Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > ΙΚΑ, Επίδομα, Ασφάλιση > Λοιπα θεματα ΟΑΕΔ-ΙΚΑ-ΔΗΜΟΣΙΟ

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-05-11, 13:08   #1
Gregor78

Gregor78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ταμειο ανεργιας

Καλημερα σε ολους,συγνωμμη που ανοιγω νεο θεμα,αλλα ειμαι νεος στο σαιτ και θα ηθελα να ρωτησω 1-2 πραγματακια..
στις 11-04-2011 απολυθηκα απο τη δουλεια επειτα απο πολλα χρονια εργασιας και επειδη ειμαι 30 ετων και πρωτη φορα μενω ανεργος καθως απο 13 ετων δουλευω δεν εχω ασχοληθει με ταμεια ανεργιας και τα σχετικα..
θα ηθελα λοιπον να ρωτησω στις 11 απριλη με απολυσαν εκανα τα χαρτια μου στις 12 απριλη αλλα μου ειπαν να περασω 20 μαιου να δω αν εχει εγκριθει η αιτηση για το ταμειο ανεργιας..
πηγα σημερα και ευτυχως την ειχαν εγκρινει και μου εδωσαν ενα χαρτι που γραφει καθε ποτε πρεπει να πηγαινω στον οαεδ να ενεργοποιουν την τραπεζα ωστε να κατατεθοντε τα λεφτα εκει..
η ερωτηση μου ειναι η εξης δωρο πασχα-χριστουγεννων δικαιουντε οσοι ειναι στο ταμειο??
επειδη στο χαρτι που μου εδωσαν γραφει μονο τα 454 ευρο που πρεπει να περνω για τους 12 επομενουν μηνες..
επισης δωρο πασχα δικαιουμε για φετος??
το χαρτι γραφει οτι με βαλανε στο ταμειο στις 15 μαιου..
ευχαριστω και χιλια συγνωμμη για τις ερωτησεις αλλα πρωτη φορα στη ζωη μου βρισκομε ανεργος και δεν ξερω πως πρεπει να κινηθω
Ο χρήστης Gregor78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-11, 13:48   #2
angels4

Περιοχή: Στο μαγικό κόσμο των παιδιών μου.
angels4 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ο ΟΑΕΔ καταβάλλει δώρο πάσχα-χριστουγέννων και το ποσό πιστώνεται αυτόματα στους λογαριασμούς των δικαιούχων.
Για φέτος δεν δικαιούσαι δώρο πάσχα, για περισσότερες λεπτομέρειες υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ: http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84989.
Ελπίζω να σε βοήθησα.
Παλιά 20-05-11, 20:29   #3
Gregor78

Gregor78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω παρα πολυ Αννουλα,για την απαντηση σου..
Ο χρήστης Gregor78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-12-13, 13:20   #4
efh123

Περιοχή: larisa
efh123 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ταμειο ανεργιας

γεια σε ολους σας...μολις γραφτηκα στην παρεα σας κ θα ηθελα την βοηθεια σας...τον ιουνιο του 2012 σταματησα απο την δουλεια μου λογω εγκυμοσυνης κ τον αυγουστο γεννησα...πηρα κανονικα αδεια ικα οπως κ το εξαμηνο του οαεδ το οποιο ηταν μεχρι τον μαιο του 2013...επρεπε 10 μαιου να γυρισω στην δουλεια μου ομως επειδη δεν ειχα που να αφησω το παιδακι μου ζητησα αδεια ανευφ αποδοχων μεχρι να το φεβρουαριο του 2014...αυτο που με προβληματιζει τωρα ειναι πως δεν μπορω να γυρισω στην δουλεια μου παλι γιατι δεν εχω ατομο να μου κρατησει την μικρη...οποτε τον φεβρουαριο θα ζητησω απολυση..θα μπορεσω ομως να παρω το ταμειο ανεργιας η θα το χασω??
Ο χρήστης efh123 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές