Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Δεύτερο Τρίμηνο (12η -24η εβδομαδα)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 26-02-11, 14:02   #1
mininie

Το avatar του χρήστη mininie

mininie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή αιμοσφαίρια στα ούρα

Γεια σας.Μόλις μπήκα στον πέμπτο μήνα και έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων.Βρέθηκαν μερικά ερυθρά αιμοσφαίρια στα ούρα.Την δευτέρα θα δω το γιατρό μου, αλλά έχω αγχωθεί.Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Έχει καμία από σάς παρόμοια εμπειρία;ευχαριστώ..
Ο χρήστης mininie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-02-11, 21:52   #2
Ηλιοδωρα

Το avatar του χρήστη Ηλιοδωρα

Περιοχή: Αθηνα
Ηλιοδωρα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσακι. Τα λιγα ερυθρα στα ουρα απ οσο εγω ξερω μπορει να δηλωνουν ουρολοιμωξη ισως. Παντως σχεση με το μωρακι σου πιστευω δεν εχει. Μην ανησυχεις και με το καλο ευχομαι!!
Παλιά 26-02-11, 22:10   #3
stellakoly

Το avatar του χρήστη stellakoly

stellakoly χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο clementine Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας.Μόλις μπήκα στον πέμπτο μήνα και έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων.Βρέθηκαν μερικά ερυθρά αιμοσφαίρια στα ούρα.Την δευτέρα θα δω το γιατρό μου, αλλά έχω αγχωθεί.Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Έχει καμία από σάς παρόμοια εμπειρία;ευχαριστώ..

εγω ειμαι στην 13 εβδομαδα και εχω κανει μεχρι τωρα 2 φορες γενικη αιματος και ουρων και τις 2 φορες βρεθηκαν αιμοσφαιρια στα ουρα! την πρωτη η γιατρος μου απλα μου ειπε να πηνω πολλα νερα! την 2 μου ειπε (εκτος απο τα πολλα νερα φυσικα) οτι ισως να ειναι και καμια πετρα στα νεφρα και αν νοιωσω κατι να κανω εναν υπερηχο να δουμε, αλλα δεν εχω καποια ενοχληση εκει μεχρι τωρα, οποτε και το αφηνουμε! το μονο σιγουρο μου ειπε οτι αυτο δεν εχει να κανει με το μωρο! απλα αν τελικα ειναι καμια πετρα δεν μπορω να την αφαιρεσω πριν γεννησω! λογικο
Παλιά 27-02-11, 18:38   #4
baggi

Περιοχή: Λάρισα
baggi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

stellakoly ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΚΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑ 6-8 ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ. ΑΚΟΥ ΟΜΩΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟ. ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 2-3 ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ, ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΚΟΛΗΣΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΥΡΩΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΔΕΙΞΑΝ 15-18 ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΠΕΣΑΝΕ ΣΤΑ 6-8 ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΨΗ...ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΝΑ ΞΕΡΩ.
Ο χρήστης baggi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-02-11, 22:49   #5
stellakoly

Το avatar του χρήστη stellakoly

stellakoly χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο baggi Εμφάνιση μηνυμάτων
stellakoly ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΚΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑ 6-8 ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ. ΑΚΟΥ ΟΜΩΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟ. ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 2-3 ΣΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ, ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΚΟΛΗΣΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΥΡΩΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΔΕΙΞΑΝ 15-18 ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΠΕΣΑΝΕ ΣΤΑ 6-8 ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΨΗ...ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΝΑ ΞΕΡΩ.
εγω δεν εχω αιμοραγια, αλλα αυξημενα αιμοσφαιρια στα ουρα, τα οποια δεν φαινονται φυσικα με γυμνο ματι! μονο στην καλιεργεια!
Παλιά 02-03-11, 12:10   #6
mininie

Το avatar του χρήστη mininie

mininie ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Τελικά ο γιατρός μου δεν το θεώρησε καν θέμα.Λέει ότι τυχαίνει και αν θέλω να ξανακάνω μια εξέταση ούρων για να σιγουρευτώ..
Ο χρήστης mininie δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές