Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Σπίτι μου Σπιτάκι μου!

Notices

Σπίτι μου Σπιτάκι μου! Πρακτικές ιδέες και χρήσιμες συμβουλές για το σπίτι, αρχειοθέτηση & οργάνωση σπιτιού, επισκευές, ηλεκτρικά, καθαριότητα σπιτιού κλπ.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-04-11, 18:53   #1
tattoo

Περιοχή: κυκλαδες
tattoo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή καλυματα καλοριφερ

Ξερει κανεις που μπορω να βρω οικονομικα?
μια ματια στο ιντερνετ με απογοητευσε...
μονο απο μασιφ ξυλο βρηκα σαν επιπλα και πανακριβα...
Παλιά 17-04-11, 21:29   #2
tattoo

tattoo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

????????
Παλιά 17-04-11, 22:22   #3
Elma09

Το avatar του χρήστη Elma09

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Elma09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ειναι τοσο παλομοδιτικα τα καλοριφερ, που χρειαζεται να τα κρυψεις?Το λεω, γιατι πλεον εχουν μοντερνα γραμμη αυτα που κυκλοφορουν.
Αν δυσκολευεσαι να βρεις κατι του γουστου σου, γιατι δεν παραγγελνεις να σου τα φτιαξει ενας μαραγκος ο,τι σχεδιο κανεις εσυ κεφι?Ριξε μια ματια στο internet και ολο και καποια σχεδια θα βρεις.
Αν παλι πιανουν τα χερια τα δικα σου ή καποια αντρικα χερια τριγυρω σου, καλη ιδεα νομιζω πως ειναι και το site, που σου παραθετω. Ενδιαφεροντα και μοντερνα σχεδια και με καποιες οδηγιες χρησης (δεν ξερω αν με καποιο τροπο μπορεις να βρεις το σχετικο τευχος)

http://www.mastoremata.gr/cms/index....t01returnid=95

Παντα, βεβαια, υπαρχει και η λυση να κρυψεις το κακογουστο καλοριφερ με μια κουρτινα μακρια ή με ενα επιπλο εκει μπροστα...
Καλη ευκολια.....
Παλιά 17-04-11, 22:33   #4
tattoo

tattoo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Elma09 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι τοσο παλομοδιτικα τα καλοριφερ, που χρειαζεται να τα κρυψεις?Το λεω, γιατι πλεον εχουν μοντερνα γραμμη αυτα που κυκλοφορουν.
Αν δυσκολευεσαι να βρεις κατι του γουστου σου, γιατι δεν παραγγελνεις να σου τα φτιαξει ενας μαραγκος ο,τι σχεδιο κανεις εσυ κεφι?Ριξε μια ματια στο internet και ολο και καποια σχεδια θα βρεις.
Αν παλι πιανουν τα χερια τα δικα σου ή καποια αντρικα χερια τριγυρω σου, καλη ιδεα νομιζω πως ειναι και το site, που σου παραθετω. Ενδιαφεροντα και μοντερνα σχεδια και με καποιες οδηγιες χρησης (δεν ξερω αν με καποιο τροπο μπορεις να βρεις το σχετικο τευχος)

Παντα, βεβαια, υπαρχει και η λυση να κρυψεις το κακογουστο καλοριφερ με μια κουρτινα μακρια ή με ενα επιπλο εκει μπροστα...
Καλη ευκολια.....
θελω να καλυψω μονο αυτο στο παιδικο...εχει φυγει η μπογια και περυσι που καναμε το λαθος να βαψουμε τα σωματα στο σαλονι με μια "ειδικη" μπογια που μας ειπαν πεθαναμε απο τη μυρωδια!!ευτυχως δεν μειναμε εδω ολο το χειμωνα...ειναι σε τετοιο σημειο που δεν μπαινει επιπλο μπροστα και η αληθεια ειναι οτι πιο πολυ θελει να το κανει ο φιλος μου...εμενα δεν με νοιαζει και τοσο...αλλα τωρα που βαφουμε το σπιτι παλι εχει πορωθει ειδικα με το παιδικο...το ειδα κι εγω αυτο το site ψαχνωντας και η ιδεα με τις χαντρες μου αρεσε(αλλα δυστυχως μονο σε μενα)
Ευτυχως που το ξαναβαλες γτ δεν ειχα παρατηρησει το σχεδιο απο κατω για να το κανεις μονος!!Το χουμε πολυ γενικα και οι 2 κανουμε κατασκευες διαφορες...θα του το δειξω αυριο!!
Ευχαριστω!!
Παλιά 17-04-11, 22:55   #5
Elma09

Elma09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αφου πιανουν και τα χερια σας και προκειται και για παιδικο δωματιο, τοτε μπορειτε να μεγαλουργησετε!! Ας πουμε, το ακολουθο σχεδιακι με τα ανοιγματα-ψαρακια μπροστα το βρισκω πολυ χαριτωμενο (αρκει να μπορει να ζεσταινεται επαρκως το δωματιο)Εναλλακτικα, μπορειτε να κανετε καποια αλλα παιδικα σχεδιακια ή και να το κανετε πιο λιτο, για να καλυψει και επομενες ηλικιες

Με το καλο και το νινουλινι....(τωρα ειδα το τικερακι σου..)
Παλιά 17-04-11, 22:58   #6
Elma09

Elma09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παντως και σεμενα αρεσε αυτο το καλυμμα με την κουρτινα πορτας!!Το βρηκα πολυ εφευρετικο, σου δινει πολλες επιλογες σχεδιων να διαλεξεις απο την αγορα και θα κανει και τρελο παιχνιδι και το πιτσιρικι με αυτα που κρεμονται!!
Αλλα καλο ειναι να κανετε κατι που αρεσει και στους 2 (ειδικα στον...μαστορα, για να το κανε και με μερακι..)
Παλιά 17-04-11, 23:22   #7
tattoo

tattoo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Elma09 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου πιανουν και τα χερια σας και προκειται και για παιδικο δωματιο, τοτε μπορειτε να μεγαλουργησετε!! Ας πουμε, το ακολουθο σχεδιακι με τα ανοιγματα-ψαρακια μπροστα το βρισκω πολυ χαριτωμενο (αρκει να μπορει να ζεσταινεται επαρκως το δωματιο)Εναλλακτικα, μπορειτε να κανετε καποια αλλα παιδικα σχεδιακια ή και να το κανετε πιο λιτο, για να καλυψει και επομενες ηλικιες

Με το καλο και το νινουλινι....(τωρα ειδα το τικερακι σου..)
Σ ευχαριστω!!
ναι πολυ καλο!!μπορουμε να κοψουμε και σε αλλου τυπου σχεδιακια!!!
Χαρηκα τωρα!!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές