ή κάποια(δεν έχω κανένα πρόβλημα)που να έιναι όσο το δυνατόν κοντά στα οικονομικά του πρώτου&να είναι στο Ρέα.Μένουμε Πειραιά αλλά δεν με πειράζει να είναι οπουδήποτε αρκεί να νοιώσω&πάλι ασφαλής!είναι άμμεση ανάγκη να βρεθεί κάποιος γιατί όπως καταλαβαίνετε τα περιθώρια στενέυουν!!παρακαλώ τα φώτα σας!!!
οπως εχω ξαναπει πολλες φορες το θεμα του γιατρου ειναι πολυ υποκειμενικο ..εγω εχω τον γιατρο μου..εδω κ 17 χρονια απο κοριτσακι.. πριν 14 μηνες λοιπον εγινα κοντα του μανουλα.. σε μια πολυ ασχημη εγκυμοσυνη..οσες φιλες μου εχουν παει απλα δεν τον αλλαξαν ποτε ειναι στον πειραια ..αν θελησεις σου δινω τα στοιχεια του κ απο εκει κ περα κρινεις εσυ.. Μανωλης Χειρακης λεγεται..ο λατρεμενος μου γιατρος.. σου ευχομαι καλη τελοιομηνη εγκυμοσυνη..
Ο χρήστης antaspil δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-07-12, 12:27   #51
ΑΚΤΙΔΑ

ΑΚΤΙΔΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο olive oil Εμφάνιση μηνυμάτων
SOS!!! Καλησπέρα σε όλες. Αναζητώ πληροφορίες για τον κύριο Βασίλειο Αναστασίου, στο ΡΕΑ. Αν είναι καλός και αν είναι υπέρ του φ.τ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλησπέρα.
Έχουν περάσει μήνες αφότου έγραψες αυτό το μήνυμα. Κάνοντας μία αναζήτηση το είδα σήμερα.
Εύχομαι η εγκυμοσύνη σου να πηγαίνει πολύ καλά. Μάλλον θα έχεις ήδη επιλέξει γιατρό.
Εάν σκέφτεσαι το φυσιολογικό τοκετό, μάλλον κάνεις το καλύτερο, αλλά στην περίπτωση που θα κάνεις καισαρική, επειδή ζητάς πληροφορίες για το συγκεκριμένο γιατρό (τον κύριο Βασίλειο Αθανασίου -συνεργάζεται με το γιο του, Αναστάσιο Αναστασίου), θα σου έλεγα να προσέξεις. Ζήτησε να δεις την κοιλιά πρώην εγκύων, που επέλεξαν το συγκεκριμένο γιατρό και συζήτησε μαζί του, ώστε να πιστοποιήσεις, ότι δε θα υπάρξει μόνιμη παραμόρφωση στην κοιλιά σου μετά την καισαρική. Δεν εννοώ το σημάδι από την τομή, το οποίο ράβει πολύ καλά ο συγκεκριμένος, ώστε να εξαφανίζεται αργότερα. Μιλώ για σοβαρή παραμόρφωση στο σχήμα της κοιλιάς. Εγώ βρέθηκα προ εκπλήξεως μετά από μια εγχείρηση ινομυώματος. Κι επειδή σε τέτοιες περιπτώσεις οι εκπλήξεις δεν είναι ευπρόσδεκτες... καλό θα ήταν να ερευνούμε το θέμα...
Ο χρήστης ΑΚΤΙΔΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-07-12, 13:52   #52
@marilou

Περιοχή: Αθήνα
@marilou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Καλογεροπουλος Σπυρος - ΡΕΑ

Γειά σας κορίτσια! Είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει γιατρό τον κο Καλογεροπουλο Σπύρο (Αιγάλεω). Είμαι στη 19η εβδομάδα και μέχρι στιγμής μου έχει φανεί αρκετά καλός. Είναι το 2ο παιδάκι μου και αναγκάστηκα να αλλάξω γιατρό καθώς ο προηγούμενος που είχα, αν και πολύ καλός, συνταξιοδοτήθηκε. Έτσι κατέληξα στον κο Καλογερόπουλο έπειτα από συστάσεις. Όποια από εσάς γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας μου δώσει κάποιες πληροφορίες!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Ο χρήστης @marilou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-08-12, 09:15   #53
maria_a

maria_a χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Soulaki26 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα,
εάν εχεις πληροφοριες για τον κο Βαμβακάρη θα ήθελα και εγω πολυ να μάθω...

Καλημέρα κοριτσια,
εγω εχω γιατρο τον κο Βαμβακάρη..γεννησα πριν απο 1 χρονο..ειναι εξαιρετικός,εχει ευγενεστατες μαιες και γενικα τον συστηνω ανεπιφύλακτα!
Ο χρήστης maria_a δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-08-12, 15:10   #54
Μιχαλένα

Μιχαλένα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα, ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ. Ειμαι 5 μηνων εγκυος και μετακομισαμε την περασμενη βδομαδα αθηνα λογω δουλειας. Μου προτεινανε το γυναικολογο Ανδρεα Γερμανο στο Ρεα, καθως μενουμε κοντα. Εχω αγχωθει αρκετα, δε νομιζω πως εχω πολυ χρονο να το ψαξω οσο θα θελα. Γνωριζει καποια κοπελα το συγκεκριμενο γιατρο? η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη, ευχαριστω προκαταβολικα
Ο χρήστης Μιχαλένα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-09-12, 18:21   #55
yogini

Το avatar του χρήστη yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω εχω την κα Κωνσταντινίδου η οποία με είχε ξεγεννήσει και στο πρώτο μου παιδάκι σε δημόσιο νοσοκομείο και κατόπιν πήγε στο ΡΕΑ. Έχει ιατρείο στον Γέρακα αλλά επειδή μου πέφτει πολύ μακρυά την επισκέπτομαι στο μαιευτήριο.
Ο χρήστης yogini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-09-12, 11:37   #56
scorpina75

Περιοχή: ΑΡΤΕΜΙΔΑ
scorpina75 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γνωρίζετε αν ο κύριος Κτενάς Στέλιος είναι στο ΡΕΑ? Τον έχει καμιά σας?Σας ευχαριστώ.
Ο χρήστης scorpina75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-10-12, 14:09   #57
rozelia

Περιοχή: Αθήνα
rozelia ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην rozelia
Προεπιλογή Γκίκος-Κουρουκλης Νίκος

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria_tweety Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα κορίτσια..μήπως έχει ακούσει καμία ή ξέρει κάτι γι αυτόν τον γυναικολόγο?είναι και στο ρεα.μου τον σύστησε μια κοπέλα αλλα θα ήθελα να μάθω κάτι περισσότερο γι αυτόν πριν πάω..θέλω να βρω εναν γυναικολόγο που να εμπιστευομαι αρχικα για τα γυναικολογικά θέματα και αργοτερα για την εγκυμοσύνη
Καταρχήν καλησπέρα!

μάλλον εχεις επιλέξει γυναικολόγο πλέον αλλά δυστυχώς τώρα είδα το μνμ. Εχω γεννήσει εδώ και 10 μήνες ενα καταπληκτικό κοριτσάκι! Το Γκίκο-Κουρουκλή Νίκο μου τον συνέστησε ένας φίλος μου γιατρός που τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια και για αυτό πήγα κατευθείαν σε αυτόν (δεν ήμουν ευχαριστημένη από τη παλιά γυναικολόγο μου και για αυτό ήθελα να αλλάξω έτσι κι αλλιώς).
Τώρα μπορώ να πω ότι έκανα τη καλύτερη επιλογή! Πάντα παρών, δεν υπήρξε ούτε μία φορά (κυριολεκτικά) που να τον πάρω τηλέφωνο και να μη με πάρει πίσω (αν δεν μπορούσε να το σηκώσει). Πάντα καθυσηχαστικός ότι και να συνέβαινε!!! μπορώ να γράφω θετικά για αυτόν για πολλές ώρες....
Ελπιζω να τον επέλεξες και αν οχι.... σκέψου το μήπως πας τώρα!
Μία επίσκεψη θα σε πείσει!!!
Ο χρήστης rozelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-10-12, 18:29   #58
sogni d'oro

Περιοχή: athens
sogni d'oro ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maria p 1 Εμφάνιση μηνυμάτων
*Θέλω και εγω με την σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια σε όλες εσάς που εμπιστεύεστε τον κ. Κυργιάκο Μητσάκο γιατι εκτός απο ένας εξαιρετικός γυναικολόγος είναι και καταπληκτικός άνθρωπος, με εκλεπτυσμένο χιούμορ και πολύ καλή ενέργεια. Επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα γενναία και εχω διάφορούς φόβους και ανησυχίες όσον αφορά τα γυναικολογικά και τις εγκυμοσύνες, απο την στιγμή που με ανέλαβε ο κ. Μητσάκος όλες οι φοβίες εξατμίστηκαν καθώς η εμπιστοσύνη και η σιγουριά που εμπνέει είναι μοναδικές.

Είμαι σίγουρη πως η περίοδος της εγκυμοσύνης μάζι του είναι απλά παιχνιδάκι, ειδικά και για εμένα που είμαι τόσο φοβιτσιάρα!
Έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά την φίλη μου ήθελε να την βλέπει κάθε 20 μέρες κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Λίγο υπερβολικό κατ εμέ. Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και δεν επιμένει για επισκληρίδιο.

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!
Ο χρήστης sogni d'oro δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-11-12, 10:07   #59
sangreluna

sangreluna ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα σας ψαχνω ενα καλό μαιευτηρα κοντα στην πετρούπολη που να ναι στο ρεα κι αν γινεται συμβεβλημενος με τον εοππυ! ευχαριστω εκ των προτερων!
Ο χρήστης sangreluna δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-02-13, 23:14   #60
ilektra2013

ilektra2013 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Eustathopoulos Vasileios - Rea

Geia sas! Gennaw se 2 meres sto Rea , mipws exei kapoia empeiria apo ton

kurio Eustathopoulo Vasili, prin htan sto Iasw, einai h 1h mou genna k eimai

polu agxwmeni. Ton exw xronia gunaikologo alla oi episkepseis mou s'auton

htan panta tupikes test pap/uperixos klp k den eixa pote kanena idiaitero

provlima, etsi twra me ton toketo den exw idea ti me perimenei...sthn praxi.

Yparxei kapoia manoula pou thn exei ksegennisei na mou pei thn empeiria ths?

Episis plirwnete oles tis episkepseis mexri thn teleutaia stigmi?akoma k

2 meres prin ton toketo ?

euxaristw

Ο χρήστης ilektra2013 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 28-02-13, 12:31   #61
new parent

new parent ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα σας.
Είμαι νέος μέλος στο forum που διαβάζω καιρό όμως μιας και είμαι στον 3 μήνα στο πρώτο μου παιδί! Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου δώσετε, όποιος γνωρίζει, ππληροφοριές για τον Γ.Βαμβακάρη, έχει το ιατρείο του στο Π.Φάληρο και είναι στο ΡΕΑ-ΜΗΤΕΡΑ. Μου έχει αφήσει από επισκέψεις για απλό τσεκ απ θετικές εντυπώσεις αλλά με ενδιαφέρει και το οικονομικό που ακόμα δεν το έχουμε θίξει.
Μήπως καμία φίλη έχει γεννήσει πρόσφατα και μπορεί να με κατατοπίσει για τον συγκερκιμένο γιατρό?
Ευχαριστώ!
Ο χρήστης new parent δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-02-13, 13:57   #62
eva kp

Περιοχή: πειραια
eva kp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα κ με το καλό τα μωράκια μας!Εγώ γενναω τέλος Απρίλη στο Ρέα με τον κύριο Γιάννη μιχαλοπουλο μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα τον συγκεκριμένο γιατρό?
Ο χρήστης eva kp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-03-13, 19:36   #63
Ραχηλ29

Περιοχή: Αττικη
Ραχηλ29 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσια. Κ εγω τον κυριο Μητσακο εχω γυναικολογο. Δεν εχω μεινει εγκυος βεβαια ακομα, δεν εχω κανει αλλη προσπαθεια εκτος απο μια σπερματεγχυση μαζι του η οποια δυστυχως δεν πετυχε. Δεν εχω εμπειρια τοκετου αλλα ειναι καταπληκτικος. Γιατρος? Μεγαλος επιστημων, οσες απο εσας ειχατε γυναικογο τον Τακη Πιερρουτσακο τον εμπιστευοταν πληρως τον Μητσακο (φανταζομαι κατι θα ηξερε). Εχω την καλυτερη εμπειρια απο αυτον ανθρωπο το λεω τον νιωθω σαν τον πατερα μου. Το μονο αρνητικο ειναι η πολυωρη αναμονη στο ιατρειο του αλλα την ωρα που μπαινω στο γραφειο του εγω το εχω ηδη ξεχασει.
Ο χρήστης Ραχηλ29 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-13, 10:12   #64
zouzoulina311

zouzoulina311 ουδετερη μηδέν
Smile Σαββούρας Οδυσσέας

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Είναι η πρώτη φορά που γράφω μιας που είμαι "σχετικά" νωρίς στην όλη φάση της εγκυμοσύνης, βλέπετε πρώτο παιδάκι περιμένω και είμαι στην 14η εβδομάδα. Ψάχνοντας για γυναικολόγο στα ανατολικά προάστια, κατά προτίμηση συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ, βρήκα τον κ. Σαββούρα Οδυσσέα, ο οποίος συνεργάζεται με το Ρέα και κάνει και ιατρείο στο Π. Φάληρο. Μήπως καμία γνωρίζει καμία χρήσιμη πληροφορία για τον συγκεκριμένο γιατρό; Δεν μπορώ να πω ότι μου έχει κάνει κακή πρώτη εντύπωση (συνεργάσιμος, καταρτισμένος, επεξηγηματικός, φιλικός (ομοίως και η μαία με την οποία συνεργάζεται) δηλώνει υπέρ του φ.τ. με επισκληρίδιο...) αλλά νομίζω ότι είναι νωρίς για να δείξει σε πιθανές δύσκολες καταστάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απόψεις σας!
υ.γ. Πάντως το Ρέα μου έκανε καλή εντύπωση έστω κι αν είναι πολύ μακριά από το σπίτι μου... Και ακούω καλά λόγια και σχετικά με τον θηλασμό, τα μηχανήματα, τα δωμάτια... Ελπίζω να ισχύσουν και σε μένα, αν τελικά καταλήξω εκεί
Ο χρήστης zouzoulina311 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-13, 14:45   #65
christinanik

christinanik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο zouzoulina311 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Είναι η πρώτη φορά που γράφω μιας που είμαι "σχετικά" νωρίς στην όλη φάση της εγκυμοσύνης, βλέπετε πρώτο παιδάκι περιμένω και είμαι στην 14η εβδομάδα. Ψάχνοντας για γυναικολόγο στα ανατολικά προάστια, κατά προτίμηση συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ, βρήκα τον κ. Σαββούρα Οδυσσέα, ο οποίος συνεργάζεται με το Ρέα και κάνει και ιατρείο στο Π. Φάληρο. Μήπως καμία γνωρίζει καμία χρήσιμη πληροφορία για τον συγκεκριμένο γιατρό; Δεν μπορώ να πω ότι μου έχει κάνει κακή πρώτη εντύπωση (συνεργάσιμος, καταρτισμένος, επεξηγηματικός, φιλικός (ομοίως και η μαία με την οποία συνεργάζεται) δηλώνει υπέρ του φ.τ. με επισκληρίδιο...) αλλά νομίζω ότι είναι νωρίς για να δείξει σε πιθανές δύσκολες καταστάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απόψεις σας!
υ.γ. Πάντως το Ρέα μου έκανε καλή εντύπωση έστω κι αν είναι πολύ μακριά από το σπίτι μου... Και ακούω καλά λόγια και σχετικά με τον θηλασμό, τα μηχανήματα, τα δωμάτια... Ελπίζω να ισχύσουν και σε μένα, αν τελικά καταλήξω εκεί
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ zouzoulina311 ... ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩΤΑΣ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ-ΑΣΘΕΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΠΕΛΑΤΗ... ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΤΗΣΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΝΙΩΘΑ ΤΟΣΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ... ΓΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ.. ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΗΞΕΡΑ ΤΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ... ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑΣ-ΙΑΤΡΟΥ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ (ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ) , ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ.... ΕΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ .. ΕΓΩ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΧΤΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ.. ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ EVER.. ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ... ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΗΤΗΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ.. ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ...ΑΑΑΑΑΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ... ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΜΑΙΑ.. ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ..

Υ.Γ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ... ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ...
Ο χρήστης christinanik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-11-13, 15:45   #66
DIONH

DIONH ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κορίτσια κι εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω για τον κύριο Βαμβακάρη Γ. στο ρέα,
maria_a σου έχω στείλει και μήνυμα αν και είναι πολύ παλιά η ανάρτησή σου.
Έχει καμιά άλλη κοπέλα άποψη?
Ο χρήστης DIONH δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-04-14, 13:57   #67
mpourdoumpou

mpourdoumpou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γνωριζει καμια κοπελα να μου πει πληροφοριες για το κ.Ιωαννη Βαμβακαρη???
θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα...Ευχαριστω!
Ο χρήστης mpourdoumpou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές