Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 07-06-11, 15:56   #41
salvation

salvation χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

mona liza! Καλή επιτυχία! Ηρεμία και αισιοδοξία! Όλα να πάνε καλά!
Ο χρήστης salvation δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-11, 06:30   #42
future

Το avatar του χρήστη future

future ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mona lisa καλή επιτυχία και περιμένουμε νέα σου.Εγώ σήμερα πάω για ορμονικές εξετάσεις.Είμαι στην αρχή ακόμη.Άντε με το καλό!!!!!
Ο χρήστης future δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-11, 14:57   #43
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mona liza ευχομαι το μειδιαμα της συνονοματης σου (του πινακα),να γινει ενα τεραστιο χαμογελο οταν ακουσεις τα ευχαριστα (γιατι θα τ' ακουσεις τα ευχαριστα να εισαι σιγουρη!!).
Εγω ξεκιναω την Παρασκευη.Ειμαι αισιοδοξη και με τη βοηθεια του Θεου πιστευω οτι θα πανε ολα καλα.Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.
Κοριτσια να παμε ολες καλα!!
Ο χρήστης luckystar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-11, 14:58   #44
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστω ολες για τισ ευχες σας και ανταποδιδω!!
luckystar σε ευχαριστω για τα υπεροχα λογια σου και σου ευχομαι καλο ξεκινημα!!!!
Αν χρειαστεις οποιαδηποτε πληροφορια εδω ειμαι.
Ολα καλα θα πανε!!!!!
Ο χρήστης mona liza δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-06-11, 15:21   #45
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mona liza σ ευχαριστω πολυ και ευχαριστω και ολες τις κοπελες που στελνουν ευχες!Ειναι πολυ μεγαλο πραγμα τα καλα λογια και οι ευχες!
Αυριο ξεκιναω κι εγω!!!Με τη βοηθεια του Θεου ευχομαι ολα να πανε καλα!
Οσο για τη βοηθεια σου mona liza σιγουρα θα τη χρειαστω!Φιλιαααα!!!
Παλιά 09-06-11, 18:06   #46
palmoma

Περιοχή: Athina
palmoma ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλη επιτυχία και απο μένα.
Είμαι νέα στο τοπικ αυτό. Αύριο κανω την 3η μου σπερματέγχυση και έχω αποφασίσει οτι σε περίπτωση αποτυχίας θα περάσω και εγω αυτομάτως στην εξωσωματική. Δεν θέλω να περιμένω άλλο....

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας.
Ο χρήστης palmoma δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-06-11, 18:50   #47
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω πολυ palmoma.Σου στελνω baby dust!!!
Παλιά 14-06-11, 16:03   #48
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mona liza,palmoma που ειστε κοριτσια?Ολα καλα?
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 15-06-11, 15:57   #49
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Kαλησπερα σε ολες τις κοπελες!!!!!
luckystar εκανα εμβρυομεταφορα το σαββατο και ειμαι πολυ καλα!!!!!Ευχαριστω για το ενδοαφερον!!!!
Δεν θελει αγχος!!!!Εσυ???Ολα οκ?????
Περιμενω πολλα και καλα νεα!!!!!!!!
Παλιά 15-06-11, 18:23   #50
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπραβο mona liza!Πολυ χαιρομαι για σενα!Σου ευχομαι ολα να πανε καλα και σε 10 μερες να λαβεις φανταστικα νεα!!!
Να σε ρωτησω,πως ηταν στην εμβριομεταφορα?Ηταν σαν την σπερματ/χηση?Γιατι εγω ποναγα και στις 3 σπερ/σεις που εχω κανει.Εσυ,πονεσες καθολου?Ποσο κρατησε η διαδικασια?Ηταν και ο συζυγος σου παρων?
Sorry για τις ερωτησεις,αλλα εχω μια αγωνια(μικρη)!
Παλιά 15-06-11, 22:17   #51
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

luckystar μην ανησυχεις καθολου!!!!!!
Αν πας χαλαρη και ηρεμη δεν θα καταλαβεις τιποτα!!!Ειναι η διαδικασια σαν σπερματεγχυση(κολποδιαστολεας και καθετηρας στη μητρα) η οποια ομως γινεται μεσα στο χειρουργειο και γι αυτο δεν επιτρεπεται να ειναι και ο συζυγος μεσα.Η μονη ενοχληση που ειχα ειναι πονος στην ουροδοχο κυστη γιατι με βαλανε να πιω 1 λιτρο νερο και να μην παω τουαλετα επειδη θελανε την κυστη γεματη αφου η εμβρυομεταφορα γινεται με υπερηχο της μητρας κατα την τοποθετηση των εμβρυων.
Κατα τα αλλα μεσα σε 5 λεπτα τελειωσανε και καθησα ξαπλωμενη 15 λεπτα.
Σηκωθηκα γυρισα στο σπιτακι μου και απο χτες και στη δουλιτσα μου και ειμαι μια χαρα!!!
Ολα καλα θα πανε τελεια μην σε πιανει αγχος!!!Eυχομαι σε ενα μηνα να τα θυμομαστε και να γελαμε εχοντας τα μωρακια στις κοιλιτσες μας!!!!
Φιλιαααααα!!!!!!!!!!!!Οτι χρειαζεσαι μην δισταζεις......
Παλιά 15-06-11, 22:25   #52
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

future πως εισαι???χαθηκες........ελπιζω ολα να ειναι καλα!!!
palmoma ποτε περιμενεις αποτελεσματα???????
dvra αρχισες πρωτοκολλο????
tzo28 καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!!
Παλιά 16-06-11, 09:33   #53
future

future ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

monalisa εδώ είμαι και σας παρακολουθώ καθημερινά.Λοιπόν τα νέα μου:πήρα χθες τα αποτελέσματα των ορμονικών:FSH 5,6 IU/L, LH 2,0 IU/L, E2 22,0 pg/ml.Η γιατρός λέει ότι είναι πολύ καλές αλλά εγώ τι να πω , δεν ξέρω από αυτά.Έχουμε όμως θέμα με την AMH :11,0 pmol/l ΜΟΝΟ!!!! λέει να μην αγχωνομαι, ότι παίζει ρόλο και η ηλικία μου(39),ότι έχει δει και με πολύ χαμηλότερες και όμως έμειναν έγκυες, κ.τ.λ....Σήμερα το απόγευμα στις 17:30 πάω για σαλπιγγογραφία και την δευτέρα περιμένουμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα που έκανε ο άντρας μου χθές.Οπότε και θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.Εσύ πως είσαι;
Παλιά 16-06-11, 19:59   #54
toulipaki

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
toulipaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΜΟΝΑ ΛΙΖΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ, ΤΑΥΤΙΣΤΗΚΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΣΕΝΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!
Ο χρήστης toulipaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-06-11, 22:59   #55
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

monaliza σ ευχαριστω για την απαντηση!Τωρα τα δυσκολα περασαν για σενα!Αντε και σε λιγες μερες να ακουσεις μια χοριακη...τεραστια!!
Παλιά 16-06-11, 23:17   #56
mary26

Το avatar του χρήστη mary26

mary26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

mona lisa με συγκινησες πολυ!! Ευχομαι ό,τι καλυτερο και σε λιγους μηνες να κρατας στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου!!
Ο χρήστης mary26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-06-11, 00:16   #57
Τόνια 1712

Περιοχή: Πειραιας
Τόνια 1712 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μονα Λιζα, Λακισταρ και ολα τα υπολοιπα κορίτσια σας ευχομαι καλή επιτυχία. Υπομονή και θετική σκέψη. Ειναι δύσκολη περίοδος και ιδιαίτερως το διάστημα μετά την εμβρυομεταφορά αλλά το αποτέλεσμα είναι τόσο υπέροχο που αυτόματα θα τα ξεχάσετε ολα. Περιμένουμε νέα σας.

Ο χρήστης Τόνια 1712 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-06-11, 06:59   #58
future

future ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

luckystar τι κάνεις;Σε τι στάδιο βρίσκεσαι;Και κυρίως πως είσαι ψυχολογικά;Ελπίζω να έχεις άριστη ψυχολογία και όλα να πάνε καλά.Αντε κορίτσια κουράγιο και σε λίγους μήνες εύχομαι όλες μας να μπούμε στη λίστα με τις έγκυες.
Παλιά 17-06-11, 07:41   #59
zitamar

zitamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

θυμαμαι και εγω πριν ένα χρόνο την περίοδο της αναμονής ποσο δύσκολα ήταν,εμπαινα στο site για να περναει η ωρα μου χωρίς να σκέφτομαι...βλεπεις μετα απο αποτυχίες ήρθε και το χαμόγελο τελικα στα χείλη μουΤο μονο που μπορω να πω είναι θετική σκέψη!!!
Παλιά 17-06-11, 15:00   #60
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Future στις ενεσεις Αrvecap ειμαι.Και οπου να ναι θα μπω και στις Gonal.Απο ψυχολογια καλα τα παω.Πρεπει να παραδεχτω οτι οσο πλησιαζει η ωοληψια,ολο και περισσοτερο αγχωνομαι.διαβασα και κατι για μεγαλους πονους μετα και...αγχωθηκα ακομα περισσοτερο.Αλλα,τωρα που μπηκα στο χορο,θα χορεψω!!
Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.Εσυ,που εισαι?Ολα καλα?
Παλιά 17-06-11, 15:01   #61
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα κοριτσια για τα καλα σας λογια και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολες να πετυχουμε το στοχο μας και συντομα!!
Παλιά 17-06-11, 15:27   #62
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

toulipaki mary26 και Τονια 1712 σας ευχαριστω απο καρδιας για τις ευχες και τα καλα σας λογια και ευχομαι και σε εσας καλη επιτυχια και γρηγορα μανουλες και σε εσας που εχετε ηδη μωρακια να σας ζησουνε και οτι καλυτερο!!!!
Παλιά 17-06-11, 15:29   #63
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο future Εμφάνιση μηνυμάτων
monalisa εδώ είμαι και σας παρακολουθώ καθημερινά.Λοιπόν τα νέα μου:πήρα χθες τα αποτελέσματα των ορμονικών:FSH 5,6 IU/L, LH 2,0 IU/L, E2 22,0 pg/ml.Η γιατρός λέει ότι είναι πολύ καλές αλλά εγώ τι να πω , δεν ξέρω από αυτά.Έχουμε όμως θέμα με την AMH :11,0 pmol/l ΜΟΝΟ!!!! λέει να μην αγχωνομαι, ότι παίζει ρόλο και η ηλικία μου(39),ότι έχει δει και με πολύ χαμηλότερες και όμως έμειναν έγκυες, κ.τ.λ....Σήμερα το απόγευμα στις 17:30 πάω για σαλπιγγογραφία και την δευτέρα περιμένουμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα που έκανε ο άντρας μου χθές.Οπότε και θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.Εσύ πως είσαι;
future τι εδειξε η σαλπιγγιγραφια????ειναι ανοιχτες οι σαλπιγγες???για τις ορμονες δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν γνωριζω.........
περιμενω νεα σου!!!!!!
Παλιά 17-06-11, 15:32   #64
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο luckystar Εμφάνιση μηνυμάτων
Future στις ενεσεις Αrvecap ειμαι.Και οπου να ναι θα μπω και στις Gonal.Απο ψυχολογια καλα τα παω.Πρεπει να παραδεχτω οτι οσο πλησιαζει η ωοληψια,ολο και περισσοτερο αγχωνομαι.διαβασα και κατι για μεγαλους πονους μετα και...αγχωθηκα ακομα περισσοτερο.Αλλα,τωρα που μπηκα στο χορο,θα χορεψω!!
luckystar μην αγχωνεσαι καθολου με την ωοληψια δεν πονας ουτε κατα τη διαρκεια της ουτε και μετα!!!!απλως εχεις καποια τσιμπηματακια τα οποια ειναι ανεπαισθητα
σε ευχαριστω για την ευχη σου λιγες μερες μεινανε θα μαθουμε!!!!!!!
Παλιά 17-06-11, 15:34   #65
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο zitamar Εμφάνιση μηνυμάτων
θυμαμαι και εγω πριν ένα χρόνο την περίοδο της αναμονής ποσο δύσκολα ήταν,εμπαινα στο site για να περναει η ωρα μου χωρίς να σκέφτομαι...βλεπεις μετα απο αποτυχίες ήρθε και το χαμόγελο τελικα στα χείλη μουΤο μονο που μπορω να πω είναι θετική σκέψη!!!
πολυ σωστα το ειπες!!!!!θετικη σκεψη και πιστη!!!!ευχαριστουμε για την συμπαρασταση και τα ενθαρρυντικα σου λογια!!!!!!!!!!
Παλιά 17-06-11, 17:43   #66
future

future ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

monalisa ΕΥΤΥΧΩΣ!! οι σάλπιγγες είναι ανοικτές.Πήραμε και το σπερμοδιάγραμμα:αριθμός σπερματοζωαρίων φυσιολογικός,κινητικότητα φυσιολογική, αυξημένη παρουσία ανώμαλων μορφών σπερματοζωαρίων(7% φυσιολογικά)ΧΑ!!!κάτι μούτρα το αγοράκι μου μέχρι το πάτωμα!Εγώ βασικά το πήρα πολύ ψύχραιμα(είχα μιλήσει και με την εμβρυολόγο η οποία μου είπε ότι και το 7%, μια χαρά εγκυμοσύνη δίνει και δεν τρέχει τίποτα)οπότε ανέλαβα να του σηκώσω το ηθικό!!Θα κλείσω σήμερα ραντεβού με το γυναικολόγο (για κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη εβδομάδα) και θα δούμε τι θα μας πει!ουφ!!
Παλιά 17-06-11, 17:49   #67
palmoma

palmoma ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mona liza Εμφάνιση μηνυμάτων
palmoma ποτε περιμενεις αποτελεσματα???????
Σορυ χάθηκα...δουλειά και τρεχάματα οικογενειακά...Εγω έκανα την 3η και φαρμακερή σπερματέγχυση...αποτελέσματα σε μια εβδομάδα αλλά δεν το βλέπω. Ειδικά αυτόν τον μήνα έγιναν τόσα που η ψυχολογια έπιασε πάτο.....μάλλον θα μπω δυναμικά στο γκρουπάκι της εξωσωματικής. Και θα ξαναγίνω αισιοδοξη

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου Luckystar και Mona liza και σε όλες τις κοπέλες φυσικά. Να γεμίσει το φόρουμ όχι μόνο θετικές χοριακές αλλά και φοβερές, τέλειες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.
Παλιά 17-06-11, 17:56   #68
future

future ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο luckystar Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ ακόμη στην αρχή είμαι!!Εγραψα και πρίν τα αποτελέσματα μου.Δέν ξέρω τίποτα απο ωοληψία αλλά αποκλείεται να πονάει πιο πολύ απο την σαλπιγγογραφία!!!!Πέρα από την πλάκα από ότι έχω διαβάσει δέν πρέπει να είναι κάτι επίπονο,ούτε εκείνη την ώρα, ούτε και μετά.Κουράγιο!!Ξέρω ότι όλα θα τα αντέξουμε,αρκεί να γίνουμε μανούλες.ΑΡΑ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ!!
Παλιά 17-06-11, 18:15   #69
future

future ουδετερη μηδέν
Wink

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο palmoma Εμφάνιση μηνυμάτων
Σορυ χάθηκα...δουλειά και τρεχάματα οικογενειακά...Εγω έκανα την 3η και φαρμακερή σπερματέγχυση...αποτελέσματα σε μια εβδομάδα αλλά δεν το βλέπω. Ειδικά αυτόν τον μήνα έγιναν τόσα που η ψυχολογια έπιασε πάτο.....μάλλον θα μπω δυναμικά στο γκρουπάκι της εξωσωματικής. Και θα ξαναγίνω αισιοδοξη

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου Luckystar και Mona liza και σε όλες τις κοπέλες φυσικά. Να γεμίσει το φόρουμ όχι μόνο θετικές χοριακές αλλά και φοβερές, τέλειες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Ξαναγράφω γιατί τώρα είδα το μήνυμα της palmoma!Tι θα πεί "δεν το βλέπω";ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ κοπέλα μου, γιατί έτσι πρέπει.Ναι ρε μαμώτο!!!όλες θα γίνουμε μανούλες και όσο πιο αισιόδοξες είμαστε τόσο πιο καλά.Δεν ξέρω τι άλλα μπορεί να έγιναν και δεν θέλω να γίνω αδιάκριτη αλλά στήριξε τον εαυτό σου αγάπη μου,όσο δύσκολο και αν είναι.Τα λέω αυτά για να παίρνω και εγώ θάρρος.ΛΟΙΠΟΝ... ψηλά κεφάλια.. έξω στηθάκια.. μέσα ο ποπούλης και ΑΕΡΑ!!
Παλιά 17-06-11, 18:28   #70
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

χαχαχα future αυτο με τον ποπουλι και τα στηθακια με εστειλε!!!χαχαχαχαχα!!!
υς.Φοβερα τα νεα για τις σαλπιγγες!!Τετοια να ακουωωω!!!
Παλιά 17-06-11, 18:31   #71
luckystar

luckystar ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

palmoma εχει δικιο η future!! Να εισαι !!
Παλιά 17-06-11, 18:48   #72
future

future ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Luckystar η αλήθεια είναι οτι και εγώ μετά την εξέταση για τις σάλπιγγες πήρα τα πάνω μου.Αφού από χθες, κάνω τόσες πολλές προσπάθειες να ανεβάσω το ηθικό του άντρα μου....που ο καημένος με κοιτάει έντρομος κάθε φορά που τον πλησιάζω....(χι χι..!!).Εγώ όμως εκεί.. δεν πτοούμαι από κάτι τέτοια!! Άλλωστε έτσι πρέπει..να έχει ακμαίο ηθικό γιατί έχει αγώνα μπροστά του.Και εγώ φυσικά.(σοβαρά, με απειλησε οτι αν δεν του δώσω λίγο χρόνο να μαζεψει τις δυνάμεις του θα ..μετακομίσει!!)
Παλιά 18-06-11, 10:20   #73
palmoma

palmoma ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

XAXAXA α ρε future να'σαι καλά...γελάσαμε. Κοίτα εγώ γενικά ειμαι τριαλαλιλαλό άτομο και αισιόδοξη...μονο αυτή την φορά ειμαι λίγο...όχι down απλα ξέρεις του εγκεφαλικού (που όλα τα βλέπεις ίδια...και δεν σου κανει καμία εντύπωση τιποτέ). Αλλά εντάξει ...ειμαι αποφασισμένη να προχωρήσω προς τον στόχο και θα το κάνω με αισιοδοξία.
Παλιά 18-06-11, 12:02   #74
future

future ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

PALMOMA είδα αλλού τι τελικά σας συνέβει και κατάλαβα.Το βασικό είναι οτι δεν έπαθε κανείς τίποτα,αλλά βέβαια δεν είναι οτι καλύτερο για την κατάσταση σου.Κουράγιο, ψυχραιμία και σου εύχομαι ολόψυχα σε λίγες μέρες να μας πεις τα καλά μαντάτα.Αντε μια-μια με την σειρά,μην σπρώχνεστε,όλες θα πάρουμε..
Τελικά καλά είπε μια κοπέλα "στην άλλη ζωή θέλω να γίνω κότα και να γεννάω ένα αυγό την μέρα".Βρεε.. μπάς...να αρχίσω να το σκέφτομαι..αλλά μπά!! είμαι λίγο παχουλούλα(ευγένεια..) και δεν θα μου πάνε τα πίπουλα.Ααα ρε έχασα την ευκαιρία..
Παλιά 18-06-11, 13:05   #75
vasfa

vasfa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια, καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας και καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν. Ειμαι, κι εγω στα προθυρα...εξωσωματικης (και νευρικης καταρρευσης), εχω ραντεβου 5/7 για να με κατατοπισουν, το εκλεισα μετα απο πολυ σκεψη και πολλες αναβολες. Ομως...δεν εχω αντρα!! Τι εννοω, πριν μια βδομαδα η πεθερουλα μου, που τοσο εχει συμβαλει στην ευτυχια μου ολα αυτα τα χρονια, βρηκε τροπο να εμποδισει και αυτο το σχεδιο μου! Επεσε και ειναι στο νοσοκομειο οπου περιμενει να υποβληθει σε σοβαρη εγχειριση, ο αντρας μου λειπει αγνωστο μεχρι ποτε!! Του ειπα βεβαια οτι θελω να ειναι εδω εκεινη την ημερομηνια για να κανουμε μια αρχη αλλα η ψυχολογια και των 2 μας ειναι πολυ κακη τωρα! Εμενα για την ατυχια που μας περιβαλλει- μολις ειπαμε να κανουμε ενα βημα, συνεβη αυτο- και του συζυγου για τον αν θα γινει καλα η...μαμα!!( ενταξει δεν ειναι και λιγο, γρια γυναικα να εχει σοβαρο καταγμα, και παλι τυχερη ειναι που δεν εμεινε αναπηρη η δεν πεθανε!). Ελπιζω να πανε ολα καλα, αλλα η συνηθης πρακτικη ειναι να μην πηγαινει τιποτα καλα σ'εμας!
Κι εγω ειμαι 39 χρονων, στενευουν τα περιθωρια και ο αντρας μου 44. Αραγε θα γινω ποτε μανα;
Ο χρήστης vasfa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-06-11, 13:49   #76
summer99

Το avatar του χρήστη summer99

Περιοχή: αθήνα
summer99 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vasfa Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας κοριτσια, καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας και καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν. Ειμαι, κι εγω στα προθυρα...εξωσωματικης (και νευρικης καταρρευσης), εχω ραντεβου 5/7 για να με κατατοπισουν, το εκλεισα μετα απο πολυ σκεψη και πολλες αναβολες. Ομως...δεν εχω αντρα!! Τι εννοω, πριν μια βδομαδα η πεθερουλα μου, που τοσο εχει συμβαλει στην ευτυχια μου ολα αυτα τα χρονια, βρηκε τροπο να εμποδισει και αυτο το σχεδιο μου! Επεσε και ειναι στο νοσοκομειο οπου περιμενει να υποβληθει σε σοβαρη εγχειριση, ο αντρας μου λειπει αγνωστο μεχρι ποτε!! Του ειπα βεβαια οτι θελω να ειναι εδω εκεινη την ημερομηνια για να κανουμε μια αρχη αλλα η ψυχολογια και των 2 μας ειναι πολυ κακη τωρα! Εμενα για την ατυχια που μας περιβαλλει- μολις ειπαμε να κανουμε ενα βημα, συνεβη αυτο- και του συζυγου για τον αν θα γινει καλα η...μαμα!!( ενταξει δεν ειναι και λιγο, γρια γυναικα να εχει σοβαρο καταγμα, και παλι τυχερη ειναι που δεν εμεινε αναπηρη η δεν πεθανε!). Ελπιζω να πανε ολα καλα, αλλα η συνηθης πρακτικη ειναι να μην πηγαινει τιποτα καλα σ'εμας!
Κι εγω ειμαι 39 χρονων, στενευουν τα περιθωρια και ο αντρας μου 44. Αραγε θα γινω ποτε μανα;
Μακάρι να σου πάνε όλα καλά, μην αγχώνεσαι. Όσο για τον άντρα σου, θεωρώ ότι θα έπρεπε στο ραντεβού να είναι μαζί σου και να στηρίξετε ο ένας τον άλλον. Εντάξει η μητέρα του έπεσε και πρέπει να εγχειριστεί, δεν υπάρχει κάποιος άλλος σε αυτήν την φάση να μείνει μαζί της; Νομίζω ότι ο άντρας σου πρέπει να κοιτάξει την οικογένειά του, δηλ. εσένα και να θέσει ως προτεραιότητα το να αποκτήσετε ενα παιδί, αφού είναι αυτό που θέλετε και οι δύο. Και να σου πω κάτι vasfa μου, πάντα κάτι μπορεί να τυχαίνει, το θέμα είναι κατά ποσο είναι διατεθειμένος να βρίσκει λύσεις ο άντρας σου για να μην είσαστε εσείς ως ζευγάρι σε δεύτερη μοίρα. Γνώμη μου και στο λέω με καλή διάθεση.

Ο χρήστης summer99 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-06-11, 14:02   #77
future

future ουδετερη μηδέν
Wink

VASFA καλώς ήρθες στην παρέα μας.Καταλαβαίνω την αγωνία σου,κακά τα ψέματα λόγω ηλικίας στενεύουν τα περιθώρια(έτσι μας έχουν πει).Και εγώ και ο άντρας μου ήμαστε στην ίδια ηλικία με εσάς.Και κάθε μέρα που περνάει μας πιάνει πανικός μήπως δεν προλάβουμε!! Κακώς όμως!!Αυτό που σου έτυχε δυστυχώς δεν είναι κάτι που τελειώνει γρήγορα.Σίγουρα στο πρώτο ραντεβού(και σε όλα να λέμε την αλήθεια) καλό είναι να είναι ο άντρας σου μαζί.Άλλωστε τον αφορά το θέμα.Είναι μακρυά η πεθερά σου;ο άντρας σου είναι όλη την μέρα μαζί της;δεν μπορεί να βρει λίγο χρόνο;Ηρέμησε πάνω από όλα γιατί η ψυχολογία είναι το βασικότερο.Ελπίζω όλα να πάνε καλά και όποτε νιώσεις την ανάγκη να ξεσπάσεις ...εδώ ήμαστε εμείς...
Παλιά 18-06-11, 14:52   #78
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vasfa Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα vasfa και καλωσηρθες στην ανεβαστικη μας παρεα!!!!
κατα πρωτον θελω να σου πω πως ναι μεν η ηλικια παιζει καποιο ρολο αλλα οχι απαραιτητα και πρωτευον!!!γνωριζω 3 γυναικες που κανανε παιδακια στα 42 και 44 με εξωσωματικη και ολα πηγανε μια χαρα!!!μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!
οσο για την πεθερα που επεσε οκ κανενας δεν ειπε να μην της συμπαρασταθουν τα παιδια της αλλα και μια μερα που θα λειψει απο το πλευρο της ο αντρας σου δεν θα παθει και τιποτα πια!!!!!ελεος!!
την προηγουμενη μερα απο την ωοληψια μου πεθανε η γιαγια του αντρα μου και επειδη το χωριο του ειναι 4 ωρες απο θεσ/νικη δεν μπορεσε να παει.
αυτο δεν σημαινει οτι δεν αγαπουσε τη γιαγια του αλλα θεωρησαμε πρωτευον το δικο μας θεμα.....η γιαγια εκανε εναν πληρη κυκλο ζωης κι εμεις πρεπει να κανουμε τον δικο μας...........
Παλιά 18-06-11, 14:57   #79
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο palmoma Εμφάνιση μηνυμάτων

να μην εισαι αρνητικη!!!!!!!εσυ προδικαζεις το αποτελεσμα...............λαθος!!!!!!
θετικη σκεψη!!!!!!!
και επειδη συνηθως σου συμβαινει εκει που δεν το περιμενεις και το εχεις αποκλεισει εντελως ευχομαι να σου συμβει!!!!))))φιλιααααα και ευχαριστω για τις ευχες
Παλιά 18-06-11, 15:00   #80
mona liza

mona liza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο future Εμφάνιση μηνυμάτων
monalisa ΕΥΤΥΧΩΣ!! οι σάλπιγγες είναι ανοικτές.Πήραμε και το σπερμοδιάγραμμα:αριθμός σπερματοζωαρίων φυσιολογικός,κινητικότητα φυσιολογική, αυξημένη παρουσία ανώμαλων μορφών σπερματοζωαρίων(7% φυσιολογικά)ΧΑ!!!κάτι μούτρα το αγοράκι μου μέχρι το πάτωμα!Εγώ βασικά το πήρα πολύ ψύχραιμα(είχα μιλήσει και με την εμβρυολόγο η οποία μου είπε ότι και το 7%, μια χαρά εγκυμοσύνη δίνει και δεν τρέχει τίποτα)οπότε ανέλαβα να του σηκώσω το ηθικό!!Θα κλείσω σήμερα ραντεβού με το γυναικολόγο (για κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη εβδομάδα) και θα δούμε τι θα μας πει!ουφ!!
future μπραβο!!!!!!χαρηκα παρα πολυ!!!!οι σαλπιγγες ειναι ο σημαντικοτερος παραγοντας για την γονιμοτητα των γυναικων(ειμαι παθων και ξερω).
οσο για το σπερμα πιστεψε με αυτο να ειναι το προβλημα.....................
πολυ ευκολοτερα λυνεται η ανδρικη υπογονιμοτητα απο τη γυναικεια....
αλλα κι εσυ αστον και λιγο να χαλαρωσει τον ανθρωπο!!!!!!!χαχαχαχ γελασα πολυ με αυτα που σου ειπε!!!να σαι καλα και ανεβασμενη!!!!φιλιαααα
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές