Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 12-06-11, 17:31   #1
Vasoulaaa

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Vasoulaaa χωρίς αξιολόγηση
Unhappy ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΡΑΞΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 1Η ΜΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ(ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΗΣ ΠΡΟΦΙΛ ΜΕΣΑ) ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΞΠΕΡΜΑΤΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 5ΑΛΕΠΤΟ...ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 4Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ??ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΧΙ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΛΙΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ...
Παλιά 12-06-11, 18:46   #2
Cristy

Cristy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Vasoulaaa Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 1Η ΜΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ(ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΗΣ ΠΡΟΦΙΛ ΜΕΣΑ) ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΞΠΕΡΜΑΤΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 5ΑΛΕΠΤΟ...ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 4Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ??ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΧΙ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΛΙΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ...
Μπορείς να ρωτήσεις τηλεφωνικά έναν γιατρό για συμβουλές ή να βρεις από το ιντερνετ πληροφορίες για το χάπι της επόμενης μέρας (παλιά ήταν μόνο το norlevo, νομίζω κυκλοφορεί ακόμη), υπάρχει τηλεφωνική γραμμή για πληροφορίες.
Να μείνεις έγκυος στην 4η μέρα του κύκλου το θεωρώ απίθανο, εκτός κι αν ο κύκλος σου είναι εξαιρετικά μικρός (έχει τύχει πχ να σου έρθει περίοδος στις 20 μέρες?).
Οι περιπτώσεις που αναφέρονται πως έμειναν έγκυες ενώ είχαν περίοδο, είναι συνήθως κοπέλες με σχετικά μικρό κύκλο και περίοδο στα "τελειώματα", μετά την 7η μέρα...
Στο παρελθόν το έχω πάρει 3 φορές το norlevo, στην περίπτωσή σου μάλλον δεν θα το έκανα, δε νομίζω ότι αξίζει: προκαλεί την περίοδο να έρθει νωρίτερα, μερικές μέρες αφού το πάρεις, θα είσαι περίοδο στην περίοδο...

Ο χρήστης Cristy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-06-11, 18:47   #3
viki35

Περιοχή: θεσσαλονικη
viki35 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοιτα θεωρητικα και χωρις καμια διαθεση να σε αγχωσω υπαρχει παντα περιπτωση για εγκυμοσυνη οταν η επαφη ειναι ολοκληρωμενη , ομως πραγμα μαλλον αρκετα μα αρκετα σπανιο να συμβει συληψη με περιοδο .
Ομως θα μου επιτρεψεις μια συμβουλη , μην εχεις σεξουαλικες επαφες με περιοδο ουτε με προφλυκακτικο ουτε χωρις , ο τραχηλος εχει διαστολη και κυνδινευεις απο λοιμωξεις και σε πολυ σπανιες περιπτωσεις απο στειροτητα , βεβαια περα απο αυτο ειναι και το συναισθηματικο κομματι , οτι ειναι δηλαδη σκετη αιδια αλλα αυτο εντα3ει αφορα εσας και εφοσον τα βρισκεται δεν εχω κανενα δικαιωμα να επεμβω , ομως απο θεμα υγιηνης και υγειας δεν ειναι καθολου οτι καλυτερο , καλυτερα υπομονη 3-4 μερες .

Ο χρήστης viki35 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-06-11, 19:16   #4
apricot

Το avatar του χρήστη apricot

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
apricot χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

υπαρχει περιπτωση εγω ετσι εμεινα εγκυος...μιλα με το γιατρο σου..
Παλιά 14-06-11, 19:38   #5
Vasoulaaa

Exclamation ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ???

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 1Η ΜΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ(ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΗΣ ΠΡΟΦΙΛ ΜΕΣΑ) ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΞΠΕΡΜΑΤΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 5ΑΛΕΠΤΟ...ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 4Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ??ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΧΙ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....(ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΕΝΝΟΕΙΤΕ)ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ...
Παλιά 14-06-11, 20:01   #6
Vasoulaaa

Προεπιλογή

ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ...ΚΑΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΙΑ ΛΕΝΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΧΙ...Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΥΘΩΣ ΕΙΝΑΙ 26-28 ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΥΘΩΣ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΑ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ....ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΗΔΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Η 1Η ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΠΛΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ....ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΕΒΓΑΛΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙ...ΒΓΑΖΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΓΑΖΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΘΑ ΝΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΥΓΡΑ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ....ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΝΩΜΕΣ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
Παλιά 14-06-11, 22:25   #7
ravT

ravT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γυναικολόγο να πάρεις κορίτσι μου, όχι γνώμες... ΑΝ είναι δυνατόν δηλαδή...
Παλιά 14-06-11, 23:01   #8
black_rose

Περιοχή: Κάπου εδώ...
black_rose χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Και εγώ θεωρώ απίθανο την 4η μέρα του κύκλου σου να μείνεις έγκυος!Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις αν έχεις πολύ μικρό κύκλο 20-25 ημερών ίσως και να συμβεί.Εγώ ας πούμε έμεινα έγκυος την 17η ημέρα αλλά έχω και σχετικά μεγάλο κύκλο πάνω απο 30 ημέρες για αυτό!Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ανησυχείς!

Ο χρήστης black_rose δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές