Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Τρίτο Τρίμηνο (24η εβδομάδα - μέχρι τον τοκετό)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-03-11, 18:08   #1
natasavagelis

Περιοχή: θεσσαλονικη
natasavagelis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΔΕΙΞΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΙ,ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΦΗΜΕΥΡΕΥΕΙ...........ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΕΦΟΣΟΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ...ΠΟΥ ΠΗΓΕ,ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΕ....?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ
Ο χρήστης natasavagelis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 18-03-11, 08:36   #2
klouzeau

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
klouzeau χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πρέπει να κλείσεις ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία μαιευτικής για να σου ανοίξουν καρτέλα πρώτα.
Ο χρήστης klouzeau δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-03-11, 11:04   #3
Χριστινα Μ

Χριστινα Μ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο natasavagelis Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΔΕΙΞΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΙ,ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΦΗΜΕΥΡΕΥΕΙ...........ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΕΦΟΣΟΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ...ΠΟΥ ΠΗΓΕ,ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΕ....?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ
Εγω θα γεννησω εκει εμπειρια δεν εχω γιατι ειναι το πρωτο απλως παω και με εξεταζει οποιος ειναι βεβαια εχω μια γιατρο και κλεινω ραντεβου οταν ειναι αυτη εννοειται οτι πρεπει να βγαλεις καρτελα εκει κλεισε ραντεβου απο το 1535 στο μαιευτικο ιατρειο κανε μια επισκεψη και θα σε ενημερωσουν ποτε γεννας με το καλο?
Ο χρήστης Χριστινα Μ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-03-11, 11:30   #4
aurorina

aurorina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Χριστινα Μ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα γεννησω εκει εμπειρια δεν εχω γιατι ειναι το πρωτο απλως παω και με εξεταζει οποιος ειναι βεβαια εχω μια γιατρο και κλεινω ραντεβου οταν ειναι αυτη εννοειται οτι πρεπει να βγαλεις καρτελα εκει κλεισε ραντεβου απο το 1535 στο μαιευτικο ιατρειο κανε μια επισκεψη και θα σε ενημερωσουν ποτε γεννας με το καλο?
Καλημέρα Χριστίνα και με το καλό το μωράκι σου!!Με κάλεσαν τελικά για μαθηματα στο Ιπποκρατειο και ξεκινάω τηνΔευτερα!!
Δηλαδη κοριτσαι να ρωτήσω τιθα πει πρεπει να χω καρτελα??εαν σπασουν τα νερα μου με το καλο και παω στο Ιπποκρατειο με εφημερεια ενω δεν ειχα παει ποτε ξανα ..δεν θα με ξεγεννησουν??
Παλιά 18-03-11, 13:30   #5
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

Εννοειται οτι θα σε ξεγεννησουν κοριτσι μου δεν σε αφηνουν θα σου τη ανοιξουν εκει εγω παντως ειμαι στη Β μαιευτικη κλινικη εχει και Α,Β,Γ,Δ, σε οποια θες πας ενταξει παιζει ρολο και ποια θα εφημερευει.Τα μαθηματα θα σου αρεσουν δε θα μπορεις να περιμενεις για τα επομενα θα με θυμηθεις, ειναι 8 ολα τα μαθηματα
Παλιά 18-03-11, 14:31   #6
aurorina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Εννοειται οτι θα σε ξεγεννησουν κοριτσι μου δεν σε αφηνουν θα σου τη ανοιξουν εκει εγω παντως ειμαι στη Β μαιευτικη κλινικη εχει και Α,Β,Γ,Δ, σε οποια θες πας ενταξει παιζει ρολο και ποια θα εφημερευει.Τα μαθηματα θα σου αρεσουν δε θα μπορεις να περιμενεις για τα επομενα θα με θυμηθεις, ειναι 8 ολα τα μαθηματα
τελειααααα!!!περιμένω πως και πως!!μπας και μαθουμε τιποτα πριν βγουν τα καημενα!! σε ευχαριστω πολυ!!
σε περιπτωση ομως που εφημερευει το Παπαγεωργιου θα πας εκει ε??και ας μην εχεις εκει καρτελα??
Παλιά 18-03-11, 14:42   #7
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

Ναι εκει θα παω τα δημοσια ετσι ειναι μενω και κοντα στο ιπποκρατειο φαντασου να βγει οταν θα εφημερευει το παπαγεωργιου τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Και εκει θα χρειαστει καρτελα λογικα εγω δεν εχω αλλα δεν μπορουν να πουνε αρνουμαι να σε ξεγεννησω ετσι δεν ειναι? οπως και να χει οπου και να παμε θα μας ξεγεννησουν.Εγω εμαθα παρα μα παρα πολλα πραγματα απο τις μαιες και θα με βοηθησουν πολυ το ξερω και το νιωθω κατα τη δικη μου αποψη ολες οι μελλουσες μαμαδες θα επρεπε να τα κανουν εσυ τι λες auorina?
Παλιά 18-03-11, 14:59   #8
aurorina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι εκει θα παω τα δημοσια ετσι ειναι μενω και κοντα στο ιπποκρατειο φαντασου να βγει οταν θα εφημερευει το παπαγεωργιου τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Και εκει θα χρειαστει καρτελα λογικα εγω δεν εχω αλλα δεν μπορουν να πουνε αρνουμαι να σε ξεγεννησω ετσι δεν ειναι? οπως και να χει οπου και να παμε θα μας ξεγεννησουν.Εγω εμαθα παρα μα παρα πολλα πραγματα απο τις μαιες και θα με βοηθησουν πολυ το ξερω και το νιωθω κατα τη δικη μου αποψη ολες οι μελλουσες μαμαδες θα επρεπε να τα κανουν εσυ τι λες auorina?

εγω λεώ καλη μου,οτι οτι περισσοτερα μαθουμε τοσο καλύτερα και για μας αλλα κυρίως για τα μωράκια μας..Να σου πω την αλήθεια...πιο πολυ αυτο λυπάμαι που θα ρθει και θα εξαρταται απο μένα που είμαι εντελώς απειρη..αλλα εχω ολη την καλή διαθεση,θα κάνω οτι μπορώ και πιστευω θα τα καταφερω!!ε μααα... πιααα....αυτο με διαλεξε ετσι και αλλιως!!χαχα
ΑΚομα δεν ξεκίνησα αλλα θ α τα προτεινα αυτα τα μαθήματα σε ολες τις μελλουσες μανούλες!!
Παλιά 18-03-11, 15:03   #9
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

Θα τα καταφερουμε ειμαι σιγουρη ειπε η μαμα μου θα ερθει αλλα ποσο καμια 10 μερες μετα εγω ο αντρας μου θα δουλευει δεν μπορεις εξ ολοκληρου να στηριχτεις στον αλλον και ας ειναι η μαμα σου γιατι και αυτες εχουν σπιτια συζυγους τα αδερφια μας οποτε να ειναι καλα τα χερακια μας. Σκεφτεσαι να θηλασεις?
Παλιά 18-03-11, 21:55   #10
aurorina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Θα τα καταφερουμε ειμαι σιγουρη ειπε η μαμα μου θα ερθει αλλα ποσο καμια 10 μερες μετα εγω ο αντρας μου θα δουλευει δεν μπορεις εξ ολοκληρου να στηριχτεις στον αλλον και ας ειναι η μαμα σου γιατι και αυτες εχουν σπιτια συζυγους τα αδερφια μας οποτε να ειναι καλα τα χερακια μας. Σκεφτεσαι να θηλασεις?
ναιιιι..το θέλω παρα παρα πολυ!!θα κανω οτι μπορω!!μια μαια μου σύστησε το
www.thilasmos.gr πολυ καλο site.Ριξε μια ματια!!ποτε γεννας μ ετο καλο εσυ??
Παλιά 19-03-11, 14:32   #11
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

Εγω εχω ΠΗΤ 18/4 χτες μπηκα στο μηνα μου.θα μπω να το δω αν και στα μαθηματα εμαθα παρα πολλα 2 μαθηματα ειναι για το θηλασμο τελεια αλλα και κατι επιπλεον καλο ειναι!!!!!!!!!!
Παλιά 19-03-11, 17:52   #12
aurorina

Προεπιλογή

Παράθεση:
Εγω εχω ΠΗΤ 18/4 χτες μπηκα στο μηνα μου.θα μπω να το δω αν και στα μαθηματα εμαθα παρα πολλα 2 μαθηματα ειναι για το θηλασμο τελεια αλλα και κατι επιπλεον καλο ειναι!!!!!!!!!!
αντε με το καλό Χριστινουλα!με έναν πόνο να χεις ενα ροδαλο,υγιες,καλό μωράκι!!!!
Παλιά 22-03-11, 15:55   #13
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

Σε ευχαριστω πολυ και σε σενα το ιδιο ευχομαι
Παλιά 05-04-11, 13:45   #14
babybou

Περιοχή: χαλκιδικη
babybou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα εγκυουλες και απο μενα!ειμαι καινουρια στο φορουμ αν και σας διαβαζω απο τοτε που εμεινα εγκυος!ειμαι 13εβδομαδα εχω εξωτερικο γιατρο στη Θεσσαλονικη που ξεγεναει γενικη κλινικη.ειμαι πολυ ευχαριστημενη αλλα λογω οικονομικων λεμε να γεννησω ιπποκρατειο.εκλεισα ραντεβου λοιπον στην Β μαιευτικη και πηγαμε την προηγουμενη εβδομαδα.η αληθεια ειναι πως εφριξα!καταρχην με ανελαβε ειδικευομενη χωρις να υπαρχει καποιος γυναικολογος,η οποια δεν μου εκανε καν υπεριχο για να δουμε το μπεμπακι μας και αφου ειδε τις πρωτες εξετασεις που εχα κανει και οι οποιες ειναι παρα πολυ καλλες και φυσιολογικες (επισης δεν εχω καθολου εμετους και γενικα καθολου συμπτωματα τυπου ζαλαδες κτλ) μου εγραψε σιδηρο ασβεστο φολλυκο οξυ και καλσιο.Μιλαω με τον γιατρο μου και μου λεει να μην παρω ακομα κατι.Μου εκλεισαν ραντεβου για β επιπεδου στο ιπποκρατειο για 8 ιουνιου και μου ειπαν επειδη ειναι χαλασμενο το μηχανημα και μεχρι τοτε αποκλειεται να το εχουν φτιαξει καλο θα ηταν να την κανω εξω!!!και μαλιστα μου ειπε αυτη εκει περα πως φενεται πως εχω την οικονομικη ανεση για να την κανω εξω...Εσεις πηγαινετε για τις εξετασεις σας σε δημοσιο και εχετε και τον εξωτερικο σας γιατρο?σκεφτομαι να με παρακολουθει κανονικα ο γιατρος μου και στο ιπποκρατειο η στο παπαγεωργειου(οποιο εφημερευει) να παω μονο για την γεννα.εσεις τι λετε?συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!!!
Ο χρήστης babybou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-04-11, 16:05   #15
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

babybou εγω ειχα ξεκινησει σε εξωτερικο γιατρο και μετα καταλαβα οτι ειναι μονο λεφτα και τιποτα αλλο και λογο οικονομικων και εμεις ειπαμε ιπποκρατειο ή παπαγεωργιου με παρακολουθουν στο ιπποκρατειο θα γεννησω σε οποιο εφημερευει εχω φτασει αισιως την 38η εβδομαδα το ξερω οτι στο νοσοκομειο ετσι ειναι πας εκει και οποιος ειναι σε εξεταζει εγω ειμαι στο β μαιευτικο και δεν εχω προβλημα κανενα και το β επιπεδου εκει τον εκανα εγω δεν εχω προβλημα στο ποιος θα με ξεγεννησει ουτε ντρεπομαι αν ομως εσυ νιωθεις οτι θελεις οποσδηποτε εναν συγκεκριμενο γιατρο γνωμη μου συνεχισε εκει που εισαι αν παλι δεν εχεις κανενα προβλημα να πας σε οποιο εφημερευει οπως εγω τοτε ξεκινα να πηγαινεις ιπποκρατειο......
Παλιά 05-04-11, 16:24   #16
maria1985.85

maria1985.85 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

STO IPOKRATIO JA NA PAO JA EKSETASI PREPI NA KLSO RANDEVU??? BORO NA KANO K TEST PAP>???K KATI AKOMI...JA GENNA PLIRONUME STO NOSOKOMIO???
Ο χρήστης maria1985.85 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-04-11, 16:32   #17
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

κοιτα babybou σε ολα τα δημοσια νοσοκομεια πληρωνεις συμμετοχη τωρα το ποσο ειναι δεν ξερω οταν με το καλο γεννησω θα σου πω.Τωρα για να εξεταστεις πρεπει να κλεισεις ραντεβου απο το γνωστο 1535 αυτοματοποιημενο συστημα, τεστ παπ δεν εχω κανει εκει και τη διαδικασια δεν τη ξερω εκει θα σε καθοδηγησουν παντως εγω που ειμαι στο β μαιευτικο δεν εχω προβλημα υπαρχει και τογ μαιευτικο και το δ μαιευτικο πηγαινεις οπου εσυ θελεις....
Παλιά 05-04-11, 16:38   #18
maria1985.85

maria1985.85 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

OK SE EVXARISTO POLI XRISTINA MU AVRIO TA PARO TIL. KE TA PAO
Ο χρήστης maria1985.85 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-04-11, 16:49   #19
babybou

babybou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

χριστινα μ ευχαριστω για την απαντηση!δεν εχω κανενα προβλημα να παω για γεννα ειτε ιπποκρατειο ειτε παπαγεωργιου, με την προυποθεση πως σιγουρα θα υπαρχει την ωρα του τοκετου κανονικοι γυναικολογοι και οχι ειδικευομενοι...ισως και να ετυχε εκεινη την μερα και να μου πηγαν ολα στραβα στο ιπποκρατειο.η αληθεια ειναι πως ειχα παει με εντελως αλλη ψυχολογια λογω του οτι ειχα ακουσει παρα πολυ καλα λογια για το νοσοκομειο.σκεφτομαι να ξανακλεισω ραντεβου για τον αλλον μηνα παλι αλλα να πηγαινω και στον δικο μου γιατρο που τον εμπιστευομαι και λιγο παραπανω απο τον <καθε φορα διαφορετικο>γιατρο του ιπποκρατειου.για την γεννα ειτε ιπποκρατειο ειτε παπαγεωργιου!
Παλιά 05-04-11, 16:59   #20
babybou

babybou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στα δημοσια νοσοκομεια πληρωνεις αναλογα με την ασφαλεια που εχεις.
Παλιά 05-04-11, 17:01   #21
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

Ναι κοριτσι μου αναλογα με την ασφαλεια σου.
Παλιά 12-04-11, 18:05   #22
annoula_sk

Το avatar του χρήστη annoula_sk

Περιοχή: θεσ/νίκη
annoula_sk ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κι εγώ μία απ'τα ίδια natasavagelis έτσι θα γεννήσω στο Παπαγεωργίου όμως αλλά είμαι και καισαρική όμως εκτός απροόπτου θα γεννήσω προγραματισμένα Παπαγεωργίου σ'όποιον τύχω όπως με εξετάζει κιόλας κάθε φορά διαφορετικός γιατρός όποτε πάω...αλλά τι να πω ρε κορίτσια ότι να ναι με φαίνεται γιατί καταρχήν τπέρυχο σε κάνουν μόνο 3 φορές σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τι να πω ευτηχώς για να είμαι ήσυχη πάω κι έξω σ'εναν γιατρό για να μαι σίγουρη!!!!Στο πρώτο μου παιδί γέννησα Ιπποκράτειο με δικό μου γιατρό όμως και πλήρωσα ( στις θέσεις ήμουνα) 400 ευρώ πριν 2 χρόμια αυτό και έχω δημοσίου ασφάλεια...Καλή τύχη σε όλες σας!!!
Παλιά 09-05-11, 14:28   #23
rialeon

Το avatar του χρήστη rialeon

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
rialeon ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας!
Διανύω την 25η εβδομάδα της 1ης μου εγκυμοσύνης, έχω εξωτερική γιατρό που πλέον με καλύπτει με φάρμακα και παραπεμπτικά για εξετάσεις, αλλά θέλω να γεννήσω στο Ιπποκράτειο λόγω οικονομικού θέματος.
Χθες όμως, πάνω σε μια συζήτηση με φίλη μου, προέκυψε το θέμα του τοκετού μετά από πρόκληση. Είπαμε πως μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα και να με πιάσουν οι πόνοι ή να "σπάσουν τα νερά" πριν την ΠΗΤ ώστε να πάω στο νοσοκομείο που θα εφημερεύει. Εάν όμως φτάσει η ΠΗΤ τί γίνεται;
Δεν έχω ανοίξει καρτέλα στο Ιπποκράτειο και δε βγάζω άκρη με το 1535. Μπορείτε να με βοηθήσετε στο θέμα αυτό;
Ο χρήστης rialeon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-05-11, 16:21   #24
giotaki83

Περιοχή: θεσσαλονίκη
giotaki83 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Λοιπόν γέννησα στο Ιπποκράτειο το περασμένο Μάιο. Πήγα επειδή με πιάσαν οι πόνοι, χωρίς γιατρό. Δεν χρειάζεται κάρτα για να γεννήσεις αλλα για να εξεταστείς και να προγραμματίσεις τοκετό με πρόκληση ή καισαρική. Με ξεγέννησε ο γιατρός που εφημερευε. Μικρός φαινόταν αρα πιθανόν να ήταν ειδικευόμενος. Δεν φοβήθηκα γιατί υπάρχουν εκεί και οι καθηγητές πανεπιστημίου και σε κάθε τι που θα προέκυπτε θα με αναλάμβανάν εκείνοι. Το κακό είναι ότι μαίες και γιατρός πρέπει να ασχοληθούν με όλες τις γυναίκες κι όχι μόνο με ένα άτομο κι έτσι υπάρχουν στιγμές που λες...έτσι και να είχα το γιατρό μου ή έστω μια μαία. Εγώ σε επόμενη γέννα θα ρωτήσω αν μπορώ να πληρώσω δικιά μου μαία που θα είναι όμως στο πλάι μου συνέχεια και θα ελέγχει εκείνη τη διαστολή. Οι μαίες είναι καλές. Ολα καλά. Εγώ γενικά δεν ήθελα και πολλα. ΕΜένα με ένοιαζε να γεννήσω με ασφάλεια. Από οικονομικής άποψης εγώ πλήρωσα γύρω στα 300 ευρώ αλλα ήταν πολλά γιατί πλήρωσα παραπάνω για το δίκλινο δωμάτιο (θέσεις λέγονται) Αυτό που δεν ήξερα και μου το είπε ο γιατρός κατόπιν εορτής είναι ότι θα μπορούσα νακάνω επισκληρίδιο εάν το ζητούσα. Εγώ νόμιζα ότι επισκληρίδιο κάνουν μόνο όσοι έχουν το γιατρό τους. Τεσπα, δεν το μετανιωσα για την επισκληρίδιο, καλύτερα έτσι.
Εϋχομαι να γεννήσετε με ένα πόνο και τα μωράκια σας να είναι υγιέστατα!!!!!!
Παλιά 12-05-11, 18:45   #25
mera28

mera28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΡΕΙΟ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ.
Ο χρήστης mera28 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-05-11, 19:00   #26
stella261011

stella261011 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πηγες σε εφημερεια ή ειχες δικο σου γιατρο?
Ο χρήστης stella261011 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-05-11, 19:04   #27
rialeon

rialeon ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ixes aniksi kartela? (Ma giati den allazi i glossa sta Ellinika?)
Παλιά 12-05-11, 19:07   #28
rialeon

rialeon ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Επιτέλους ξεκόλλησε η γλώσσα!!!

Με φοβίζει η πληροφορία πως πρέπει να έχουμε ανοίξει ήδη καρτέλα σε περίπτωση τοκετού με πρόκληση. Ισχύει?
Παλιά 29-05-11, 12:05   #29
babybou

babybou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπερα κοριτσια!προκειται να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο λογω οικονομικων.εχω ανοιξει καρτελα στο ιπποκρατειο αλλα εχω δικο μου γιατρο ο οποιος ειναι στη γενικη κλινικη.δεν συνεχισα να πηγαινω ιπποκρατειο διοτι αν δεν εφυμερευει την μερα της γεννας θα παω παπαγεωργιου.θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καμια σας αν μπορει να ειναι μαζι μου και ο αντρας μου στον τοκετο.εμαθα πως στα δημοσια νοσοκομεια δεν το επιτρεπουν.μεχει πιασει μια ανησυχεια διοτι θα παω αγνωστη μεσα στους αγνωστους και θα ηθελα πολυ τον ανθρωπο μου εκεινη τη στιγμη...ευχαριστω!
Παλιά 29-05-11, 12:25   #30
newbie G

newbie G χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο annoula_sk Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ μία απ'τα ίδια natasavagelis έτσι θα γεννήσω στο Παπαγεωργίου όμως αλλά είμαι και καισαρική όμως εκτός απροόπτου θα γεννήσω προγραματισμένα Παπαγεωργίου σ'όποιον τύχω όπως με εξετάζει κιόλας κάθε φορά διαφορετικός γιατρός όποτε πάω...αλλά τι να πω ρε κορίτσια ότι να ναι με φαίνεται γιατί καταρχήν τπέρυχο σε κάνουν μόνο 3 φορές σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τι να πω ευτηχώς για να είμαι ήσυχη πάω κι έξω σ'εναν γιατρό για να μαι σίγουρη!!!!Στο πρώτο μου παιδί γέννησα Ιπποκράτειο με δικό μου γιατρό όμως και πλήρωσα ( στις θέσεις ήμουνα) 400 ευρώ πριν 2 χρόμια αυτό και έχω δημοσίου ασφάλεια...Καλή τύχη σε όλες σας!!!
Στα νοσοκομεία της Ευρώπης κάνουν μόνο 3 υπέρηχους κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μου φαίνεται μόνο στην Ελλάδα μας έχουν μάθει οι ιδωτικοί γιατροί να μας κάνουν υπέρηχο κάθε μήνα (ή κάθε 15 σε ορισμένες περιπτώσεις) προφανώς γιατί τους πληρώνουμε.
Ο χρήστης newbie G δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-05-11, 14:38   #31
natasavagelis

Προεπιλογή

babyboo δυστυχως δεν επιτρεπεται να ειναι καποιοσ μαζι σ στις αιθουσες ωδινων και κατα συνεπεια στον τοκετο...γεννησα ακριβως πριν ενα μηνα και τα εχω ακονη πολυ φρεσκα.....σκεψου ομως οτι εισαι σε δημοσιο νοσοκομειο, και πιθανον να εισαι στον θαλαμα με αλλη μια η 2 γυναικεσ, να εχεις και αλλουσ 2 ανδρεσ πανω απο το κεφαλι σ ενω εσυ βογκασ και καθε λιγο ερχεται ο γιατροσ και σε εξεταζει για διαστολη...ποσο ανετα θα ενιωθες
παντως εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!!!!με το καλο να γεννησεις το μπεμπακι σ και καλη συνεχεια
Παλιά 30-05-11, 11:01   #32
babybou

babybou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο natasavagelis Εμφάνιση μηνυμάτων
babyboo δυστυχως δεν επιτρεπεται να ειναι καποιοσ μαζι σ στις αιθουσες ωδινων και κατα συνεπεια στον τοκετο...γεννησα ακριβως πριν ενα μηνα και τα εχω ακονη πολυ φρεσκα.....σκεψου ομως οτι εισαι σε δημοσιο νοσοκομειο, και πιθανον να εισαι στον θαλαμα με αλλη μια η 2 γυναικεσ, να εχεις και αλλουσ 2 ανδρεσ πανω απο το κεφαλι σ ενω εσυ βογκασ και καθε λιγο ερχεται ο γιατροσ και σε εξεταζει για διαστολη...ποσο ανετα θα ενιωθες
παντως εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!!!!με το καλο να γεννησεις το μπεμπακι σ και καλη συνεχεια
Σευχαριστω πολυ για την απαντηση!ειχες καποιον γιατρο η σε ξεγεννησε οποιος εφημερευε?εχω καρτελα στην ΒΜΓ αλλα δεν γνωριζω κανεναν μιας που πηγα μονο μια φορα!
Παλιά 01-06-11, 23:25   #33
natasavagelis

Προεπιλογή

οχι δεν ειχα γιατρο.....αυτοι που εφημερευαν και πιστεψε με εκανα 17 ωρες να γεννησω και αλλαξαν αρκετοι γιατροι αλλα ολοι ηταν πολυ πολυ καλοι.τουλαχιστον για μενα...αναλογως και τι ανθρωπος εισαι.....ποσο απαιτητικη δηλαδη και τι ακριβως περιμενεις...!!! ουτε καρτελα ειχα.τπτ.ειχα αιμα,εφημερευε το ιπποκρατειο και πηγαμε εκει.ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις....με το καλο σ ευχομαι.
Παλιά 16-07-11, 11:56   #34
babybou

babybou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια!μηπως ξερει καμια γιατι απο χθες δεν δουλευει το 1535 για τα ραντεβου?προσπαθω να κλεισω ραντεβου στο ιπποκρατειο και δεν μπορω...γνωριζετε αλλο τηλεφωνο?ευχαριστω!
Παλιά 16-07-11, 23:58   #35
root60

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
root60 χωρίς αξιολόγηση
Red face

Η καρτέλα χρειάζεται πάρα πολύ γιατί με μια ματιά την ωρα της γέννας έχουν όλα τα στοιχεία της εγκυμοσύνης για όποιον και να τη δει εκείνη την ώρα και δεν χάνουν χρόνο να ρωτάνε τι προβλήματα υπήρχαν κτλ. Ασε που εκείνη την ώρα που πονάς δεν έχεις και μυαλό να απαντάς σε τέτοια. (Επίσης δεν μπορούν να κάτσουν να διαβάσουν 9 μηνών εξετάσεις , ε ....είναι πολλά χαρτιά) Ετσι με την καρτέλα έχουν εικόνα και δεν έχουν "ένα σακί κλειστό που δεν ξέρουν τι έχει μέσα". Το τελευταίο το άκουγα συνέχεια για κοπέλες που ερχόταν τελευταία στιγμή μόνο για να γεννήσουν και όσο να ναι δυσκολευόταν οι μαίες.
Ο χρήστης root60 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-07-11, 16:31   #36
Χριστινα Μ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο babybou Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια!μηπως ξερει καμια γιατι απο χθες δεν δουλευει το 1535 για τα ραντεβου?προσπαθω να κλεισω ραντεβου στο ιπποκρατειο και δεν μπορω...γνωριζετε αλλο τηλεφωνο?ευχαριστω!
και εγω στο ιπποκρατειο γεννησα παραπολυ καλοι γιατροι και οι μαιες πολυ καλες εξισου το τηλεφωνο νομιζω ειναι αυτο για ολα τα νοσοκομεια αν δεν απαντησει παρε τηλ στο ιαση αφου ολα εκει κλεινονται
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 13-09-11, 15:05   #37
atyo

Περιοχή: Thessaloniki
atyo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο babybou Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγω που πηρα σημερα ειχε προβλημα to 1535 και πηρα μετα στις πληροφοριες του Ιπποκρατειου κι απο εκει μου δωσανε αλλο τηλεφωνο για να μαθω για τα μαθηματα ανωδυνου που ηθελα.
Παρε στο Τηλ. Κέντρο 231-3312000 ειναι στο Ιπποκρατειο

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές